Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (181)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

ninha cupidonu cred ca si-a luat concediu [:D][:D] la noi dupa multi ani e organizat concert in oras la care e invitata SANDRA si Nae Zamfir si mai sunt vreo cativa...deci pe noi 12 o sa ne gaseasca acolo..ca dupa artificii o sa ne taram acasa(spun ne taram ca nush daca va vrea tata sa conduca si e ceva de mers pe jos :) ) in rest...am avut o invitatie...hai chiar doua sa il fac pe undeva dar...dar nu am nici un chef...dupa cum spuneam nu simt ca is sarbatorile is apatica si culmea mi-o si venit azi-noapte deci is ca un melc ....ma tarasc prin casa adik ieri am facut tortuletul..nush cum a iesit dar crema e [pofta]..si incercarea mea de nuci a fost esuata ca forma de imprumut de am gasit-o era ff proasta asa ca am ajuns sa fac aluatul de nuci la cuptor sub forma de biscuitei umpluti cu crema de nuci[alcool]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am facut cheese-cake-ul, panna cotta legumicoasa, care a iesit dementiala (o sa ma dau bine pe langa al meu sa o pozeze)!!!! legumele chinezesti, am imbatat bine puiul in sos de vin, acum zace in cuptor si se rumeneste, sper doar sa nu iasa prea alcoolizat [:D], am terminat si guacamole, miammm! In rest, fara chef si eu, caci azi noapte s-a gandit cm-ul meu ca ar fi bine sa vina, nu putea el sa ma rateze tocmai acum, nu? Cred ca bag un mojito sa ma anesteziez [:D] mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bonjovi] Teodor Mihai (10.04.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat si eu sa va urez La multi ani si un an nou, in care sa va bucurati de sanatate si sa vi se implineasca toate dorintele!! Parca, ne trebuia vasc in noaptea de Anul nou, nu ?[:D][flo] Ninha, asa si noi cu pregatelile de Anul Nou mai usor: o supa, friptura de vita cu garnitura si desert. De Craciun, am gatit mult, si tot eu m-am luptat cu mancarurile. Ceilalti din casa prefera mancarea proaspata si ceva nou de fiecare data. Petrecere frumoasa, Cristina, mama lui Victor si a Ancai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI MONTIGNACELE MELE DRAGI! VA DORESC DIN TOT SUFLETUL UN AN NOU MAI BUN SAU CEL PUTIN LA FEL DE BUN CA CEL CARE TOCMAI A TRECUT. SPER SA FITI SANATOASE SI FERICITE LANGA FAMILIILE VOSTRE SI SA NU SIMTITI LIPA LA NIMIC [barfa] POATE DOAR A KG LIPSA[pup][pup]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata in noul an!!! Am intrat sa va zic La Multi Ani si eu in prima zi a acestui an norocos, frumos, plin de realizari, de bucurii, si de veselie! Pana la urma am facut sushi (ca se mananca peste azi, nu?) si un cheesecake cu limeta. si a fost suficient. Va [pup][pup][pup] si [flo][flo][flo]. Petrecere frumoasa! Ninha, mami lu' Mirci si Matei Don't ever get used to the world around you.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani fericiti, monti-girl si fie ca toate visele sa ni se implineasca! Am petrecut revelionul la o familie in sat si-am mancat pizza. Faina idee, erau asa, niste palete cam cat palma fara degete si bucatele de aluat pe masura si separat tot ce-ar putea fi pe o pizza: sos, salam, branza, gogosari, dovlecei, ciuperci, ceapa, usturoi, ardei iute, peste, etc. Iti decorai pizza cum vroiai si ti-o coceai la un cuptoras cu mai multe compartimente pentru paletele alea asezat pe masa. Am mancat vreo 4 dintr-alea, tare buna ideea. Desert a fost inghetata de vanilie cu fructe de padure fierbinti (ador desertul asta) si muffins cu ciocolata. Barbatii s-au lansat in discutii interminabile despre sport si noi femeile ne-am plictisit cu maretie [:D] Brindu, sper c-ai savurat vacanta la parinti pe cinste si ca n-ai sarit prea tare calul [pup] Oricum, de-acum gata cu distractia, repede la Monti! Asa e, singuratatea e o povara, dar mai bine singur decat nefericit in doi. Si sunt o multime de cupluri care raman din diferite motive impreuna, doar ca sunt total nefericite... Sper ca anul asta sa te loveasca domnu' ala cu sageata rau de tot si sa-ti gasesti mandrul care ti se potriveste :-) Cum au fost spectacolele? Cand te intorci in Anglia? Ariel, cheese-cake-ul arata bestial, miam! Da spune-mi te rog, ce sunt aia fulgi de migdale? Da-mi te rog si mie retetta de pana-cota cu legume, suna tare tentant numele! n-am mai auzit de asa ceva... Andanii, sper ca ti-a trecut fierea si te-ai putut distra putin macar de revelion. [pup] Somleac, multumesc pentru urari, esti o dulce [pup]. Cadoul de la sot e bestial, Spune-mi te rog, cum e cu tratamentul de remodelare? ce inseamna asta de fapt? cum te simti dupa el? Puisorule, multumesc frumos de urari [pup]. Frumos cadou ai primit! ce fel de smartphone? Cum a fost la cabana? mancarea pe care-ati luat-o cu voi m-a terminat! wow! CGE: multumesc mult de tot pentru urari [pup]. Petrecerea a fost frumoasa, doar ca ne-a ramas o groaza de mancare. Am congelat restul si-am sa-l mai iau la mine. Cum ti-a iesit tortul? Ninha, si tie la multi ani fericiti. Mai bine asa, mai pe-acasa decat cu necazuri. Macar v-ati mai odihnit putin. Azi sunt din nou la birou, deja am inceput munca. Din fericire e liniste si pot sa-mi rezolv to-do-urile in liniste...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lorelei exact pe aceeasi politica merg si eu..mai bine singura decat nefericita langa cineva..cred ca e oribil. nu spun ca nu sunt si cupluri reusite...dar din ce in ce mai putine [bang] pe 8 ma intorc in UK...nici nush daca is happy or ba..cert e ca de pe 1 deja am 2 vesti proaste si cu nervi si alea alea...desi cik e anul racului anu asta si o sa am noroc....YEAH RIGHT[q][q][q]..am avut de toate la mine...ceva rosu(unghiile)...ceva nou (fesul facut de mine), bani in buzunar....m-au pupat ai mei...nu-mi explic ghinionul insa[alcool][alcool]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brindusik, sa dea Domnul sa nu mai primesti nicio veste proasta tot anul. Anul trecut si eu l-am inceput rau si pana la urma a fost bine. Si la tine o sa fie bine, ai sa vezi. Savureaza ultimile zile in familie si lasa restul de ganduri negative sa se duca pe pustii! Cu siguranta c-o sa ai un an extraordinar de bun [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...