Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (17)


Recommended Posts

fleur, felicitari pt ma-ma si combinatiile derivate [bibe]. cred ca azi ai fost in al noua-lea cer.

(asa e, eric al meu a zis pt prima data ma-maaaaaa pe 11.11id="size1">)

aruba[pup], multumesc de aprecieri! si tu esti o persoana minunata si un exemplu.

ana, pasapoartele bb-ilor le-am facut in regim de urgenta si au fost gata in 2 ore (ieri). pe bb-i i-au pus pe scaun in fundulet [alcool][alcool] iar eu si sotul ii sprijineam de cate o parte. pozele au iesit ok din prima, asa ca a durat f putin "sedinta foto". la viena vrem sa mergem cat mai curand, dar deocamdata medicul este in concediu.

ina, am vazut ca stii o multime de pediatrii din bucuresti. vroiam sa te intreb daca ai auzit ceva de conf. dr. mihaela bargladean de la sp. marie curie (este sefa sectiei de nefrologie). dupa ce venim de la viena, daca voi mai avea vreodata o urgenta, as prefera sa vin cu eric la bucuresti decat la timisoara. spitalul marie curie este ok, curat? as avea multe de povestit, dar cum spunea si fleur odata, forumul asta este prea public si oricine poate citi aici si identifica persoane. tare mult mi-ar fi placut sa fie private odiseile astea, ceva de gen grupuri private fb.

de asemenea, as vrea sa te intreb de ce nu-i ok sa folosim oale de teflon pt bb-i.

 

porumbita, eu nu (prea) stiu germana, dar am impresia ca borcanasele de la hipp de pe site-ul ce l-ai postat sunt mult mai variate decat ce gasim noi in romania. asa este sau mi se pare?

 

legat de diversificare, le-am scos cerealele, ca incepusera sa puna prea mult pe ei si nu mi s-a parut ok. suntem la morcov cu pastarnac si e cam bleah pt ei (morcovul gol le placea mai mult). de cand am inceput legumele, se reped la biberonul cu lapte de zici ca nu au mancat de o saptamana [:D][:D]. cred ca vor sa ne transmita ca laptele e cu mult mai bun decat pireurile [:D].

 

va pup, noapte buna!

 

 


[mamica] de gemeni (iulie 2012) si de ingeras (august 2010)

id="Tahoma">id="size1">id="teal">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 223
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...