Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (181)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna fetele [flo] Noi suntem inca in mod sarbatorit pana duminica seara [:D] Asa ca inca mai mananc prostioare si din pacate nu reusesc sa ma limitez. M-am hotarat ca nu am sa ma cantareasc decat pe 1 feb, ca sa nu ma panichez prea tare. Si eu estimez vreo 3kg pe sarbatorile astea, insa, stim ca astea sunt kg usor de dat jos, pt ca sunt proaspete. [asia] Martea viitoare am prima ora de sprot, cred ca o sa fiu distrusa, nu am mai facut de 2 luni aproape [8D] Nici nu va zic ce am mancat ieri, ca desi am avut o singura masa, pe la 4, am mancat numai prostii si muuuuult.[pofta] [pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor si bine-ati revenit la Monti. Meniul meu de ieri n-are sens sa-l scriu, ca in ciuda faptului ca toata ziua am fost cuminte, seara am fost la o zi de nastere si ne-au servit doar cu prajituri, asa c-a trebuit sa mananc [:D] Azi la pranz am fost la o supa, insa cred ca nu era chiar monti, ca era supa-crema de morcovi. Divina de buna. Diseara insa am sa incerc sa fiu cumintica foc! In weekend- iar e greu, ca maine seara iar suntem invitati la restaurant si - asta e. De duminica incepand [:D] Un weekend minunat va urez!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele, eu pana acum am fost cuminte... deja am renuntat la scarile rulante..[:D], fac miscare, mananc conform... am revenit laobiceiurile bune.. Meniul de azi: MD: saratele(5-6 buc); cafea cu scortisoara( fara zahar) g: un mar P: ciorba de oase afumate C: salata de varza acra cu carne la gratar. [mamica] de STEFAN -21.01.2009 si ELENA -15.12.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello-yellow! Gata cu sarbatorile, revenim la drumul cel bun, da? si eu am de raportat stricaciuni, azi-dimineata aveam 61,5 kg[:I] sper sa dispara repede. m-am apucat de exercitiile lui Brindu si sunt optimista[:D] (daca ma dor picioarele si burta in halul asta trebuie sa aiba un efect, nu?) somleac, nu sunt suparata, dar mi-e cam jena ca nu m-am tinut de treaba si uite ca ma pedepseste cantarul. Carmen, nu te lasa! [pk] ariel, ce yummy arata panna cotta ta! si gustul e la fel de spectaculos? Andanii, cum stai cu stricaciunile? Meniu: azi am mancat ok la MD: oua fierte si kefir facut in casa, dar la P [:I] sushi. la C am broccoli gratinat. va pup, sa aveti un an fara abateri![pup] Ninha, mami lu' Mirci si Matei Don't ever get used to the world around you.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, hello Gena, distractie in continuare. Si mie mi-e groaza de sport dar sper sa incep de luni dupa doua luni de pauza. Carmen, bine ai revenit si spor la topit kg [pup] Brandu, cum a fost la concert? Musai vreau supa aia, mai incearca please [pup] Ninha, cum faci sushi? Daca nu e complicat, m-as baga si eu ca imi place mult. Mihaela, chiar sa stii ca am un sot bun, bun care nu prea comite greseli [:)] Stia ca eu nu as da banii pe telefon si atunci m-a pus in fata faptului implinit. Ai slabit ceva cu remodelarea? Sau se vad ceva efecte? Lorelei, las ca si de duminica e bine [:D] Mosul a venit cu un Samsung S3 de care imi place de mor [olala] Inca imi mai prind urechile pe ici, pe colo, dar sunt super incantata de el. Dana, odihneste-te atunci weekendul asta [pup] Mersi de feedbackul cu patinele. Spre cele de piele inclin si eu. Si poate la Stefi ii inchiriez pana vad daca ii place sau nu. Ariel, foarte haioase pozele voastre [:)] As incerca si eu pana cotta cu legume dar sa fie mai multe legume decat smantana. Cristina, te astept cu meniul pe saptamana viitoare [flo] De rev a fost foarte fain. Am stat 4 zile la cabana, ne-am odihnit cat incape, ne-am distrat, am fost la sanius. Mancarea nu a fost foarte nemonti dar a fost multa. Gulasul a fost de departe cea mai apreciata mancare [pofta]Daca mai pun la socoteala vinul si prajiturile, o sa imi dea cu plus sigur [q] Dar asta e, de luni revin la dieta. Incerc sa imi planific meniul pe saptamana viitoare si revin. Va pup [pup][pup][pup] [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisoaro nu merge si pace..pun aci reteta Ingrediente pentru 4 portii: -1 morcov -250g ciuperci -2cuburi knorr (sau supa de ceva) -100g tofu (am facut si cu neafumat si cu afumat, recomand pe cel afumat) - fructe de mare (sau orice alt fel de carne, am incercat si cu pui si cu vita) - taitei shirataki (sau orice alt tip de taitei subtiri..cum sunt cei de orez transparenti) Mod de preparare: Apa se pune la fiert cu morcovul si cuburile knorr (eu dau morcovul prin razatoate sa fierba mai repede) , dupa 5 minute de fierbere se pune tofu si se mai lasa sa fiarba cu tofu oana da in clocot. Daca folositi altfel de carne puteti adauga si carne taiata bucatale mici o data cu morcovul. (o alta precizare e ca apa se pune in functie de cate persoane/portii doriti sa faceti cu masura un bol/o portie). Dupa ce a dat in primul clocot se adauge ciupercile si fructele de mare , se mai lasa pana da intr-un alt clocot(nu dureaza mai mult de 10 minute). Se pun taiteii si in functie de felul lor se lasa cca 5 minute la fiert si e gata supa.

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele multumesc de primire, consider ca nu v-am parasit numai ca din cauza timpului nu mai eram atat de activa pe forum. Si eu astept sa ma inspir pentru meniuri.. pt saptamana viitoare eu voi face o ciorba de perisoare( carne amestec porc+curcan), un ghiveci cu cateva oase afumate. Brandusik suna interesanta supa... o sa o incerc si eu( si asa ma intreba mama de fructe de mare)[:D] Multumesc pt cei 2 [porc][porc]...in functie de rezultate te anunt sa-i scoti... Voi in aceasta dieta ati consumat creveti??? Daca da cum ii faceti? [mamica] de STEFAN -21.01.2009 si ELENA -15.12.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, buna ideea cu ciorba de perisoare si ghiveci. Eu o sa il fac cu conopida congelata, fasole verde, dovlecei, ardei si curcan. Sapt. asta am avut supa crema de ciuperci, fara cartofi. A iesit f. buna. Ani, ma bucur ca ai avut o vacanta frumoasa la munte. Brandusa, te-ai intors ? Eu o sa ma apuc mai strict de sapt. viitoare. We asta avem petreceri, face Victor 13 ani. Andanii, Ninha, Carmen, Gena si eu tot cu plus dupa sarbatori, o sa muncim impreuna sa le dam jos. We placut, Cristina, mama lui Victor si a Ancai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ninha ti-am spus ca incep sa te doara toate de la alea "8minute"[alcool] cge pe 8 plec back in uk[q][q][q] carmen mai bine 2 [porc] decat 3 [mai] ca nu dai semne de viata[:D] acu nu ca vreau sa ma laud...da nu m-am ingrasat decat vreo 800g [:D]..o sa dau mai multe detalii miercurea viitoare dupa ce ma cantaresc in uk[:D]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...