Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (181)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

puisoaroid="red"> mai am 2 ani de stat pe aci pana termin...adik de fapt 1 an si cateva luni is finantata pana in aprilie 2014 dar trebuie sa submit teza pana in septembrie 2014...

 

loreleiid="red"> sunt de 2 ani in UK

 

andaniid="red"> dentistul meu a fost perfect azi!! i-am cerut anestezie cu adrenalina...din aia mi-o facut...putea sa-mi si scoata o masea ca nu simteam..pacat ca scotea sunete bazaitoarea...ca altfel puteam sa si adorm[nani]

 

cgeid="red"> multumesc pentru urare..adevarul e ca nu cred ca o sa ma simt vreodata mai acasa decat la ai mei..poate o sa simt altfel cand voi avea familia mea cu kinderei..dar asta nu am de unde sti:)

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Danaid="red">, ai dreptate cu leguminoasele. Dar de cand am incercat sa mai reduc din mesele cu carne ma tot impiedic de ele [:D]

 

Cristinaid="red">, pt mine cafeaua neindulcita nu exista [:I]

 

Brandusikuleid="red">, doi ani au trecut, trec si urmatorii doi [pup] Casa ta va fi langa Fat Frumos si copilasi, iti spun din sursa sigura [:)]

 

Meniu azi:

MD: avocado, wassa

P: oua ochiuri, wassa si niste pateu conform ca nu m-am saturat [bang]

C: http://www.lauraadamache.ro/2011/12/varza-de-bruxelles-gratinata.html# cu gratar de curcan

 

Si de azi incep sportul, yupii [pk]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisoaroid="red">...cine sa mai spere la fat frumos? ca io nu[:D][:D]

 

meniul meu azi

Md:toba cu mustar dijon (provizii de aacasa of course[:D])

G: 2 bombo de ciocoid="red">( o venit secretara de craciun si ne-o adus bomboane in birou..si cum eu nu eram..o lasat toata cutia de bomboane pe biroul meu - ca ma place- si care cutie e cat janta de masina)

P: zacusca cu paine de tarate facuta de mama

si la cina...o sa merg la un restaurant italian cu cei din birou

 

melid="red"> unde esti si de ce nu ne-ai mai scri nimiiiiiiiiiiiic?

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loreleiid="red"> perisoarele nu se destrama( de la ou) dar ca sa fii mai linistita poti picura in compozitie cam 5 pic otet si sigur nu se desfac.

 

Puisorid="red"> multumesc pt informatii... nu mai am faina integrala, dar o sa fac aprovizionarea sambat si-mi voi face lipii.. apoi le 1e umplu...

 

Astazi am pus mancarea pe tevile de caldura si a fost mai ok( am avut mancarica de fasole verde cu carne de porc)

 

meniul de azi:

MD:ora 7.00- 2 felii wassa+ magiun prune

G: ora 10.00- iaurt cu fulgi

G1- ora 13.00 o portocala

P; fasole verde cu carne

C: piept de pui la gratar

 

 

 

 

[mamica] de STEFAN -21.01.2009 id="blue"> si ELENA -15.12.2010 id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

loreleiid="red"> aprob ce spune carmenid="red">...perisoarele nu se destrama...eu am facut si au fost tare bune...nu am pus otet si nu s-au desfacut nu nik...poti incerca si cu quinoa (eu nu am incercat, in schimb mi-am facut ardei umpluti cu quinoa o data si era asa de legata compozitia dupa fierbere ca sigur merge si la perisoare)

 

fost la resturant italian...cik...adik s-a comandat pizza...m-am rastit la aia pe acolo si am terminat prin a nu plati o pizza , starterele, si primele bauturi...si am mai avut si 40%off pentru restu ca am avut voucher...cert e ca nu mai calca nici unu din noi la restaurantul ala...

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna

Raspund repede pt Puisoaraid="red"> si ma duc la culcare.[nani]

Cum nu pot sa pun link, ca ar fi considerat reclama, m-am uitat pe youtube si daca te uiti la clipul numit STONELINE® Cookware Demonstration with Sean Wilson o sa vezi de ce e vb. Probabil ca si la voi la teleshoping se vand.

Eu am vazut la prietena mea, are de multa vreme si e tare multumita.

In plus, pt Lorelaiid="red">, daca te uiti si tu la clip o sa vezi ca zice ca merge si pe inductie. Prietena mea are inductie deci stiam [8D]

 

Ah si da, Dubleta se cheama tigaia mea, sunt super multumita, o folosesc de vreo 2-3 ani. Cea mica, pe care o folosec cam de doua ori pe sapt, incepe sa ceara un pic de ulei, dar nu se lipeste. Oricum eu am folosit-o mereu fara pic de grasime, numai ce iese din carne.

 

Gata revin maine, adica, azi mai pe la pranz.[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetele,

 

Genaid="red"> interesanta tigaia, si e mai ok dacat Dry cooker ca sunt 2...

Puisorid="red"> voiam sa te intreb fishfingers de la LIDL din ce peste sunt??

 

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=522494361107870&set=a.522493727774600.126443.450051298352177&type=1&ref=nf

Ultima poza din 2012( in care eram satena) la sfarsitul anului m-am facut BLONDA!!!

Poze pun in curand...

 

[mamica] de STEFAN -21.01.2009 id="blue"> si ELENA -15.12.2010 id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza monti girls,

 

de meniu n-am nimic de zis, aiurea total ca am fost tot pe drumuri si mi-am iesit din mana sa-mi pregatesc de acasa. De fapt am fost cu piticii la un loc de joaca in Timi si am sperat ca o sa pot comanda acolo ceva de papa, dar pas.

 

Super tari oalele astea, dar nici urma de piatra pe ele, sunt de aluminiu si cu straturi multiple din titan. Din pacate la noi n-am gasit decat oale la set. Mie nu-mi trebuie set ca sunt prea mici pentru noi.

 

Puisor , din cauza condusului nu vreu touch . Eu manevrez telefonul meu cu ochii inchisi, asa ceva nu-i posibil la touch. Ca sa pot mnevra usor telefonul imi trebuie musai unul cu taste. Ufffff si n-am vazut nimic sa-mi placa. [bang] Astept sugestii.

 

Brindu las ca vine el si fat frumos cand te vei astepta mai putin.

 

Nu mai pot sta, trebuie sa ma bag la munci.id="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna iar [:D]

Deci nu prea am fost coerenta aseara... oalele alea erau un exemplu, mai ales ca atunci cand zice ala pretul e de murit! Asta e o marca care se vinde la TV, insa sunt si altele, mai ieftine, care sunt la fel. Eu ma gandeam sa iau una stil grill, ca am vazut ca este in promotie la Carrefour.

Ah si sotul mi-a amintit ca avem tigaia ceramica, o marca Lagastina, pe care am dat 65 eur si care dupa 6 luni deja se lipea. Si s-a patat de la prajit, dar uitasem de ea, ca zace printr-o cutie de cand ne-am mutat.

Acum, nici nu stiu ce sa zic... eu sunt setata sa imi iau un set de ala de la Tefal cu maner care se scoate si un grill pe aragaz de piatra. Ca oricum ciorbele si supele le cam fac la Termomix. (din pacate desi am dat o gramada de bani pe el, nu prea il folosesc, ca nu fac mancare scazuta, iar pt paine am preferat o masinarie speciala,decat sa cumpar la el accesoriul)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...