Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (18)


Recommended Posts

balanta e mult mai diversificat. magazinul rosmann care e si la unguri comercializeaza pt borcanele marca hipp, alete, babylove, bevita si inca una la care imi scapa numele. eu pt onceout ma uit sa fie bio si sa fie cat mai diversificate pt ca o sa fac ca la primul si anume dupa 2 sapt de borcanele cu legume bag fructe si dupa inca 2 sapt bag borcanelele cu carne. le folosesc pe cele de la 4 luni.cand face 7.5 luni incep sa iu dau borcanele pe care scrie de la 6 luni. cand face 8.5 -9 luni ii dau combinat borcanele pe care scrie de la 8 luni si mancare facuta in casa. cereale si iaurt bag de la 7.5 luni si la fel si galbenus de ou la primul mi a mers f bine, nu am avut peobleme si mananca de toate.sper sa imi iasa si acum ada.mi le ia o prietena si le pune la autocar ina cu tefonul asa am citit si eu.cu microundele/ mobilul nu imi e clar de ce sunt in top 3 nocive. tu nu folosesti microundele? ileana spor la mutat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor, Mi se pare incredibil ca a trecut un an, parca mai ieri eram cu burtica si visam la cine e acolo, inauntru.... Pt. ca azi (adica maine la mine) nu stiu cum ma voi sincroniza cu fusul orar cu voi, vreau sa va doresc de pe acum: un AN nou fericit, linistit si plin de zambete daruite de piersicutele noastre dulci si dragi! Un an in care sa ne bucuram, cum s-a mai zis, in primul rand de sanatate, apoi de putere, optimism, voie buna, un an punctat de realizari acolo unde ne dorim. Cat despre mine,nu-mi doresc altceva decat sa-mi fie copilul sanatos si eu la fel, sa-l pot creste cum se cuvine si sa-i fac copilaria cat mai frumoasa posibil. Copilul e realizarea mea suprema, pentru el mi-am inabusit ambitiile profesionale si altele. El e centrul universului meu si fiecare respiratie a mea e pentru el. Si vreau sa va multumesc si eu, ca existati si ca mi-ati fost alaturi in lumea asta virtuala si, totusi, atat de reala. Cu unele din voi am vorbit la telefon, cu toate mi-as dori sa ma intalnesc in realitate si, chiar daca nu va fi posibil,am senzatia ca deja ne-am cunoscut. Oricum, mi-ati fost si sunteti un suport moral incredibil, daca ma credeti cu voi imi incep si imi inchei ziua, intru mereu sa citesc vesti despre voi si piersicute. Am avut si am in continuare multe de invatat de la voi, de la absolut toate. Numitorul comun: suntem MAME, si fiecare preocupare, fiecare planset, fiecare oftat al vostru le-am simtit si eu. Nu stiu ce sa mai scriu ca deja am un nod in gat... de bucurie! Sa ne "citim" sanatoase si cu vesti care de care mai bune, in 2013!
[pegeam] Distractie placuta de Rev.[disco]!
************************** Mama lui Eric Ioan (21 iunie 2012) Cine-ti saruta genele-n somn, Si cine-i acolo cand ingerii dorm? Toate zanele bune sa te ocroteasca, Toate florile campului sa te infloreasca!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am intrat sa va urez un an nou cu bucurie, cu piersicute sanatoase,destepte,mancacioase, multa liniste ,pace ,putere de intelegere ,intelepciune si muuuulta dragoste. _______________________________________________________________________________ fiv 1 reusit-promed,MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT. [fetita] SARA MARIA DN-30.07.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineta. Multumesc tuturor pentru urari. Am intrat si eu sa va urez un an nou minunat, sanatate, fericire si tot ceea ce va doriti pentru piersicutele dragi si pentru voi. 2012 va fi greu de egalat avand in vedere ca am avut una dintre cele mai importante realizari din viata noastra, Dar sper ca toti anii care vor urma ne vor permite sa ne bucuram de aceasta minune. Eu la miezul noptii o sa imi doresc sanatate si linisite sufleteasca pentru mine si toti cei dragi (inclusiv voi[:)]). Va pup, nu stiu daca o sa mai am timp sa intru anul asta, asa ca sa ne citim cu bine in 2013. Mamica Aurorei - 20.08.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup fetele.multumim de cafea Vera. Eu va urez de acum un An Nou cu tot ce va doriti. Noi suntem la Craiova. Facem revul la restaurant cu toti prietenii. Unul dintre ei este din Craiova si uite cum ne tinem dupa el. Va pup din suflet pe toate. Nu o sa uit niciodata cum ati fost alaturi de mine cand Nectarel s-a grabit sa vina pe lume. Ada ,mama de Nectarel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aruba - ce ganduri frumoase! [pup] As vrea sa fiu macar pe jumate din cat credeti voi ca sunt de harnica haha Multumim tuturor pentru urari[pup] Eu azi am zi plina, trebuie sa fac tort, pastrav la cuptor cu legume si salata de legume, sa merg cu Clara la spital la control, inca tuseste, pun la spalat, strans rufe. Noroc ca facem Revelionul in alta parte[:D] Va urez de pe acum un an nou mai bun decat cel ce a trecut, sa fie un an memorabil, plin de realizari frumoase! Petrecere frumoasa diseara [disco] ************************* Mami [mamica] de [url="http://www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png"]Bianca Maria[/url] (04.08.2010) si [url="http://www.pregnancy-duedate.com/tickers/82hpv757d0kzi4t9.png"]Clara Ioana[/url] (30.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza dragele mele dragi! M-am emotionat maxim cand am citit mesajele voastre, mai ales cel al dragei de Fleur [flo] A fost intr-adevar cel mai frumos an pentru noi toate, an in care ne-am bucurat de cea mai mare implinire femeiasca si am devenit mame, am trecut prin cele mai emotionante momente cand ne-am strans pt prima data la piept piersicutele dragi, au fost si momente dificile cand ne-au invadat intrebari, nelinisti, temeri, puishori de depresie, dar uite ca impreuna am reusit sa trecem peste toate si sa ne perfectionam instinctul de mame. Ma bucur din suflet ca v-am cunoscut, ca imi sunteti aproape si ca am in fiecare din voi o foarte buna prietena, pe care stiu ca ma pot baza [flo] va multumesc tuturor pentru sfaturi, pentru sprijin, pentru raspunsuri, pentru gandurile bune si pentru ca mi-ati fost alaturi in aceasta mare expeditie a maternitatii. Pentru 2013 va doresc din suflet multa sanatate, noroc, liniste sufleteasca, rabdare si putere, succes pe toate planurile, iubire si cat mai multe clipe minunate alaturi de minunile din viata noastra! Imi doresc sa ramanem cel putin la fel de unite, sa ne fim in continuare alaturi si sa ne bucuram impreuna de zambetele, gangurelile, primele cuvinte, primii pasi, giumbuslucuri si cate si mai cate minunatii ale piersicutelor noastr iubite. Va imbratisez cu drag si va doresc petrecere frumoasa! [pup] Roxy mami fericita de Antonia [bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aruba, iti multumesc si tie si fetelor pt ca m-ati primit in randurile voastre, ne-ati ajutat cu un sfat sau cu o incurajare sau pur si simplu ca m-ati ascultat. [pup] Va urmaream si in timpul Odiseei, insa va vedeam asa de unite ca nu am avut curaj sa-mi fac simtita prea tare prezenta. [flo] Iar acum am ajuns dependenta de acest forum, sa aflu ce mai face Silviu, Eric, Patrick, Mihaita, Denis, Tudor, Nectaral, Victor, Mattia, Jeff, Leon sau Robert, dar si ce pampoane mai poarta Ana Grace, cat mananca si doarme Antonia, si ce achizitii mai au celelalte piersicute: Ana Ecaterina, Emma, Aurora, Laila, Maya, Irina, Clara, Sara sau Thea. Sa ma scuzati daca am sarit pe cineva. [pup] Poate la un moment dat o sa va cunosc si personal. Uite o propunere pentru anul care vine, dupa Paste sa mergem undeva la munte, la o pensiune unde sa putem gati sau nu pt piersicutele noastre. Nu stiu, poate se leaga ceva si reusim! [olala] Va doresc la toate Un LA MULTI ANI, un am plin de realizari personale si profesionale, dar nu in ultimul rand sanatate piersicutelor si tuturor din jurul lor.![pup] Mamica Oanei Maria (27 iulie 2012) FIV1 - Budapesta Peter Kovacs
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu si fii-mea, va multumim de urari si va dorim un an nou senzational din toate punctele de vedere si neaparat sa fim sanatosi si sanatoase! Si mie mi s-a pus un nod in gat cand v-am citit mesajele! M-ati emotionat foarte tare! Nu fac mentiuni pentru ca nu vreau sa uit pe cineva, dar va imbratisez cu drag pe toate, fara exceptie si va multumesc ca m-ati primit in grupul vostru! sunt tare mandra ca fac parte din el! Lore, f buna ideea! Va pup cu drag si sa ne "revedem" in aceeasi formula cu drag! Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2 PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...