Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de septembrie-octombrie 2012(8)


Recommended Posts

Eu recunosc ca nu mai stiu ce contin borcanelele.Dar stiu ca explicatia pentru care rezista atat era cea pe care a spus-o Olivia - ca sunt sigilate cum sunt sigilate la noi la tara zacusca si gemurile (spun de produse traditionale, nu ce s-o mai pune acum in ele)

Chiar o sa ma mai uit sa vad ce au prin ele. Atunci cand ii dadeam lui David nu mi-a atras nimic neplacut atentia.

 

Mirabela, nici la David nu a fost un succes diversificarea. Pe aceeasi idee mergeam si eu:ca stie gusturile din lapte.Si a fost un esec zdrobitor (zdrobitor pentru nervii mei).La 1 an a inceput si el sa manance mai ca lumea, dar mancare de-a noastra. Adica, as zice eu cu rautate, cu gust [:)]

 

Eu ca argument pentru pro borcanele am in acest moment faptul ca sigur sunt bio. Daca David mai manca o lingurita- doua era din piureul facut clasic.Adica fiert si zdrobite legumele. Din cel cu legume facute la abur nu a mancat niciodata. Probabil era prea pregnant gustul.Desi evident e mult mai hranitor asa.De aia intre piureul din legume fierte si intre borcanele, cred ca aceeasi cantitate de vitamine mai ramane. Desi ma agndesc acum daca la borcanele or fi fierte clasic sau tot la aburi...trebuie sa cercetez.

 

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)id="size2">id="navy">

 

 

 

Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna mamici,

carmen cred ca se poate la orice magazin dm sau online..eu am primit un mail de la ei c-o sa-mi trimita primul pachet in ianuarie..

moro imi pare rau ca va tot chinuiti cu suptul..si la david se vad jos, cam pe unde ae fi caninii, 2 puncte mai albe..

cat despre san, eu sunt tare suparata..la-nceput aveam lapte ca proasta, aveam 2 laptarii cat china, aproape de mastita am fost si eu pana am ajuns la pompa..dar david nu putea sa suga, era prea mic..am zis ca-i si nascut mai repede, n-o sa-l chinui..ii dadeam lm cu bibe..apoi am rarit mulsurile si am inceput sa-i dau si lp...acuma suge, mai bine zis ar suge si nu are ce...mi ciuda de mor!

oli am citit despre diversificare pe linkul de la tine, mi se pare logic..si mai la indemana, mai "de mamica" si nu din carti de specialitate...o intrebare am totusi: se recomanda sa incepi cu un singur aliment...cand incepi cu supica, acolo sunt mai multe legume, nu-i bai? daca se-ntampla ceva, cum iti dai seama de la care leguma a patit-o?

eu am avut o zi de groaza..si o noapte la fel..a-nceput cu plansete aseara, a continuat azi-noapte si azi..am zis ca-mi dau duhul..si nu plans tot timpul, scanceala si maraiala, asa sa ne-auda toti vecinii...am tras cateva plansuri, de nu stiam care plangem mai tare..in toiul unei reprize de plans m-a sunat mama si cand m-a auzit, am bagat-o in boale...intr-o ora a fost la mine, sa stea cu mine, sa ma calmez, linistesc, sa pot face si eu o baie ca de dusuri m-am saturat,sa facem mancare...

va pupic

 

*************************

Mami de David Gabriel 18.09.2012

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirabela, sper sincer sa vorbesc degeaba. Dar ai fost la un doctor sa verifice sanul ala pe care il refuza?

Nu vreau sa sperii pe nimeni, adica voi stiti ca eu oricum pot sa dau rapid in paranoia, dar stiu ca multe mamici care au descoperit o problema in alaptare au descoperit tocmai pentru ca bb refuza un san...Cel mai sigur nu e nimic, dar daca ai drum la ginecolog nu strica sa adresezi o intrebare.

 

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)id="size2">id="navy">

 

 

 

Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

post-34335-0-04317300-1366971364-1357575602_thumb.jpg

post-34335-0-07102800-1366971364-1357575602_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am pus in galeria mesajului de mai sus si cele doua poze cu schema de diversificare a dnei dr Culcer. Nu am verificat-o personal, s-a transmis tot asa de la mamica la mamica.

 

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)id="size2">id="navy">

 

 

 

Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...