Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (181)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[q] cantarul meu arata dimineata 64 kg....de ce un plus de 1.5 kg de a Craciun pana acum??? mai ales ca am avut abateri minore??? [q] O singura data am calcat in strachini si am mancat pizza aia oribila, care nici nu mi-a placut si de atunci sunt si cu crize biliare si am mai mancat 3 biscuiti cu ciocolata si jeleu. De la astea sa fi luat 1.5 kg???? sau o fi retentie de lichide....sau de la oboseala? Ma oftic de nu mai pot! Poate reusesc sa reglez cumva repede, ca tot mananc numai portocale si legume fierte, ca de la orice altceva simt iar ca imi bubuie fierea... mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bonjovi] Teodor Mihai (10.04.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai Ariel, 1,5 kg nu-s nimic, poate fi o retentie de apa, o golire defectuoasa a intestinelor sau o masa mai consistenta luata seara mai tarziu. Cand mergeam la remodelare ma cantareau tipele si intr-o zi mi-a aratat cu 2 kg mai mult decat in ziua precedenta in conditiile in care in ziua anterioara chiar facusem foamea. In ziua urmatoare am revenit la normal cu greutatea. Variatiile astea sunt normale ca doar nu suntem roboti. Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ariel, si eu zic sa te relaxezi si mai vezi zilele astea ce zice cantarul. Variatiile sunt foarte mari. Dana, ce imi place de copilul tau cum l-ai indoctrinat [:D] Sper sa ajungem si noi acolo cu Stefi. Miha, cine e in avatarul tau, Ilinca? Foarte draguta, asa imbufnata [olala] Diana, sa nu ma uiti cu patinele, please [flo] Am mai studiat problema cu tigaile si cica foarte bune sunt alea de fonta. Sa vad ce gasesc prin supermarketuri. M-am cantarit si eu si e dezastru [q]. Revin de unde am plecat adica la 57 de kg. De azi sunt conforma si numar calorii. O zi frumoasa doamnelor si domnisoarelor [pup][pup][pup] [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata montigirls [pup][pup] cum sunteti ??? Am inceput lucrul .... hmmm, cat e de grea mobilizarea [q] puisorule hai ca de azi ne mobilizam calumea da? [olala] ... [:I][:I] Eu de azi sunt la cumintenie totala ca si cea dinainte de sarbatori .... am de dat 8 kg pana la 1 martie .... targhetul pentru 1 martie este sa ajung la cele 60 kg visate [asia][bibe][:I] puisorule daaaa ... copilul meu are si in sange deja regulile unei alimentatii sanatoase, nici nu apuc sa deschid gura si deja imi insiruie ce vreau eu sa-i spun ..... binenteles ca mai calca pe langa .... e copil inca si influenta anturajului nu-i permite sa fie cuminte suta la suta .... mai ales cand merge la mall cu colegii [bang] .... darrrr acasa stie, cunoaste si se conformeaza [:D] .... cred ca v-am mai spus .... la copil se vede pe fata cand mananca si bea prostioare ... imediat ii apar cosulete [asia] m-am cantarit azi ... am 68 kg .... dezastru .... dar asta e .... mi-a placut rasfatul din cele doua saptamani acuma suport consecintele [alcool] ariel nu trebuie sa te deprimi pentru 1.5 kg, nu e cazul zic eu [:I] daca ai fost cuminte s-ar putea sa fie doar o retentie de apa ... nu te cantari zilnic somleac superrrr [pk][flo] felicitari pentru ca ai fost cuminte si te-ai mentinut [pk] ninha hai ca nu e asa mult .... stai inca foarte bine [pk][flo] mai am mult pana sa te ajung [:D] brandusik felicitari pentru ca nu te-ai ingrasat deloc [pup] andanii [flo][hia][hia] 2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau-ceau, fetele! vad ca toata lumea se plange de dezastre post-sarbatori[q] acum avem de muncit pe branci ca sa ... pierdem ce-am castigat[:D] Sigur mare parte o sa dispara repede, nu va ingrijorati prea tare, Ariel, Andanii, Puisor. am inceput binisor, zic eu, dat tot mai scapa cate o bombonica pe ici pe colo[:I]. incet-incet ma dau pe brazda. Meniul: MD: o felie de paine vitastar + kefir G: doua pricomigdale P: o salata mexicana C: o sa fie pomelo l-am inlocuit cu o ciorba de pui, pana la urma[:D] That's it! PS: si noua ne plac fish fingers de la Lidl. am luat de vreo doua ori. PS2: Voi ce mai puneti in chiftele? ma gandesc sa mai pun si ceva legume pe langa carne... Ninha, mami lu' Mirci si Matei Don't ever get used to the world around you.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor La mine cantarul urca disperat si nu mai stiu sa-l opresc. Sper sa inceapa din nou sa coboare, ca altfel ma las de mancat de tot! Meniul de azi: MD: o bucatica de piept de pui G: wasa cu branza, 30 gr in total P: salata cu frunze, putina branza si ou si sunca presata, foarte putin din fiecare G: un mar G2: 2 gogosari cruzi C: pana acum 2 oua fierte cu putin mustar (am scoala). va urez o seara frumoasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut Monti girls si La multi ani!! Noi suntem acasa de acuma si sunt fericita fiindca nicaieri nu-i ca acasa [:D]. Eu nu prea am tinut cont de restricitii, m-am desfatat cu cozonacii care le-am dus dorul atata timp si iata-ma-s cu 3 kile in plus fata de cum am plecat. Asta e, de azi monti.. Brindushik, ziceai ca ma bagi in listuta.. masurile de azi dimineata.. 62.2 kile, inaltime 164, target 56 kile. Pe locuri, fiti gata, START! [:D]. de azi 7 ian imi propun sa ajung la 56 pina de valentine's.. sa vedem. Pupici [pup] Bb Bia & mami Cryssa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele, Puisor daca Stefi este invatata cu o anumita alimentatie se va "indoctrina", ideea este sa-i explici ca ceea ce consumati este sanatos. Nu vreau sa ma laud, dar eu nu mi-am dus copii la junk-food, iar cand un coleg l-a invitat pe Stefan la MC Donalds, el doar s-a jucat, nu a mancat nimic... Mai nou le-am spus ca nu mai au voie ciocolata si cacao, au facut o alergie, dar le-am explicat de ce nu au voie, nu le-am interzis( plus ca dupa ce le aparusera primele bubite, a mancat si i-au mai aparut cateva, si atunci cred ca a realizat el..( am anuntat si la gradi), iar ieri a fost ziua directoarei si le-a adus ciocolatele, Stefan a fost categoric, a spus ca ei nu mananca ciocolata si cacao... Dana sigur vei topi kg. In masura in care poti mai spune-ne meniul tau, sa ne mai inspiram si noi. Pe mine pachetul ma omoara... Meniu ieri: MD: o banana, cafea cu lapte G: o portocala P: fasole verde cu carne de porc G:cea mai mica feliuta de tortde la Ioana C: ciorba de perisoare [mamica] de STEFAN -21.01.2009 si ELENA -15.12.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...