Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Floricele de mai - iunie 2010 ( 15 )


Recommended Posts

Neata !

 

Sa aveti o saptamana minunata !

 

Din perlele Sofiei :

 

-"mami cand voi fi mare imi voi pune poze si filme pe feibook"

-ii explicam ceva mai rastit si cu o tonalitate mai inalta , la care d-ra mea foarte senina : " vai tu mami tu ce voce a Romaniei ai tu " !!!

-eu : Sofi, am vazut ca la gradi ati mancat supa de rosii si fasole verde cu piept de pui ... la care ea de-a dreptul scarbita "m-am plictisit de atata fasole verde " !

- iar cea in care vazand poza lui Sebi si zicand " el este sotul meu de la gradinita " a fost dementiala. Apropo Cris, cred ca stiu "sosia" lui Sebi .... am vazut un baietel la ei in grupa si intr-adevar seamana putin cu Sebi [:-0]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani Romania,la multi ani romani! [flo2] 

 

Rocsy poate ii vad sosia lui Sebi in pozele de la serbare.

Sebi mai seamana si cu Vic a lui ioana1234,chiar l-a vazut o colega in pozele de Halowen(pe Vic) si m-a intrebat de unde I-am luat costumase asa frumoase :)))).

 

Tare scumpa Sofia cu perlele ei. [flo2] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna, fetele!

Am intrat sa vad ce-ati m scris, dar cam slaba activ pe forum.

R_ocsy scumpa tare , Sofia! Dar ce raspunsuri ii " da prin cap" sa zica. [:D]

Noutati despre mine:

Am fost vineri la primul eco. Bebe e in grafic, se dezvolta bine si e f activ.

Inca nu stim ce e. [:D] Luna viitoare speram sa se vada.

Eu am o infectie E-coli, pe care o tratez cu Augmentin. Si dna dr endocrinolog mi-a marit doza de Euthyrox, ca-mi iesise o val mare a TSH-ul. De fapt daca nu eram insarcinata s-ar fi incadrat in val normale, dar cum in sarcina tb sa ai val m mica, mi-a marit doza.

Cam atat despre noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna, fetele!

 

Va dati seama ca si eu sunt curioasa ce e bebe din burtica.

Fetele au serbarea maine.

Si de maine vacanta pana pe 6 Ianuarie, inclusiv eu. [:D]

Cam atat despre noi.

http://2.bp.blogspot.com/-U2zLd9ENIUo/TvWDRCj5MnI/AAAAAAAAAJI/1RINKveQ_SA/s1600/sarbatori-fericite-felicitari.jpg

 

[pegeam] CRĂCIUN FERICIT, TUTUROR!  [pegeam]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, hello,

 

ce mai faceti? ma bucur ca mai am unde scrie aici pe dc...felicitari fetelor care mai anima topicul.

Ioanact, felicitari, sa ai o sarcina usoara si bb sanatos

 

Si...vaaai ce copii mari avem...deja au avut prima lor serbare. Daaaaa, si noi am avut la Tudor, sambata trecuta. Bineinteles am avut emotii pentru ca mi-era ca nu va scoate nici o vorba, dar ne-a uimit pe toti. Plus ca trebuia costumat in ingeras...ha, ha...el care are o mutrita de copil poznas....Acasa a spus ca el nu se imbraca cu "aia.... ca e de fete....." pentru ca avea si aripioare de ingeras. Pana la urma, cand i-a spus doamna ca trebuie sa schimbe in ingeras, s-a conformat imediat. Apoi si-a spus poezia foarte bine, clar, tare. Apoi a mai avut un cantecel in duet cu o fetita si la fel...a fost super tare. Bineinteles ca Mos Craciun i-a rasplatit cu daruri....

Nu mai imi incap in piele de mandrie....Am baieti mari [pk]

Am avut serbare si la Matei , la clasa I, a fost si acolo ok.

 

Dragelor, daca nu mai apuc sa intru, va doresc din suflet Sarbatori fericite,

[cubrad]

sa aveti in 2014 un an bun, cu sanatate si bucurii !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

LA MULTI ANI


Multa sanatate si tot ce va doriti in noul an !


 


Am dormit 3 ore, sunt praf ....noi am stat acasa, au venit nasii la noi, am povestit, am mancat , ne-am simtit bine.


Natalia a cedat la 23:30, cand au inceput artificiile dormea tun in ciuda zarvei de afara, nu avea nicio treaba. Sofia a vazut artificiile, a iesit afara cu Florin, s-a speriat de zgomotul infernal si de fum si pana la urma am privit artificiile de pe geam. Cred ca a fost una dintre cele mai fericite nopti a ei, i-au cedat si ei bateriile la ora 2 cand efectiv intr-un minut a si adormit pe coltarul din hol   [:)] .


Eu am mai stat pana la 5 dimineata cand le-am zis cu parere de rau ca eu ma duc sa ma culc ca sa dorm macar 3 ore, si asa a si fost, Natalia s-a trezit conform graficului la ora 8 dimineata iar Sofia la 9 ( ma asteptam sa doarma mai mult ).


Acum suntem toate trei cam obosite, mai mult ne taram prin casa .... cel mai neobisnuit e sa o vad pe Sofia trantita pe pat uitandu-se la televizor,  simte si ea lipsa somnului ca altadata la ora asta era casa cu fundul in sus deja.


 


Deci pe ansamblu, ne-am simtit bine  ..... si acum suntem obositi   [:)]  !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...