Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (17)


Recommended Posts

Buna dimineta , Ho, ho , ho , vine mosul ...noi il primim cu drag [olala] Cine vrea cafea ? Eu m-am trezit de la 4 sa fac salata boeuf , fac si pt mama si am de taiat zarzavat nu gluma [alcool] M-ati amuzat teribil , cu remarca : Andrei este cuminte [:D] si eu ma mir . Si-a facut un program cat de cat , a considerat ca a epuizat-o pe mami prea mult . Vrea sa fie cuminte ca sa vina mosul si la el [:D] Ana , nu vrea nimic ... nu suzeta, nu biberon [alcool] , asta este ce sa facem , eu l-am fortat [:)] , suzeta o mai ia cand suntem afara , maxim 10 min [:D] Tineam mult sa iesim si noi pe 26 in oras , dar renuntam daca nu suge la biberon nu am cum sa-l las acasa . Ma consolez cu ideea ca va creste [:D] Ada , super tare faza cu porcul [:D] Iuli , multa sanatate lui Mihaita si tutror bebeilor care mai sunt raciti [pup] Sunt prin zona daca vreti sa dati comanda de ceva [:D] Mami de [copil] Andrei ( 3 Iulie 2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 223
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ho!ho,ho!vine Craciunul! LAURA, doamne dar, ce harnicuta esti.Multu de cafea.M-am trezit si eu si ma pregatesc putin sa plec pana la birou. Nu stau decat pana la 12, iar, apoi mai avem niste cumparaturi si plecam la tara.O sa stam de craciun acolo, iar pe 26 ne intoarcem la BUC.Pe 27, si 28 noi lucram.De revelion, plecam la CRaiova si facem rev-ul la fel ca anul trecut. In rest sa vad si eu cu ce ma pregatesc.Va pup si vorbim later. Ada ,mama de Nectarel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, musafiri inainte de Craciun, cand omul e in pregatiri? [:D] Hi, hi, cata dreptate ai cu greutatea, si Onuta la un an sa aiba 9 kg.[alcool] Ada, cu taiatul porcului imi aduci aminte de copilarie cand tot asa participam si eu![pup] Ali, Iluli[pup] Laura, Andreiu mai crede in Mos, Onuta cred ca s-a prins ca e ceva putred la mijloc si imi face parul cret: culcata la 1.30, trezita la 5, culcata la 6.30, iar acuma ar dormi, dar nici eu nu o las si o duc la biserica la impartasit. Ma duc sa ma pregatesc. Multumim de cafea, dar dute si mai pune la facut sa aiba si celelaltefete ca eu am baut-o toata. Pup[q] O zi buna sa aveti si sa vina Mosu. Pana atuncipoate mai vb.[pup] Mamica Oanei Maria (27 iulie 2012) FIV1 - Budapesta Peter Kovacs
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, mai dau eu cafea! Si va las cateva felii de cozonac pt maine, cred ca pe la 3 l-a terminat sotul si s-a culcat. Laura, oho, la 4! Lorena, da, la noi nu au fost cine stie ce pregatiri, si toti cei ce au vrut sa treaca pe la Vlad, plecau si ei de Craciun, ca si noi. Asa s-a nimerit :). Aa, voiam sa va zic de colacel. F bun, dar tre sa avem grija mare ca bebe se intoarce "pe burta" si in apa. Voi patiti la fel? Ma duc sa fac bagajelul lui Vlad. Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Laura, Ana,multumesc de cafea[pup] Lorena,Ada[pup]Mattia e bine a avut febra doar in timpul zilei de sambata,am rezolvat cu supozitoarele si seara s-a culcat fara febra Eu azi fac sarmale si un tort,sa am si eu ceva acasa.oricum maine sunt in vizita.. Ada,succes cu bagajele[:D] si petrecere frumoasa! Iuli,ma bucur ca Mihaita si-a revenit cu mancatul.e posibil ca de data asta sa nu mai aibe reactii la vaccin Ana,spor la mancat cozonaci si felicitari sotului!eu nu ma incumet sa muncesc atat..[:I] Ali,sa ai spor! Laura,Doamne ajuta, sa fie mereu asa cumintel Spor la treaba tuturor si Craciun fericit,in caz ca nu mai intru![pup] mami de Mattia(27.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si multumim de cafea. Multa sanatate puisorilor bolnaviori, sa fie cat mai bine pana ajunge mosul la ei. Iuli, ma bucur ca Mihaita e mai bine. Sper ca acest vaccin sa nu il afecteze. Laura, sper sa ramana Andrei cumintel si dupa ce trece Mosul.[:D] Distractie placuta celor care suntenti in deplasare, dar si celor care ramaneti acasa si ati fost harnicute. Eu nu m-am incumentat la cozonaci si am facut doar niste banana bread cu scortisoara sa miroase frumos a Craciun. Ana, si Aurora se intoarce in apa, dar ramane cu barbita sprijinita de colacel si nu pica in apa cu capsorul. Nu stiu cat de bine am explicat, dar sper sa intelgi. Noi vom fi pe acasa, in jurul mesei si in jurul Aurorei care e o cumintica. Va doresc de pe acum sarbatori fericite alaturi de piersicutele minunate si de toti cei dragi. Sper ca mosul sa va aduca ce este cu adevarat important: sanatate si liniste sufleteasca. Poate mai intru mai tarziu sau maine, dar mai bine va urez dinainte sa fiu sigura.[:D] Va pup si va doresc spor la pregatiri sau drum bun dupa caz.[pup] Mamica Aurorei - 20.08.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineeeeeata la mos ajun, ne dati ori nu ne dati, ne dati ori nu ne dati, ne dati, ne daaaaaati?? [flo] Doaamne ce bine e sa dormi aproape 8 ore legate. Aseara m-am culcat pe la 12 si ceva, iar Patrick a dormit pana la 8.30 fara trezire. A papat tzitzi, s-a mai jucat putin, a papat si mar cu cereale (un borcanel [alcool]), a mai papat niste tzitzi si a adormit iar. Ieri am avut musafiri de la 11 la 4... Au venit niste prieteni care cica aveau treaba in a 2-a parte a zilei, si pana la urma au anulat -o :))). Pitic a fost deliciul publicului, cuminte, activ, razator la toata lumea... asa copil sa tot ai... Apoi am fost sa-l cautam pe mosh. Eu m-am intalnit cu el la musette (reduceri 20%), am fost cuminte de-o pereche de cizme, Patrick l-a gasit la next, iar sotu il asteapta sa vina de la cluj cu o interfata nu stiu de care pt masina. Am impodobit si bradutul aseara, ca deh, nu avea moshu unde sa puna cadourile. Azi prog de voie. Nu gatesc ca maine mergem la tara si luam sarmai, porcarii si alte bunaciuni. Asa ca fetelor spor la treaba, sa va lase piersicutele sa le faceti. Cele care nu dormiti noaptea, capul sus, mai e putin si o sa se regleze si cu somnul. Sa mai creasca un pic. Ada si mie imi place ritualul taierii porcului, dar nu am mai participat de cativa ani. Anul asta ne-am dus a 2a zi :)) Iuli poate chiar il ajuta diversificarea. Ii dai deja sub forma de piure? Sari peste suc? Uite, al meu azi a mancat putina tzitzi si ai fi zis ca s-a saturat, si dupa juma de ora a mai balotat un borcanel de cereale cu mar... Poate prefera si el solide, nu-i mai place lapticul. Ana si Patrick se intoarce pe burta si ii place... Ce sot harnic ai. Si al meu ma ajuta. Sambata a fost plecat de la 10 dim la 8 seara ca sa nu ma incurce prin casa :)))) Laura la 4??? Omg... Nici nu pot sa pronunt... Lasa ca intr-un fel e bine ca nu mai vrea suzi. Mai naspa cu biberonul... Vera spor la sarmale, cuminte Mattia. Achizitii: intors de pe burta pe spate, rostogoliri - 30 de secunde nu m-am uitat la el si a iesit de pe salteluta pe parchet, stat in cot se uita peste gard, pe burta ridica curu si se taraie ca rama, doar ca in directia gresita :)))), trage de maimutoii de la carusel, si a inceput sa schelalaie, dar fetelor, minute in sir, precum un catel calcat pe coada :))). La capitolul conversatii exersam intens ba ba bu bu ba, asta cand nu schelalaie. Si ma prinde de fata si ma trage spre el sa ma pupe. Rontaie intens orice, degete, ale mele, ale lui, jucarii, paturi, suzeta o ia, se uita la ea, o baga in gura, o roade, iar o scoate... La masa sta in fundulet la 90 de grade. Mami de [baietel] Patrick Andrei (21.06.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarbatori fericite alaturi de cei dragi si un Craciun minunat pentru piersicutele noastre !
[tube]http://www.youtube.com/watch?v=fGFNmEOntFA[/tube] R_ocsy , mami de [copil] Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si [bebic] Maria Natalia (26.06.2012 ) "Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...