Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi:La multi ani Rafael si Andrada(41)!


Recommended Posts

Buna dimineata,

 

poftiti la cafea, ce a mai ramas din ea ca am baut-o rapid azi, Vlad a avut o noapte mai agitata si dimineata la fel. Cred ca de la iaurtul cu fructe mancat aseara s-a tot partait si atunci automat s-a foit si trezit. Chiar ma bucuram ca in ultima vreme a cam dormit noptile intregi, trebuie sa am grija ce ii dau seara de mancare.

 

Dari, cum esti? A trecut raceala?

 

Georgia, daca asa avea un buton cu Not Like l-as apasa la comentariul tau, trebuie sa iesi din butoiul asta.

 

Alexa, in 13.01.2013 scrie doar pe forum? A ramas chestia asta in fiecare luna?

 

Mami de soricel Vlad, 01.02.2012

MTHFR C677T Homozigot

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Georgiaid="red"> [pup], daca te referi la aspectul fizic e nedrept sa te chinui asa, situatia are rezolvare. Daca insa ai mai multe probleme nu stiu exact cum sa te incurajez, iti spun doar ca si eu am perioade de nervi si depresie, am zile mai binezis momente in care gandesc negativ si imi piere cheful de toate... apoi ma uit la copiii mei si imi dau seama ca nu merita.

Mai trag cate un ochi la sectiunea FIV, si mi se rupe sufletul de durerea de acolo. Da, stiu, nu e o consolare ca si altul sufera, dar e suficient sa iti privesti copilul si sa te mai ridici putin la suprafata.

 

Dariid="red">, pai pentru voi Valiug sau Semenic sunt variantele optime, il lasati pe bebe Vlad la Resita si urcati si coborati in aceeasi zi, nici nu te gandi la altceva, fetita in 3-4 zile invata miscarile de baza si devine sigura pe ea. Bine, pana la schiatul in siguranta mai e, dar au destul timp de acum inainte sa se perfectioneze, nu? Noi am fost in "tabara", altfel poate alegeam alta varianta.

 

Luizaid="red">, am ajuns acasa, cand e dead-line-ul pentru comanda la Tesco?

 

Vreau si eu la vara in concediu undeva fara, la mare, la soare, in lumea civilizata...

 

____________________________________________

Where there is a will there is a way.id="green">

 

Mami de Andraid="red"> (18.02.2006) si Cristianid="blue"> (4.02.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amelia, foarte scurta vacanta ati avut, ma gandeam ca stati mai mult. Nu este un deadline, vreau sa vedem cate mamici ne strangem ca sa impartim transportul (e 10 lire) si as vrea sa vad daca nu prindem si ceva reducere, eu primesc newsletterurile pe mail. Ma gandeam sa ne facem o idee de ce am vrea si daca baga ceva reducere sa trantim rapid comanda, in decembrie au avut 20% la toata marfa, dar trebuia facuta comanda in 48 de ore.

 

Mami de soricel Vlad, 01.02.2012

MTHFR C677T Homozigot

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monicabo
Rasfoind din intamplare pe aici, iaca am da de tine[:)] (ne stim de la "strumfi", care intre timp au disparut[q]) Nu stiam ca ai 2 fetite, felicitari!
Pupici si La multi ani![flo][pup]
align="right" id="quote2">

La multi ani, Monica!!!
Ma bucur ca m-ai gasit! [:)] ce fac fetele? sunteti bine, da?
Stiu ca s-a "pierdut" odiseea Strumfilor, am cautat-o si eu recent [:(]. Intrasem la un moment dat si-n grupu' de pe FB, dar lucram si nu am putut tine ritmul. Dupa ce am nascut, nu am mai putut intra, nu'sh de ce. [:D]
Pe tine te gasesc pe FB? sa nu invadam Bulgarashii [:)]

Te pup!

mami de zanici Olga Cristiana (5.07.2007) si Elina Maria (1.02.2012)

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luizaid="red"> pai am stat exact o saptamana, cat am stat si asta vara la mare. Ma bucur ca am avut curajul sa plecam cu Cristi, cateva persoane m-au privit cam ciudat cand le-am spus unde mergem, in caz de zapada mare e risc sa ramai blocat sus. Dar a fost ok, desi greu cu bagajele si transportul. O parte din drum se urca cu telegondola iar peisajul e superb.

Nu vreau sa te incurc cu comanda, dati-i drumul fara mine, din intamplare cam am lucrusoare pt o vreme.

 

Nu pot sa nu imi amintesc cum anul trecut la 36 saptamani am ramas o saptamana singura si aveam bagajul de nastere pregatit, imi lipseau doar scutecelele. Totusi flacaul a asteptat cumintel pana la termen [:D]

 

In ultima luna Cristi n-a crescut deloc in greutate. Mie imi convine, dar oare lui i-o fi bine? In continuare refuza orice fel de lapte altul decat al meu.

 

Laliid="red">, ati ajuns cu bine?

 

____________________________________________

Where there is a will there is a way.id="green">

 

Mami de Andraid="red"> (18.02.2006) si Cristianid="blue"> (4.02.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si aici pt 2013! Sa avem un an bun si echilibrat, sa fim sanatosi si cu mintzile la locu' lor! [:D]

 

Georgia, te simt cam ca mine, asa...nu vrei sa ne imprietenim? [pup]

Amelia, sa va fie de bine vacanta (chiar si asa scurta)! Nu-i asa ca v-ati oxigenat? [:)]

Am sperat pana-n ultima clipa ca ne putem urni si noi la munte in perioada asta, da' ete ca nu. La anu'! [:)]

Luiza, si voua sa va fie de bine iesirea in 2! [:D]

Bulinutza, neste poze de la Maramu'? macar sa ma oftic de-a binelea [:D]

 

mami de zanici Olga Cristiana (5.07.2007) si Elina Maria (1.02.2012)

 

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Letitia


Mi-am facut o lista cu rezolutiile pentru 2013, vreau sa rezolvam diverse prin casa, sa mergem in concediu la vara in Cipruid="red">id="size3">, sa slabesc 10 kg, sa castram catelul [:I] Voi ce planuri aveti?

Va doresc sa aveti un an minunat, plin de veselie si dragoste!

[flo]

Mami de Sofiaid="red"> (8.08.2007) si Tudorid="blue"> (31.01.2012)
align="right" id="quote2">

[olala][olala][olala] Leti ne vedem? [:D] Daca vine si Carina din nou, poate va nimeriti deodata [pk]
Ralu n-am uitat usor trezirile din ora in ora [:D] O compatimesc sincer, dar ce pot eu sa ii impartasesc din propria-mi experienta e sa persevereze daca isi doreste sa alapteze exclusiv sau sa introduca LP daca nu e atat de vehementa. Pe mine LP nu m-a ajutat. Iris dormea la fel cu sau fara supliment; ideea era ca ma odihneam eu in timpul in care primea ea biberon de la bunica sau tata.
Acum suntem cat de cat ok cu somnul. Se trezeste 1 data pt bib la 01, se mai foieste pe la 03, pe la 06 si la 07 e fresh. Oricum ar dormi, ceasul meu biologic e setat pe orele de mai sus si ma trezesc inevitabil.
Ica pe Alina n-am vazut-o cand a scris, dar stiam ca vrea sa vina de vara trecuta. Eu va astept pe toate cu mult drag Cicineata, Bulinuta, Alina, Leti, Carina..pe toate, toate [:D]
Georgia[pup] sa treaca supararile

Doamne fereste sa se piarda si odiseea noastra precum cea a strumfilor [q]

Iris Vanessaid="purple"> (25.02.2012) made in/by Mihaelaid="red">
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...id="green">
http://flowerspeaking.wordpress.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Rafael Ioan!id="red">id="size4"> Sa fii sanatos, frumos si istet si sa iti bucuri parintii.

 

Daca nu ma insel, de azi inainte avem aproape in fiecare zi cate un bulgaras sarbatorit. Haideti sa ii "aniversam" cum se cuvine si aici pe dc. De mult timp vreau sa scriu povestea nasterii lui Cristi, sper sa definitivez varianta scurta pana la ziua lui.

 

Doamne cat de repede au trecut sarbatorile, nu pot sa cred ca incepe scoala in cateva zile.

 

____________________________________________

Where there is a will there is a way.id="green">

 

Mami de Andraid="red"> (18.02.2006) si Cristianid="blue"> (4.02.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.

La multi ani, Rafael Ioan!id="red">id="size5"> [s] [s]

Ieri am ajuns si noi inapoi acasa. A fost un concediu frumos, chiar daca scurt si, uneori, obositor. Azi am reinceput munca.

Vad ca voi faceti deja planuri pentru concediul din vara. [:D] Eu nici nu stiu inca in ce perioada imi voi lua liber. [:I]

 

[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)id="orange"> si [bebic] Ioana Teodora (24.01.2012)id="orange">id="size1">

Din ce in ce mai mareid="green">id="size1">

Creste si mezinaid="green">id="size1">

Perlute de domnisoaraid="orange">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...