Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (181)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

loreli, iau omegii astia sub forma de capsule, urasc sa le simt gustul altfel. Iau Omega-3 (ulei pur de peste) de la lYSY, sunt 120 capsule in cutie, se iau 2/zi. Am gasit mereu oferte cand am participat la Baby Expo (sunt si ei expozanti acolo) si am luat 5 cutii cu 100 Ron.

Omega 6 e ulei de sofranel, il gasesti sub multe forme pe piata, eu il iau de la SOS SILUETA, se numeste CLA (http://www.sos-silueta.ro/cla.html) . Acum am cutia de 90 de capsule, iau 3/zi, nu mai stiu exact cat am dat pe el, ca l-am luat de la plafar (50-60 lei). Stiu ca se gasea si mai ieftin, pe net.

Din aceeasi familie este Clarinol, de la Walmark, dar tin minte ca am facut o comparatie de pret si era mai scump.

Omega 6, zic cercetatorii, ca ar ajuta la slabit, prin arderea grasimii si folosirea ei in procesul metabolic, fara a fi afectata masa musculara.

 

In articolul lui Oz, citisem ca efectul este potentat daca se respecta raportul ala de 3:1 cu omega 3.

 

Nu stiu daca este efect placebo, daca eu de fapt slabesc de la dieta sau ma si ajuta suplimentele astea, insa de 2 ori am avut "intepeniri" de slabit, 1 data cand am inceput regimul, de nu am dat 1 gram jos timp de 2 luni si cum am inceput cu CLA, cum a inceput slabirea in ritm destul de rapid si a 2 a oara acum. O fi coincidenta sau nu, asta nu stiu, insa eu ma decis sa-l iau macar pt celelalte beneficii.

 

mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bonjovi] Teodor Mihai (10.04.2008)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu am mai gasit articolul respectiv, peste tot dau pe net de Oz si ketona lui de zmeura! Dar am gasit asta, nu am reusit sa ma uit la toate partile, ca ma piuie picii in cap, ma uit mai tarziu:

http://www.doctoroz.com/videos/safflower-oil-bust-your-belly-pt-2

 

mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bonjovi] Teodor Mihai (10.04.2008)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andanii, multumesc de urari. Maine e ziua mea.

Dar azi m-am serbat la serviciu, m-au scos colegii la resto la pranz si mi-au cumparat diverse chestii pe banii firmei.

 

Dar diseara mananc cereale cu lapte.

 

Ariel, interesant ce zici de Omega 3, 6. Eu am avut un flacon odata si le-am aruncat.[:I], ca au expirat.

 

Pe maine,

 

 

 

Cristina,

mama lui Victor si a Ancai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [EU]

M-ati dat disparuta?[:D]

Am o perioada tare grea la servici...

Recunosc ca nu prea am fost conforma, dar am incercat sa ma abtin cat mai mult. Tare greu este sa revenim la calea ce buna, dupa sarbatori.

Alli ca si Reductil se dau numai la pers super-obeze si care nu au antecedente familiale grave... insa ... in Fr Alli este in vanzare libera.

Carmen, la multi ani!!!

 

Va pup [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata [cafea]

 

La multi ani Cristinaid="red">, sa fii sanatoasa si fericita [s][s]

 

Mihaid="red">, mersi, cam emotionata Stefi in poza( e de la serbare) [:)]

 

Arielid="red">, felicitari pt slabire si e de studiat problema cu omega 6 daca ajuta la slabit. In weekend daca am timp.

 

Loreleiid="red">, daca ai timp nu faci un doc cu reteta de linte si sa o pui pe 4shared? Ca saptamana viitoare sigur nu o mai gasesc [:)] Nu m-am gandit la risotto de quinoa, dar e o idee buna.

 

Ninaid="red">, habar nu am ce quinoa folosesc, daca e expandata sau nu. Sunt niste bobite mici albe, dar nu par expandate. Pe dried fruits e mai ieftina un pic. Cum faci varza de Bruxelles? Mai am doua pungi si nu stiu cum sa o fac. Sanatate la Mateias [flo]

 

Danaid="red">, mai incerc o data atunci cu hribi mici daca zici ca e cea mai buna [:)]

 

Dianaid="red">, nu e amara clorella? Si la Stefi ii plac tare mult clatitele, le prestam de obicei in weekend la MD.

 

Branduid="red">, nu incerci sa pui din nou reteta ta de supa pe 4shared? As face maine.

 

Genaid="red">, welcome back [pup] Stii cumva ce zice monti de cascaval?

 

Ce-aveti bre cu cascavalul? Noua ne place tare mult. Si cum mezeluri nu, pateu nu, de-aia nu, ce sa mai mancam?

 

Meniu ieri:

MD: un rest de quinoa cu ciuperci, doua feliute de somon afumat

P: briose cu legume

C: mancarica de curcan cu conopida

 

Azi:

MD: cascaval Gouda cu salata de ridiche neagra

P: briose cu legume

C: gratare de curcan cu legume

 

Va pup [pup][pup][pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, poftiti la [cafea][cafea][cafea]

 

 

Cristina la multi ani , sa traiesti, sa fii sanatoasa, fericita si slaba.id="red">

 

Eu conforma pana in punctul in care o dau in bara. Nu-s ce fac dar o dau in bara zilnic, cu tupeu maxim imi gasesc tot felul de scuze. [bang][q]

 

Andanii de ce era lacrimogenul la inceputul mesajului tau?

 

Ce mai luati voi bun de la Lidle? in afara de batonul de peste.

 

Si eu vreau sa fac supa de Brindu. Am luat fructe de mare, tofu afumat, mai trebuie ceva?

 

Si noi mancam cascaval.[:I]

 

Ninha multa sanatate.id="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HEllo-yellow!Poftiti la [cafea]

 

CGE, LA MULTI ANI!!!!id="red"> Sa fii fericita!!

 

Somleacid="teal">, eu mai iau lapte de cocos de la LIDL, imi place cu pui si limeta; mai au niste conserve de fasole f bune, si ieftine, 1 leu si ceva cutia. lapte ptr cafea (*eu nu beau cafeaua cu lapte, dar il duc la colegi, la lucru, unde e foarte apreciat), mai au rulouri cu legume chinezesti, amestecuri de legume congelate, care sunt f bune. eu cam asta iau de acolo. A, am luat o data niste melci cu ierburi si unt, deliciosi!

 

Puisoruleid="red">, varza de bruxelles o fac sotata de obicei: o fierb la aburi vreo 5 minute , sa se inmoaie un pic, si pe urma o pun in tigaie sau la cuptor int-un vas cu putin unt sau ulei, impreuna cu niste felii de radacina de telina, o intorc destul de des, mai pun niste curcuma, sare, piper, si asta e. e f buna, mie imi place gustul.

 

Brindusikid="red">, ce-ai patit? Esti plecata pe undeva?

 

Genaid="red">, asa e, e greu cu metehnele astea de sarbatori. Pe mine ma omoara schimbarile de program, atunci mananc cel mai aiurea!

 

Arielid="red">, eu ii dau inainte cu ciocolata Dark extreme 85% de la Heidi, imi place ca e mai amara.

 

nu va mai zic ce am mancat ieri ca am fost o fraiera si o [porc], cuminte foc pana pe la 3 si dupa aia... potopul!

 

Va pup, sa aveti un we frumos!

 

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [flo]

Pai nu prea zice nimic Monti de cascaval, pentru ca nu exista in FR.[:D]

Eu am considerat ca este conform, pentru ca din cate stiam eu, branzele cu textura tare erau permise. La masa atunci ne-au servit ceva branza tip gouda (emmental) si eu zic ca e cam la fel cascavalul.

Oricum eu mananc multa branza, de toate tipurile, prefer branza decat ceva salam.

Si hop, ma duc la sport si apoi la servici!

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LORELEI eu sunt impotriva vitaminelor din farmacie! Acum iau spirulina si chlorella, le pun in smoothie-ul de dimineata, plus mai iau inca vreo 10 zile propolis. Atat! De astea e musai, ca imunitatea mea e la pamant si cumva-cumva trebuie sa o refac, pe langa fructele si legumele pe care le mananc zilnic.

 

PUISORUL algele astea sunt amare, intr-adevar, luate simplu, eu imi pun in blender apa, banana, jumatate de lamaie stoarsa, seminte de chia si algele. Iese foarte gustos, culoarea e cam aiurea dar inchid ochii cand beau [:D]

 

Meniul de azi:

- smoothie verde, wasa cu nutelaid="yellow">

- omleta cu cascaval, salata combinata, lapte de migdale

- fructe (ananas, pomelo)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...