Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aspirante optimiste(816) Felicitari noii burtici!


Recommended Posts

doar cateva lucruri mai am de mentionat emilia,cand am spus ca ati avut sanse reale,m-am referit ca spermograma voastra era deja imbunatatita dupa tratament.in leg cu synevo,nu stiu cat de buni sunt medicii generalisti de laborator incat sa lucreze si o sperm,dar mie la alt synevo,intr-un oras tot mare ne-a lucrat-o nea doctoru f bine-91%forme normale.la un salt laborator generalist,dar tot cunoscut,ne-au iesit 75%respectiv 65%forme normale.asta referitor la morfologie.nu mai zic de nr si chiar mobilitate.cand am mers 10 luni mai tarziu la medlife realitatea era cu totul alta-9%forme normale.si nu sunt singura careia i s-a intamplat asa si a pierdut timp pretios.imi cer scuze ca am vrut sa te ajut si te-am trimis la clinica cu embriolog. formele normale cresc ff greu,cu tot tratamentul constiincios luat si cu toate ierburile pamantului.eu am zis ca nu ne sunt prietene,in mare,unele ne pot ajuta. pe mine nu ma costa 200 de euro o IA si credeam ca ai inteles,pt ca pe langa priocedura ma costa ecografiile,poate si dozarile hormonale,drumul,cazarea minim o saptamana,mancarea,ca ma gandesc ca mancam ceva zilele alea.deci...si cu spermatozoizi mai putini sansele sunt f mici.eu am decis ca nu se merita.in jur de 1000 de euro,ca sa ce?sa ajung tot la FIV si sa n-am bani sa il fac in veci?in leg cu FIV ul,dein dcembrie anul trecut am citit non stop.ma intereseaza unde fac pt ca nu pot face 10,desi as face fara numar daca as avea posibilitatea.asta sunt eu-femeia care renunta dupa parerea ta si nu face nimic.nu mai mentionez cate drumuri de bucuresti am facut numai in ultimul an.nu stii tot.am postat putin.de acum inainte deloc.cel putin aici. imi pare rau inca o data pt confuzia creata,nu asta am vrut sa iasa prin ce am scris.ca sotul tau nu a avut probleme.sau altele pe care le-ai scris.inchei aici. gaby[flo]am scris mai sus cum sta situatia cu sperm si IA urile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata, Iubitelor am intrat sa va anunt ca sunt posesoarea cea mai fericita si emotionata a unui test cu 2 liniute de azi dimineata, sunt in ziua 27. Mai tarziu ma duc la beta si sper sa fie bine. Testul e unul de e ebay care s-a pozitivat imediat asa cum s-a pozitivat si asta vara cand am ramas insarcinata, cand l-am bagat in pisu a si aparut a 2 liniuta. Va las ca incerc sa dau de doctorita sa vad cum sa fac cu tratamentul. [pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate. MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele!!! Yuhu Miha[olala]Doamne ajuta[ruga].Te asteptam cu rezultatul de la beta [pup] [pup] tuturor!!!! Cosmi [gravi] 25+ [baietel] David Andrei Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare[ruga]
"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri" Amos Bronson Alcott
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Neata, Iubitelor am intrat sa va anunt ca sunt posesoarea cea mai fericita si emotionata a unui test cu 2 liniute de azi dimineata, sunt in ziua 27. Mai tarziu ma duc la beta si sper sa fie bine. Testul e unul de e ebay care s-a pozitivat imediat asa cum s-a pozitivat si asta vara cand am ramas insarcinata, cand l-am bagat in pisu a si aparut a 2 liniuta. Va las ca incerc sa dau de doctorita sa vad cum sa fac cu tratamentul. [pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate. MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.
[pk][pk][pk][pk][pk][pk] felicitari!!!!te asteptam cu o beta grasuna rau!!!![pup] kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/BobocelulMamei?authkey=Gv1sRgCPac46iWi_OSYQ#"][foto]fluturashul mamei[/url][url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/FeteleMeleDeSufletLuciaElenaCristinaANDVirginiaBigSis?authkey=Gv1sRgCJzkyc2psq6F7AE#"][foto]fetele mele de suflet[/url] Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo MIHAELA!!! [majoreta] Sa dea Dumnezeu sa fie bine de aceasta data. [gravi] 25+ [fetita] Anna Karina [url]http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO[/url] Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai. PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Mihaelafait si sanatate multa. Da MeAlex asa m-am gandit si eu urmatoarele analize vor fi Gena Pai si factorul XIII. Pe site-ul synevo am gasit ca sindromul antifosfolipidic poate cauza moartea fatului in sarcina avansata asa ca, cred ca o sa fac si anticorpii anticardiolipinici si anti-beta 2 glicoproteina. Am inteles ca acestia pot iesi pozitivi chiar daca anticoagulantul lupic a iesit negativ. Sper ca din martie aprilie sa-mi dea voie si mie la bebelusi, desi initial credeam ca o sa astept pana in vara nu cred ca am rabdare. "Asteptarea este radacina tuturor durerilor de inima. Uneori ne maturizeaza, alteori ne omoara. Asteptarile difera intre ele intocmai ca si oamenii." "Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...