Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de septembrie-octombrie 2012(8)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

CRACIUN FERICIT LA TOATA LUMEA!!!!!!! Am intrat sa fac urarea chiar daca cu intarziere. Sper sa ma iertati. Copiii sunt mai bine cu raceala dar am luat acum eu virusul. Tusesc ca o magarita. Nu stiu ce sa fac ca efectiv trezesc copiii noaptea. SI nu stiu ce as putea lua avand in vedere ca alaptez. AM inceput cu STodal. Sper ca e ok dar nu stiu daca e si bun. Strumful cel mic are o perioada super agitata. Am impresia ca nu se satura deoarece cere san mai des si chiar si dupa supt e foarte agitat. Iar suplimentul de seara e considerabil mai mare ca pana acum. Ieri seara a mancat supliment 230 ml. Ma gandesc ca poate infometez copilul toata ziua si ma cramponez degeaba sa nu ii dau lp ziua. Cert e ca stiu ca sunt aproape sa cedez. Va pup si sa ne auzim cu bine! [*][cubrad][*][pegeam][*]Maria si Alexandru asteptand sa vina Mosul[*][pegeam][*][cubrad][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carina, cel mai bine ca sa te linistesti si tu, incearca si ziua dupa ce suge sa-i dai supliment, sa vezi daca vrea si daca mai e asa agitat dupa. Poate chiar nu se satura micutul si atunci ce rost are sa-l tii nemancat pana seara? Daca nu vrea, atunci se satura si alta e cauza agitatiei. Nu-l ajuti cu nimic daca cedezi si simti ca o iei razna. Eu proba suptului am facut-o de vreo 2 ori si m-am lasat pagubasa, ca-mi arata cantarul 20-30g. Daca ea suge si apoi sta si rade si se joaca, atunci consider ca e satula si nu face foamea. Plus ca ia bine in greutate. Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Nu inteleg cum poate copilul asta sa doarma asa bine noaptea si ziua sa nu mai doarma deloc. Nu s-a mai trezit deloc nici azi noapte. M-am trezit eu la 4 cu sanii pietroi si curgand. Am puso la san ca poate merge sa-i dau asa in somn. Dar nu am reusit...ori nu stiu eu, ori nu vroia ea...habar nu am. A trebuit sa ma mulg iar. Ne-am trezit la 7,30. Eu o las pe asta mica sa suga cat vrea ea. Uneori stam si cate o ora... eu ma uit la tv (trag chiulu de la treburi [:D]) iar ea suge de zor. Cand numai vrea pune capul pe san si se culca. E tare dulce. Noi trebuie sa luam si laptele ala praf AR. Desi il dau inainte cand in mod normal ar trebui sa ii fie foame si sa-l rada pe tot...nu vrea biberonul tot timpul...Uneori nu trage nici de 2 ori si il scoate afara. Apoi strange din gingiile alea ca imi vine sa o mananc. Asa ca nu insist si o bag la san. oricum nu mi-a mai varsat in jet. mai varsa dar rar de tot. La primul cand am ramas fara lapte m-am simtit tare rau... am dat vina pe lp pe care il dadeam ca si complectare, pe mine ca nu am stiut cum sa-i dau...urmand sfatul dr si facandu-i program, pe soacra-mea ca a venit si ma provoca in permanenta [:D] toata lumea a fost de vina inclusiv eu. Acum numai am de gand sa fac aceasi prostie. Da-l in ma-sa de program. Copilul meu stie mai bine cand ii e foame si cand nu...si daca vrea tot timpul san... asta e. Ma bucur acum pt ca stiu ca nu o sa dureze o viata si daca ma tine pe post de suzeta... inseamna ca vrea si ea sa se alinte un pic...si ce am mai bun de facut? de ce sa nu o las sa se alinte si ea un pic... e un ghemotoc care abia ce a iesit din locul ala unde era asa bine in lumea asta zgomotoasa, rece, cu toti oamenii astia obositori pt un pui asa mic. [flo] o zi minunata fara colici! Mami de: baietel [copil] & fetita [bb] O palma nu inseamna educatie! O palma inseamna abuz si violenta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia, nu le-am depus.Am tot sunat de dimineata la ei sa intreb daca au program special de sarbatori si nu a raspuns nimeni.Asa ca nu m-am mai dus pana acolo, cu riscul de a ma duce degeaba. Tu le-ai depus la sect 2?A mers repede? Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012) Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...