Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (181)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna dimineata!

La multi ani, Carmen!id="red">id="size3"> Sa fii fericita, iubita, slaba si ... tot ce-ti mai doresti tu!!! Si bravo ptr cumintenie[pup]

 

si eu sunt happy azi, ca m-am cantarit (again!!! nu m-am putut abtine[:I]) si a disparut kg de ieri! yeeee!!!

 

Puishoruleid="red">, are aroma de ciuperci supa ta crema de hribi? suna foarte interesant.

 

Andanii, cum te mai simti? ce-ti mai face "bebelul"?

 

Meniul de ieri?

MD: kefir + o felie de vitastar

P: un pic de supa radauteana, piept de pui la gratar si salata din: varza rosie, rosii, castraveti si ardei

G: o chifla integrala + compot de prune

C: am dat-o in bara: chec cu banane si popcornid="red"> (drept sa zic, ma simteam f rau si slabita, ma durea capul, si am mancat ptr confort[:I])

nu stiu ce am avut ieri, m-am simtit groaznic, eram balonata, mi-era greata, am avut si un pic de febra, dureri de cap... asa, din senin. azi vad ca nu mai am nimic.

 

Va [pup][pup][pup] si [flo][flo][flo]

 

 

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

carmenid="red"> LA MULTI MULTI ANI INAINTE SANATOSI SI FRUMOSI!

 

puisoaroid="red"> smantana se pune la sfarsit?..ca nu am facut ever

 

ninhaid="red"> [mai] ma superi..nu ca mananci prostioare..ci ca mereu cauti o scuza pentru care o faci...mananci mananci asta e...dar nu mai spune ca vai eram depresata..vai a venit o proietena la mine...NU..mananci ca ASA VREI...

 

nu va spun ce am facut cu omega 3 ale mele manjite de ulei [vom]..cert e ca acum zilnic le iau (ca de obicei) si au nes pe ele[:D]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va puppp montigirls [pup][pup][pup]

 

Ninhaid="red"> ce-mi mai face bebelul??? .. hmm, a inceput scoala si nu e prea incatat , e prima oara in cariera lui de scolar cand nu s-a bucurat ca incepe scoala , nu stiu de ce , nici macar el nu are vreo explicatie .... pur si simplu spune ca era mai bine sa lenevesti ... a fost tare bine-n vacanta [pk][pk]

 

Carmenid="red"> iti doresc si eu La multi ani !!!! multa sanatate si mult noroc [flo][pup][flo] cum stai ??? te-ai mai cantarit ??? zici ca stai bine cu slabitul nu ??? [pup]

 

brandusikid="red"> deci nu ai aruncat omega3 ?? las ca-i bine [:D] ... inchide ochii in momentul cand le bagi in gura [asia]

 

puisoruleid="red"> de unde cumperi hribi uscati ?? ... eu am descoperit niste borcanele cu ciuperci, hribi murate .... hmmm [pofta] sunt asa de bune

 

meniul meu de ieri suna cam asa:

md. iaurt cu tarate de ovaz si seminte de in

g. un ou fiert

pr. carne de vitel fiarta cu branza telemea degresata si ardei iute

g. lapte cu cafea

ci. salata din branza dulce, ton din conserva suc propriu si condimente diverse (un mix de la Lidl cumparat)si un ardei rosu

 

De ieri am inceput sa mananc mai mult mancarici proteice ... vreau asa sa merg cateva zile ... am sesizat ca ma debalonez calumea mancand asa, mi se aplatizeaza burtica si scad si la kilograme [pk][pk][pk]

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brindusikid="red">, nu caut scuze, ca nu simt nevoia sa cer iertare nimanui ptr ceea ce fac. Pur si simplu povestesc, de dragul povestirii, cum s-a intamplat. Si adevarul este ca intotdeauna exista un motiv ptr care mancam ce nu trebuie. Daca am chef sa-l spun, il spun, daca nu, nu. Cred ca toata lumea face la fel.

De exemplu azi s-a infiltrat in meniul meu un coleg [:D] cu niste cremschnit facut de mama lui. si am mancat o bucata ptr ca mi-a parut rau de el sa-l refuz, era prea incantat de el!

 

Asa ca meniul meu de azi suna cam asa (deocamdata[:D])

MD:kefir, compot de prune, cremschnitid="red">

P: o sa fie lipie cu pui si legume (varza, castraveti, rosii)

G: doua pere si doua clementine (le am la mine, ca azi ajung tarziu acasa)

C: un tabuleh mic

 

That's it!

Have a gorgeous day!!!

 

 

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Am fost taaare ocupata zilele astea, n-am avut timp deloc.

 

Cautand ceva pe internet am vazut ca sunt produse Monti si in Bucuresti, nu stiu daca stiati: Produse monti

In afara de asta am vazut restaurant Monti in Bucuresti.

 

Carmen, la multi ani fericiti si sanatosi [flo]

 

Meniul meu de ieri:

 

MD: o para, o portocala, niste alune.

P: linte cu cunopida si ciuperci

C: paste chinezesti conform cu creveti si soya- tot conform (bestial de buna). Mai tarziu am mai mancat niste legume- castravete, ardei, crude, precum si-un mar copt.

 

Azi:

MD: wasa cu branza

G: cateva alune, 2 mandarine

P: nu stiu inca

 

O zi frumoasa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Carmen, sa fii sanatoasa si fericita alaturi de copilasi.

 

Sunt total off topic. Am intrat sa-i spun Puisoarei ca azi noapte am visat-o, cica lucra la un super mega centru de imagistica si facea eco prin internet si cum postam eu la montignace si-a dat seama ca sunt insarcinata. Cica o sa am baiat.[:D] Culmea e ca nu am fost stresata de loc, chiar m-am bucurat.[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]

 

[pup][pup][pup][pup][pup]id="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen , "La Multi Ani" sa fii fericita si sa ai parte numai de bucurii!![floare3][floare3]

Esti Capricoana ca mine, eu ma serbez pe 18.[:D]

 

Somleac, ai grija cu visele astea, sa vedem ce inseamna ori la tine ori la Ani

 

Cristina,

mama lui Victor si a Ancai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor multumesc pentru urari( voi sunteti prietene adevarate! si nu va pot oferi tort dar va dau 1000 de pupici)[pup]

 

Danaid="red"> nu am vrut sa spun pana la 1 feb, dar daca m-ai intrebat sa stii ca am dat aproximativ 2 kg, am promis sa fiu cuminte.

O sa-mi pun si eu cand mananc iaurt seminte de in....

Eu oricum trebuie sa mai recitesc cartea ca sa mai fixez niste cunostinte.

Si fir-ar trebuie musai sa ajung la LIDL( nu am in apropiere) ca vad ca au multe produse bune.

 

Meniul de ieri:

MD: wassa+magiun( 3 felii/wassa luata din Mega)+cafea

P: salata verde+ardei+branza+sunca+ou+masline asortata cu 2 feliute de cascaval( salata am comandat-o si tot am cautat una conforma!, cascaval am in frigider la servici); cea mai kica felie de tortid="red">

G: un ceai verde cu lamaie

C: piept de curcan la gratar cu muraturi

 

Meniul de azi:

MD: iaurt cu fulgi integrali, seminte de in;ceai verde

G: un mar

P: mazare cu pulpa de curcan

G: un ceai

C: ciorba de pui cu legume.

 

 

[mamica] de STEFAN -21.01.2009 id="blue"> si ELENA -15.12.2010 id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaid="red">, ce mortala esti cu visul tau [:-)))] Poate fac a doua specializare pe imagistica, cine stie. Iar copii numai u daca mai faci ca eu am interzis cel putin pana in octombrie [:D]

Ninhaid="red">, poate ai pescuit vreu virus si de-acolo starea nasoala. Sa stii ca are gust de ciuperci doar ca nu arata prea grozav.

 

Branduid="red">, smantana se pune la sfarsit si e bine sa fie smantana dintr-aia dulce de frisca, nu acra.

 

Loreleiid="red">, detaliaza lintea cu conopida [pup]

 

Carmenid="red">, la cat esti de cuminte trebuie sa scada kg. Musai sa mergi la Lidl, mie imi place foarte tare. Mai au paste integrale la 4-5 lei parca, au un cascaval ieftin si bun in forma dreptunghiulara cumva, avocado, multe chestii bune si monti.

 

Danaid="red">, hribii uscati mi i-a adus sotiorul vara trecuta de la munte. I-a cumparat tare ieftin ca altfel sunt scumpi prin magazine. Ciuperci de-alea murate am tot incercat si eu dar o data am nimerit bune si de trei ori rele. Asa ca am renuntat. Tu de care iti iei? Ce combinatii de ciuperci?

Mel, Dianaid="red">, hai mai ziceti ceva [pup]

 

Eu am o febra la abdomen de la sportul de luni de numa.. Ieri am fost din nou la patinoar, azi la pilates si maine la aquagym. Sper sa aiba vreun efect si miscarea asta.

 

Meniu azi:

MD: ou fiert, wassa

P: supa crema de hribi

C: quinoa cu pleurotus

 

Va pup [pup][pup][pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor

 

E drept ca inca mananc mult, daaaar conform! inainte de sarbatori ma obisnuisem cu farfurii mai mici si mi se obisnuise organismul. Acum iar mi-am largit stomacul si-n consecinta mi-e foame incontinuu [q].

Cantarul ramane si el bata-l vina sus, sus de tot. [bang]

 

Eu am cam mult stress si-am preferat aseara sa-mi petrec seara cu o carte in mana, decat la sport. Sunt obosita psihic la greu, am avut multe vizite, am lucrat in mod exceptional si-n weekend, asa ca-s cam varza...

Dar de saptamana viitoare incep si eu cu sportul [pk]

 

Meniul de ieri, incepand cu pranzul:

 

P: 2 oua fierte, rosie si gogosar.

Am mai ciugulit dupa vreo 3 ore: 3 mandarine, niste legume proaspete si-am mancat o singura bombonica de ciocolata, mica de tot.

C: parjoale (cred ca stiti ce-nseamna, chiar daca nu sunteti moldovence [:D]) cu un sos de rosii conform facut de mine si un rest de linte.

 

Azi:

MD: Spaghetti monti cu putina branza rasa

G. 2-3 nuci si 2-3 fructe goji

P: am spaghetti cu sos de aseara la mine

C: o salata maaaare de tot.

 

Puisorule, esti tare activa, bravo tie! Observi la cantar ceva cand practici mai mult sport?

 

Cum am facut lintea:

 

Am luat ciupercile astea uscate (nu stiu cum se cheama pe romaneste, noi le zicem Steinpilz) si le-am pus in apa la hidratat.

Lintea am spalat-o in vreo 5-6 ape ca tot iesesa apa colorata si-am pus-o la muiat vreo 40 minute.

Am taiat ceapa si-am pus-o la prajit cu un catel de usturoi cu tot cu coaja (putin zdrobit cu mana, am vazut la tv ca fac asa). Dupa am pus lintea si-am adaugat apa de la ciuperci. Conopida am fiert-o pe jumatate separat. Cand mai trebuia apa adaugam ori apa in care-a fiert conopida, ori din apa unde-au stat ciupercile. Am pus apoi ciupercile taiate si in ultimile 10 minute si conopida. Am mai pus niste rozmarin (crengute pe care le indepartezi apoi), piper si la urma de tot sare. A iesit tare gustoasa. [pofta]

 

Carmen, cu placere. Macar fa-ne pofta si spune-ne ce tort ai mancat. Remarc c-am devenit masochista [:D]

 

Cge, si io-s tot capricoarna. Bem o sampanie poimaine? [:D]

Distractie mare, restul de urari poimaine (sper sa nu uit!)

 

Somleac, iti doresti un bebe? daca da, sa fie visul cu spor. Daca nu, vis de noapte, sper ca stii bancul. Daca nu, ti-l spun. [:D]

 

Fetelor, pe unde mai sunteti? Brindu, Andani si voi celelalte monti-girls?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...