Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (18)


Recommended Posts

la multi ani si de la noi! tot 6 adulti dar 8 copii am fost : 2 de o seama cu robert - 4ani si restul mai mici asa ca la anu ii las la mama si club scrie pe noi. cel mare a rezistat eroic pana la 3 ; pe la 3:30 an ajuns acasa victor a dormit de la 9 la 1 cu 2 treziri scurte de supt su apoi de la 3;30 la 10 da cu vreo 4-5 supturi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani! Sper ca ati intampinat frumos noul an, cu distractie sau nu. Kimmy, daca voi v-ati culcat la 1, eu la 12, imediat dupa ce am ciocnit o sampanie. Asta pt ca m-am apucat sa pup copilul sa-i urez la multi ani si, bineinteles, s-a trezit. Asa ca ne-am bagat in pat sa-i dau sa suga si gata revelionul! In fine, oricum eram doar noi 3 si pe aici (in cartiere) e o liniste monumentala in noaptea dintre ani. Sa nu uit, am iesit pe balcon cu niste artificii anemice (stelute), pustiu, nu tu o pocnitoare, nimic! Apropo, in Ro mai sunt pocnitorile alea care bubuiau de la inceputul lui decembrie pana dupa Anul nou? [:D] ALtfel, Eric a fost ieri f marait si nu m-a lasat sa fac aproape nimic. Nu stiu de ce. Or fi dintii urmatori? Habar n-am. Mai voiam sa zic ca de 10 zile n-a mai pus un gram pe el ba, daca e corect cantarul meu, a slabit 100g. Solide papa destul de putin, iar ziua suge des si haotic. Barbata-miu zice ca se lungeste copilul si sa-l las in pace, ca are de unde... De 'Revelion" ne-am indopat cu oua umplute, tartine cu somon fume si mascarpone, friptura cu gogosari murati, si pt. ca tot am avut mascarpone, am facut un tiramisu cu piersici. Ca niciodata mi-a fost pofta de cola si am baut destul de mult. Sper sa nu-l agite pe bebe, ca si asa era el agitat de ieri. Pupici si odihna placuta dupa petreceri, daca e cazul. LMA celor ce isi serbeaza azi numele! ************************** Mama lui Eric Ioan (21 iunie 2012) Cine-ti saruta genele-n somn, Si cine-i acolo cand ingerii dorm? Toate zanele bune sa te ocroteasca, Toate florile campului sa te infloreasca!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! Sa aveti un an nou binecuvantat, multa sanatate si bucurii! Noi am petrecut tot acasa, Irina (4.5 ani) a iesit ptr prima data la artificii cu buni si nepotelul iar micuta a stat si ea treaza la miezul noptii (a simtit agitatia)[pk] Mami de [url="http://lb5f.lilypie.com/2INtp2.png"]princess[/url] & [url="http://lb1f.lilypie.com/JCZPp2.png"]baby princess[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor! Sper ca v-ati simtit bine si cei care ati fost la petreceri si ce de pe acasa. Nu conteaza unde, dar sper ca ati intampinat noul an cu bucurie. Noi am fost la nasi, ei erau "consemnati" la domiciliu cu copilul lor de 2 ani. Aurora a ramas acasa cu mama si a dormit ca de obicei toata noaptea. Nu au trezit-o nici pocnitorile de la miezul noptii si nici vecinii de deasupra care faceau chef. A fost netulburata, in schimb azi a dormit multisor, deci probabil nu s-a odihnit chiar bine pe atata galagie. Iarasi am observat zilele astea o scadere in apetit si mai multe crize in timpul mesei. La doua luni nu stiam chiar sigur daca sa asociez cu vaccinul (credeam ca sunt paranoica), dar acum mi se pare deja prea mare coincidenta. In 27 am facut vaccinul si de prin 29-30 au inceput schimbarile. Din pacate data trecuta au tinut vreo luna.Sper totusi sa fiu doar eu paranoica si sa nu fie asa. Va pup. Mamica Aurorei - 20.08.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, sa avem un an de senzatie! Noi de 4 zile mancam cereale cu 50 ml de LM la masa de pranz, merge struna, Grace ca o mancacioasa ce e rade tot si abia are rabdare de la o lingurita la alta. In vreo 10 zile incepem cu piureul de legume, apoi si suculet de fructe. Intrebare: ce tetine se folosesc pt suc de fructe? Eu am biberoane Avent, daca imi poate cineva recomanda pt ele ar fi ideal ca sa nu mai dau banii pe alte biberoane. Am fost aseara la nasi, cu alti fini si alti prieteni, erau acolo 3 bebelusi pana in 3 luni, pe Grace am lasat-o acasa ca la minunatia de program ce o are nu am vrut sa risc nimic, la 8 ca de obicei s-a cerut singura la somn. La 23.45 am revenit acasa, sa ne prinda Anul Nou langa puiul nostru, am stat pe intuneric , ne-am soptit La multi ani si ne-am minunat ce frumos dormea in ciuda zgomotului de afara. S-a trezit ca de obicei pe la 5, a papat si a dormit la loc pana la 8. Cam asta a fost cel mai emotionant Revelion pt noi [olala] Mami de Ana Grace (23iul2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani fetele mele iubite, sa fim sanatoase si bucuroase in noul an, sa ne traiasca piersicutele! Ati scris niste mesaje atat de emotionante jncat mi-au dat lacrimile. Noi am impachetat vermele si pe la 11 fara ceva am plecat la niste prieteni. Pe drum a adormit, dar s-a trezit cand am ajuns si l-am dezbracat. Era si transpirat si a trebuit sa-l si schimb. Dar a luat o gustarica si a adormit. Nu l-au trezit nici artificiile de la 12. Am plecat cu camera dupa noi, ca sa stam linistiti ca nu se sperie..asa ca la 12 eram pe balcon cu monitorul in mana :)). Ne-am intors pe la 2.30, a mai marait putin, a luat o gustarica si nani. A fost frumos... Aruba avent are niste tetine speciale pt diversificare. Eu cu aia ii dau supa, sucuri, orice in afara de lapte. Sa avem un an frumos [flo] Mami de [baietel] Patrick Andrei (21.06.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si sa avem un an superb!! Noi acasa , am facut am facut o friptura si un aperitiv , pe la 2 ne-am culcat.I a adormit obisnuit pe la 9-10.Nu s_a trezit decat la papa. Sa va fie de bine petrecerile si sa fim vesele tot anul! Ile , mami de V[bicla] , A [cavaler] si I [zana] ,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani dragelor! Un an nou cat mai bun! Eu va urmaresc mai din umbra. Fiind la primul copil, nascut in ultima zi a odiseei, imi pare rau ca nu am putut contribui mai mult. Va multumesc din suflet ca existati, am avut enorm de invatat de la fiecare! De multe ori cu intarziere, dar am citit absolut toate postarile. Nu credeam in minuni, insa de 4 luni, in fiecare dimineata ma trezesc cu o dovada vie, frumoasa, zambitoare langa mine. Pup toate piersicutele, sa fie sanatoase si sa aduca multe bucurii mamicilor. Mami de Robert (20aug2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI fete dragi, sa avem un an fericit si plin de satisfactii, sanatate si impliniri. Noi am petrecut anul nou acasa, sotul a fost noaptea la liturghie, eu cu Ana am fost azi, s-a impartasit, i-am dat si putina anafura. Eu i-am luat o canita 6+ de la avent ca sa-i dau apa cu ea. Acusica incepem si noi sa papam, eu o sa incep cu legumele fierte. Mi-am salvat o gramada de postari de la voi despre diversificare. nu stiu apa cum se da, se fierbe sau nu? am mai vazut pe forumuri ca cica prin fierbere se depun sarurile, voi cum faceti? Mami de Ana (29.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...