Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (18)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata.Maria,multumesc,eu beau si cafea si ceai daca tot ai dat [:D]

 

Ioana multumesc din suflet ca m-ai indrumat spre clinica asta.Cu ocazia asta imi fac si eu o eco abdominala ca am niste dureri pe la apendicita de ceva vreme,plus ca am nisip la fiere de mult si sa vad cum mai stau.Numai bine ii fac si eco de sold sa stau linistita,si intreb si de manuta.Nu cred ca are ceva,dar de ce sa risc?E si aproape de mine [:D]

 

Carmen,eu nici de as vrea nu as putea s-o intarc,ca ar muri de foame la cat e de tzatzomaniaca [alcool].Asa ca targetul meu e de 1 an,maaaaxim 1 an si 3-4 luni,tot pentru ca nu vreau sa ma traga de bluza pe strada.

 

Ada,si eu ma simt cam denaturata ca nu o scot prea des pe afara,dar eu nu sunt deloc fan de frig si iarna,daca ar fi dupa mine,ar tine maxim o saptamana [:D]

 

Fug ca ma striga [olala]

 

___________________________________id="green">

 

Mamica mandra de Timea(28.06.2008) si Emma(25.07.2012)

 

Povestea noastraid="Century Gothic">id="green">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata ,

 

Maria , multumesc de cafea . O savurez deja [:)]

 

Iuli , asa a spus doctora de la chineto ca este spastic la maini . Mana stanga o foloseste bine , a inceput rostogolirile pe stanga , pe dreapta abia acum de 2 zile . Dupa 14/15 sed de kineto au inceput si mainile sa fie mai flexibile dar era ft incordat , muta jucaria dintr-o mana in alta dar cand nil imbracam sau la masaj la baie nu dadea drumul la maini , statea cu ele cam tepene . El a avut si picioarele cam incordate dar dupa 10 sed de kineto cu asta s-a rezolvat . In fund bineeee a stat de la 5 luni jumate dar de rostogoloit dupa burta pe spate nu vrea neam [alcool]

Cu mainile si torticolis s-a rezolvat dar cu tag val-ul eu nu prea vad nici o imbunatatire [bang] , mi s-a spus de la spital ca este pe termen ft luuung . Nu stiu ce decizie o sa iau , cand o merge in picioare o sa-mi dau seama mai bine dar ar fi groaznic sa merg pana la vre-o 2 ani prin spital cu el [bang]

 

Kimmy , eu i-am facut eco de sold la 5 luni si-o sapt . Ecografista mi-a spus ca nu mei este relevant . Se face pana in 4 luni , dupa aceea altceva , nu am intrebat ce dar presupun ca radiografie cu care nu sunt de acord . Cu toate astea ia facut eco si a iesit o dif de 2% intre partea stanga si cea dreapta dar mi s-a explicat ca nu este ceva grav , sa las copilul in pace [alcool][alcool][alcool]. Asa este la noi in tara , doar ce este grav se trateaza [alcool]

 

Acum o sa sun la alergologie la dr. Popescu sa vad ce surprize mai am si pe aici . Poate trebuie sa las iar copilul in pace , ca tot ce baga in gura ( in afara de tzatza ) ii ies pete pe corp . [bang]

 

Revin ca am legumele la abur [:D] poate asa ne plac .

 

 

Mami de [copil] Andrei ( 3 Iulie 2012)

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza,

 

Maria, multu de cafea, o beau cu voi. Si de vreo sapt chiar am inceput sa beau si reala. Ce-i drept o cescuta cu mult lapte, multa frisca si miere, dar mi-era dor de gustul cafelei cu cofeina. Vad ca pitic nu are nicio problema. Noaptea doarme la fel, ziua nu doarme la fel :))))

 

Am observat o chestie apropo de diversificare. Cred ca Patrick s-a obisnuit cu meniul, ca dim i-am dat intai tzitzi ca erau pline, in ideea ca dc papa mai putin mar/pruna, nu-i bai. A mancat o tzitzi si max jumatate din cealalta. Ai zice ca s-a saturat... Nu, a mai mancat un mar ras si juma de borcanel de piure de pruna cu o lingurita de cereale [alcool] Mancaul lu mama...

 

Mami de [baietel] Patrick Andrei (21.06.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Maria,multumim de cafea si LML lui Silviu![flo]

 

Noi am avut o noapte super agitata cu n treziri,a recuperat la doar cele 2 treziri de ieri[:D]

 

Am si eu o dilema,ni s-au terminat vitaminele pe care le aveam din Italia.Am venit cu mai putine in ideea ca din decembrie incep incet incet diversificarea si n-o sa mai fie nevoie,intre timp m-am sucit in legatura cu diversificarea..[:D]

Voi inca mai dati bebeilor vigantol,nu?cate picaturi si cum le administrati?

 

Achizitii noi la Mattia ,de cateva zile da din cap in semn de nuuu si scoate limba la mami. :))))

Ah si nu mai impinge lingurita cu limba cand ii dau bonnisanul[pk]

 

Zi frumoasa![flo]

 

mami de Mattia(27.07.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura din pacate asa este, tratamentul pt.tal val este de lunga durata, eu cu fetita am mers aproape 3 ani si nu era f pronuntat, iar acum facem exercitii cu saculetii de nisip si steap acasa.

Pt.alergie ai incercat sa-i dai o apa plata cu mai putini nitriti? Poate e de la apa plata folosita la gatit.

 

Carmen ce mancacios ai! Bravo lui!

 

Balanta in functie de distantele pe care le ai de parcurs eu as alegevmsnduca sa caruciorul. Daca nu ai mult de mers as prefera manduca, pt.distante in mod cert. caruciorul, care are si avantajul ca poate duce o gentuta, poate fi folosit si pe post de scaun de masa si pentru dormit. Eu in excursii am plecat numai cu caruiorul. A alt avantaj pt.noi era vizibilitatatea, putea vedea in jur si nu se plictisea spre deosebire de manduca.

 

Eu sunt in sala de asteptare la stomatologie asa ca am timp de conversatii...

 

 

 

Mami de doi leuti - Ana si Silviu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura am luat de la hipp borcanelele. Am zis sa mai incercam si alte gusturi. Am incercat si prunele din hypermarket dar sunt oribile la gust. Nu i-au placut, i-a venit sa vomite de la ele. La borcanel sunt ok. Am incercat si pere, caise si piersici si i-au placut. Pere am gasit in auchan unele care sunt gustoase, dulci si au si pulpa. Parca abate le zice. Ca mai luasem unele galbene si mari, dar care aveau numai apa in ele. Niciun gust, si pulpa deloc.

 

Tre sa mergem si noi cu tal vagul la kineto [bang] nu stiam ca e asa de lunga durata :(((

 

Mami de [baietel] Patrick Andrei (21.06.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...