Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piersicute de iulie august (17)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 223
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata si craciun fericit in continuare,

Maria multumim de cafea

Noi ieri am fost in vizita la fratele meu,ne-am simtit tare bine.si el si sotia lui sunt inebuniti dupa Mattia asa ca ori de cate ori ne vedem, stau cu el in brate sau il tin ocupat[:)]

Azi stam in pijamale si ne indopam,mai mult eu,cu sarmalutele,piftia si dulciurile de prin frigider[:D]

Am vazut poze noi cu piersicute,absolut superbe[olala]

pupam toate fetele[pup]

 

 

 

 

mami de Mattia(27.07.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi...multumim de cafea si tort

Fleur a ie#537;it super tortul.si gustos si frumos.am facut model de brad si cu globulete si la toata i a pl#259;cut.azi imi vin si mie musafiri ca pana acum tot noi la ei.si am praji aia ce va povestesc data trecut#259; cand am f#259;cuto ca am mancato toata .si am f#259;cuto in forma de steluta.f faina a iesit.si am bagat ni#537;te rulade de carne la cuptor asa ca inca o zi de indopare[:D].sper sa fie ultima pana la revelion ca altfel explodam.

Va pup pe toate si pe piersicute

 

[copil]denis leon(28.06.2012)

[copil] rafael albert(25.05.2007)

sunt o mamica fericita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu sunt un dezastru! Mama m-a rugat sa iau pt Ana cadou de mos si din partea ei dar am uitat acasa la Bucuresti si cadoul de la mine si cadoul de la mama si nu m-am prins decat in seara de Craciun [q] Asa ca pitica mea nu a avut nimik sub brad [q]

 

Legat de suport, Aruba, eu am primit unul dar nu il folosesc inca pt ca am o cadita cu suport format in ea si deocamdata mi-e mai usor in ea chiar daca stropeste. Pt spate eu o intorc pe burta si o tin cu mana stanga de subbrate si o sprijin cu pieptul de mana measi se mai sprijina ea de genunchii ei. Si o spal repede asa si taica-su arunca apa pe ea sa o lipmpezeasca si dupa aia o intorc pe mana dreapta si o limpezim si pe partea din fata. Daca vrei, o sa fac un filmuletz demonstrativ si il pun pe FB [:)]

 

Legat de medici, eu nu am atata problema cu doctorii cat am cu analizele...cum e posibil la un laborator ca Medlife sa caute doar 4 tipuri de bacterii in coprocultura? Nu imi vine sa cred...

Ana se simte mult mai bine, si i-am dat doar tratament cu EUBiotics si Debridat dar scaunul e f apos si verzuliu. O sa ii dau azi un sfert de pastiluta de Saprosan ca mama a zis ca ala e dezinfectant si merge si la Bebe. Sa vedem cum o fi...

 

Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2

 

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut fetele! La noi a fost...[q]doua drumuri la urgenta(o sa va povestesc) inca suntem subfebrili si pe antibiotic..augmentin+linex baby[bang][bang][bang]acum am facut diaree de la antibiotic si avem 5 zile[bang][bang][bang]nu stiiu ce sa fac(daca sa stau 5 zile asa)...ma chinui sa-l hidratez abia bea 100 ml lapte bibe..la titi nu stiu ca sta mufat toata noaptea..si acum am trecut la ceai de colici ca mi-am adis aminte ca-i placea..in rest nu vrea nimika!

va pup si va doresc in continuare timp placut alaturi de cei dragi![pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, nycosia sper sa fie bine puiutul si sa se insanatoseasca. Nu stiu daca e ok sa stea cu diaree pana termina antibioticul ca stiu ca e periculoasa la bebei. Spor cu rehidratarea.[pup]

Eu acum un an, in a doua dimineata de Craciun, dupa ce imi terminam cafeaua si tigara faceam un test de sarcina mai mult in dorul lelii. Nu credeam ca sunt gravida, dar s-a dovedit ca de aia nu mi-au priit sarmalele si carnatii din prima zi. Pe atunci intrebarea zilei era "ce ne facem acum", ca si cand ar fi fost o intamplare ca am ramas gravida, nu ceva ce ne doream amandoi.[:D] Inca sunt uimita ca in decurs de doar un an viata mea s-a schimbat atat de mult. Nu prea ma vedeam in postura de mamica si mi-e inca greu sa ma identific, dar mergem inainte.[:)]

Va pup pe toate si sarbatori fericite in continuare.

 

Mamica Aurorei - 20.08.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, fetelor. noi nu am fost niciunde de craciun, am stat acasa.a fost primul craciun in 4.

 

fleur, cum se simte eric?

nycosia, sanatate lui bebe.

legat de febra, pe mine nu ma sperie febra in sine, ci faptul ca stiu ca la bb-i poate urca rapid si in anumite cazuri poate duce la convulsii. de aceea cand eric a avut 39.3 i-am pus jumate de novocalmin si comprese reci. in jumate de ora scazuse la 38.1.

ioana si pe mine ma ingrozeste tot mai tare sistemul medical din romania...[bang]. uneori e bataie de joc, fie ca mergi la stat, fie ca mergi la privat.

mi se pare nefiresc ca pt un banal uro-rmn pt eric, am ajuns sa imi doresc sa nu il fac in romania.

iuli, ce ma bucur ca bb mananca bine si ca ii prieste diversificarea!

pe lista ta am vazut ca nu se regasetse patrunjelul. l-ai omis sau nu i-l vei da? avocado vei pune crud in piure?

noi am inceput cu pireu de morcovi. nu prea se omoara, dar nici nu refuza.

 

legat de borcanasele hipp, am citit asta: http://www.telegraph.co.uk/health/healthnews/8440126/Arsenic-and-toxic-metals-found-in-baby-foods.html

apai daca nici astea bio nu mai sunt ok, habar nu am ce o sa le dau cand vom pleca in calatorii.

porumbita, tu ce borcanele vei folosi la diversificare?

 

legat de scaunul de masa, vreau sa va intreb daca mai toate scaunele sunt transormabile in scaune ce se pot aseza la masa adultilor.

de asemenea, vreau sa va rog sa imi recomandati oale bune sub presiune. ile, tu ai fissler? michelle, tu de care ai? astept si alte sugestii de la fetele care mai au.

 

carmen, ce ai decis cu bona? ii mai dai o sansa?

 

plange eric, revin mai tarziu.

 


[mamica] de gemeni (iulie 2012) si de ingeras (august 2010)

id="Tahoma">id="size1">id="teal">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balanta eu am asa ceva

http://www.okazii.ro/casa-altele/bachmayer-delux-solingen-a33251391

Nu sunt luate de po okazii, dar e exact acelasi set. Le-am primit la nunta.

Sunt bune, in set e inclusa o sita care se potriveste pe oala de 3l si pot gati la abur. Nu e chiar etansa, la modul la care povestea ile ca nu se evapora apa de loc. Se evapora putin, dar nu am avut probleme sa se termine apa sau ceva de genul.

Eu sita pt gatit la abur nu am prea folosit-o, dar oalele au fost intens utilizate. In ultima vreme am tot experimentat si cu sita sa vad ce pot sa fac pt micuta.

 

Mamica Aurorei - 20.08.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...