Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piersicute de iulie august (17)


Recommended Posts

Sper ca aveti toate o zi linistita in familie, cu bucate si voie buna! Noi suntem in vizita, la strabunicii lui Vlad. Acum imi doarme in brate, asta e cadoul lui pt mine, ca mi-era dor :). Acum fix un an ii anuntam de sarcina. Atunci am mancat din prajituri inainte sa fie servite, ca eram insarcinata, iar azi am mancat cateva, "ca alaptez". Ioana, sper sa poti repeta curand si sa fie bine! Fleur, Nycosia, va pupam si noi, sa nu (mai) faca puii febra. Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 223
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Craciun vesel! Eric n-a mai facut febra, se invarte in jurul 37.2-37.3, i-am dat insa 2 doze de Tylenol. Am fost si noi aseara in vizita la cumetri,dar nu am stat mult ca era petrecere in toata regula, cu chiote, vacarm, colinde mai mult urlate decat cantate. Nu l-am putut adormi pe bb acolo, evident. Asa ca la 9 seara deja eram acasa in papuci. Cred ca am devenit f plictisitori de cand il avem pe cel mic... Colac peste pupaza, baietelul cel mic al gazdelor (2.5 ani) era racit, cu o tuse f urata si pe antibiotice. Bineinteles ca au omis sa ne spuna inainte...off oamenii astia parca au amnezie, nu mai stiu cat de fragili si vulnerabili sunt bebelusii.Iar Eric taman dupa vaccin. In fine sper ca nu a luat nimic, deocamdata e vesel si binedispus. A primit jucarii noi de la Playschool, o tamburina pe care o roade cu indarjire si un joc cu mingiute cu care ne jucam noi deocamdata... Iar ultima pasiune cand il iau in brate e sa se intinda in fatza si sa "tasteze" la laptop (ocazie cu care mi-l baleste imediat). Ne imita ,ca numai asta ne vede ca facem in living. O sa pun poze pe picasa sa-l vedeti ce nazbatii mai face... Sper ca toate piersicutele bolnavioare sunt bine acum si ca Mosul incarcat le-a adus zambetul si veselia. Ada, ai dreptate...si anul asta cumparam papusi la "papusa" de sub brad. Ioana, sper ca ati repetat analiza si ati gasit si un dr. care s-o interpreteze corect. Ali, cum a iesit tortul? Si pe Eric l-au luat in brate toate cucoanele, doar ca mie imi venea sa le dau cu piftia in cap...il pupau pe obrajori si manutze si sunt prea ingramadita ca sa nu le permit. Azi stam linistiti acasa unde e cel mai bine...e si f frig afara vreo -11. Petrecere frumoasa in continuare! ************************** Mama lui Eric Ioan (21 iunie 2012) Cine-ti saruta genele-n somn, Si cine-i acolo cand ingerii dorm? Toate zanele bune sa te ocroteasca, Toate florile campului sa te infloreasca!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetelor , Sper ca este bine toata lumea . Fleur asa este un timp de 2 ani cred , nu o sa mai pupam multe petreceri . Am sunat si noi cunoscutii , toti erau in chefuri [:D] , noi acasa , ca de .... copil mic [:D] Va pup pe toate [pup] si Craciun fericit in continuare [olala] Mami de [copil] Andrei ( 3 Iulie 2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bantui si eu pe aici, am avut o zi de Craciun frumoasa, pe langa pranzul traditional am iesit in Herastrau, e absolut superb, totul alb, zapada, soare, mai mergem si maine o tura. Desi e zapada pe alei ne-am descurcat bine cu caruciorul, noroc cu rotile mari ca mamicile cu carucioare cu rotite mici se cam impotmoleau. Pacat ca n-am sanie inca, l-as fi muncit putin pe sot sa ne traga pe acolo, dar in curand rezolv. Seara am dat-o pe salata verde ca nu mai duceam carne. Oricum am bagat si sarmale cu varza murata si vad ca nu a avut nimic pitica. Apropo de ea, cuminte cum o stiti :) A meritat sacul de cadouri pe care i l-a adus mosul. Intrebare, de unde gasesc si eu sa comand suport anatomic pt spalat bebelusul in cada mare? Ca ne rupe spatele in cadita deja e greu de manevrat si mai si balaceste toata apa. Si spuneti-mi cum naiba o sa o spal pe spate cand sta in suportul ala, ca eu nu vizualizez, dar banuiesc ca e la fel de greu ca si in cadita, nu? Candva tot tre sa fac pasul asta. Abia astept sa stea singura in fund sa scapam si de grija asta. PS am pus poze pe Picasa, sper ca nu am mai stricat nimic pe acolo! Mami de Ana Grace (23iul2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ada , ma gandeam eu ca nu ai cum sa stai acasa [:D] Aruba , noi ne descurcam cu suportul , Andrei sta ft bine in fund si-l manevrez mai usor acum . Am primit suportul , nu stiu sa te sfatuiesc ca sa cumperi [:)] Am pus poze noi de la primul Craciun in famile marita [olala] Fleur , am vazut pozele ... super Eric ...face numai nebunii , nu ?! [pk] Mami de [copil] Andrei ( 3 Iulie 2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am dormit o repriza, a papat si bebe, am intrat sa vad ce ati mai facut. Ma bucur ca n-a urcat temperatura, Fleur. Tre sa il programez si eu pt controlul de 6 luni, nu-mi vine sa cred ca se apropie pragul asta. Abia astept sa vad ce ne va zice dr despre autodiversificare (sau macar combinatia de "metode" pe care vrem sa o facem). Ali, parca, ce chestie, al meu nu sta decat la noi in brate. Cum isi dadea seama ca il lua altcineva, cum punea botic. Maine mai avem o vizita de facut, sper sa scapam si acolo fara vreo criza de plans (ultima criza mare de plans a lui, acolo a facut-o). Apoi ne retragem acasa. Despre petreceri, hehe, noi suntem cei mai "salbatici" de aici, adica - acum avem mai multi musafiri acasa si ne vedem mai des cu prietenii dragi decat inainte! Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Haideti la o cafea, ceai, fresh sau capuccino si o felie de tort. Noi suntem bine, de Craciun am fost la ai mei, azi vin nasii copiilor in vizita. Chiar ne gandeam ca in alti ani sigur am fi. fost pe partie pe o astfel de vreme, asa. doar cusaniuta in parc. Oricum eu sper ca de la anul sa ne reluam vechile obiceiuri de acalatori mult, nu sa asteptam 2/3 ani, desi cred ca va fi greu cu doi copii.. Fleur ma bucur ca Eric a reactionat bine la vaccin. Ioana cum mai sunteti? Laura pup pe Andreiutu cuminte si frumusel, foarte artistic sta la poze.. Carmen la noi mosu a avut treaba cu cei mici, sincer cu boala celui mic nu avut nici vhef si nici timp sa caut ceva, dar recuperz cat de curand la cat imi place mie sa merg prin magazine. Petrecere frumoasa in continuare. Mami de doi leuti - Ana si Silviu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...