Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (19)


Recommended Posts

Mirela exact asta spuneam si eu ca e bullshit operatia asta, ca mi s-a recomandat la fata si nu am facut-o si e ok fata acum. Pe de alta parte o colega a pperat la 3 ani si acum cica trebuie sa o refaca!

 

Albinuta mie imi place sa gatesc, fiecare cu ale lui. Esti norocoasa cu soacra. Pup bafta. Ah mersi pt recomandarea avocado cu iaurt nu ma gandisem.

 

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

 

POZE

Mami de Eva scumpa si Lucas dragalas. Iti multumesc, Doamne!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Intrebare intrebatoare pt mamele de baietei: cum stati cu decalotatul? Pe mine m-a mancat undeva in seara asta si pt ca mi s-a parut ca arata cam dubios am tras un pic mai ferm decat pana acum si l-am decalotat. Dar nu complet, pare ca intr-o parte e inca lipit de acolo de sus. Gizas ce horror. Asta a fost un motiv pt care as fi vrut tot fetita.... El e super ok pare ca nu il deranjeaza nimic, ceea ce ma bucura, ca nu ajungem la dr (sper) sa faca el procedura. Ah ce aiurea ma simt! Dar cred ca am facut bune ca v-am zis ca arata altfel decat pana acum.

In fine... Mersi pt raspunsuri (sper sa primesc) hahahaha

 

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

 

POZE

Mami de Eva scumpa si Lucas dragalas. Iti multumesc, Doamne!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ylari, Mihnea nu e complet decalotat...dar 70% tot e. De cand i-a tras pediatrul de putza am fost nevoita sa-l curat metodic acolo, in profunzime. Dar dc puiul tau nu da semne de disconfort, nu vad motive de ingrijorare.

 

Apopo de putza, al meu nu si-o atinge deloc. Nu se trage de ea, nu o baga in seama![alcool]

Ba cand il curat, strange picioarele mai ceva ca o fata mare. Nu-i trag de ea sa-l doara, nu va ganditi asa, dar cum il ating acolo...se rusineaza tot si da sa-mi traga mainile.[:D]

 

Puuup, seara frumoasa![flo]

 

Edit: dar ai vostri cum isi trag de putza? Prin pampers, sau cum?[:D]

 

Elly [mamica] de [copil] Babyboom minunat! - 23 Aprilie 2012[olala][olala]id="red">[olala]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut mamici!

 

Bebe se trage de cuculet cand il schimb de pampers. Intind mana sa iau unul curat si el se prinde si se trage de te sperii. La fel si la baita, cum il prinde, cum se trage de el, trebuie sa-l pazasc eu ca el nu are mila. Cand il spal la fundic dupa caca la fel face trebuie pazit ca la cum il apuca ramane fara el.

 

Cu decalotatul e un mic stres. Pediatra zice sa-l decalotez. Fac asta dar nu chiar zilnic. Am inteles ca in Germania nu se recomanda decalotare pana la 2 ani. Va recomand sa cititi aici detalii http://www.pediatrucluj.ro/tag/decalotare/.

 

Azi a papat prima data carnita si a fost OK. S-a strambat la inceput, dar asa face el la prima lingurita ca nu stie la ce sa se astepte.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui roxana_nt
Eu m-am ocupat de putzulica.Dr se uita la ea de fiecare data cand mergem la contol si tasu o curata la baitza seara.Roxana, mami fericita de Robert Andrei
align="right" id="quote2">Aha, bravo, ok, va multumesc pt raspunsuri!Miha acum nu mai citesc ca l-am rezolvat pe om ca sa zic asa, ce sa mai citesc sa ma iau cu mainile de cap, asta e.Elly ai fost mortala cu Mihnea care strange din picioare loooool ca o domnisoara :))))Pe mine iar ma face asta cu capu nu stiu ce are cu frichineala noapte frate....YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIAPOZEMami de Eva scumpa si Lucas dragalas. Iti multumesc, Doamne!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza

Nu te invinovati Ylari ca ai tras de putzulica.Si noua dr i-a tras din prima luna sau a 2-a nu mai tin exact minte.Acum pareri mereu vor fi pro si contra dar eu stiu cazuri,inclusiv cel al fratelui meu care au trebuit operati pt ca nu s-a facut decalotarea.

Eu una am devenit atat de confuza in ultima vreme pt ca exista atata informatie la care slava Domnului avem acces, dar care uneori mai mult te zapaceste de cap decat sa te ajute cu ceva.Exemple sunt nenumarate:vaccinuri,decalotare,diversificare....astea sunt primele 3 subiecte care mi-au venit in cap.Mereu vor fi pareri pro si contra,pareri foarte bine avizate si sustinute de o temeinica cercetare.Asa ca noua ce ne ramane de facut????

Eu am decis sa ma informez cat pot eu de bine,apoi sa ma incred in instinctul meu de mama si apoi sa vad ce are de zis si dr baiatului in care am incredere.

 

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza mamici de pui mici![flo]

Aruncati cu galetile de cafea pe mine, m-a urlat E asta noapte pana la 12 in continuu si cu ce suparare, mi se rupea sufletul.

Deci eu la puztulica nu umblu ca nu ma pricep si decat sa defectez copilul prefer sa stau cuminte, dar la cat se trage cand o prinde...cred ca se decaloteaza singur. [alcool]

Va [pup]!

 

Elena, mamica fericita si implinita de BebstERIC [baietel] 8 Iunie 2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui elena_gd
Neatza mamici de pui mici![flo]Aruncati cu galetile de cafea pe mine, m-a urlat E asta noapte pana la 12 in continuu si cu ce suparare, mi se rupea sufletul. Deci eu la puztulica nu umblu ca nu ma pricep si decat sa defectez copilul prefer sa stau cuminte, dar la cat se trage cand o prinde...cred ca se decaloteaza singur. [alcool]Va [pup]!Elena, mamica fericita si implinita de BebstERIC [baietel] 8 Iunie 2012
align="right" id="quote2">Aoleo si Lucas la fel ce or avea maica de sunt curentati asa????? Geeezaas!!! Apoi la 3:30 s-a trezit la 4 a adormit iar pana la 5:30. Eu am dormit juma de ora. Jur parca m-a blestemat cineva. Sa fie de capu lui :)))))Roxana ai dreptate cu informarea iti vine sa te duci in lume.Elena raman si io singura cu 2 copii mamicuto iar pleaca al meu din tzara ma urc pe pereti deja :(((YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIAPOZEMami de Eva scumpa si Lucas dragalas. Iti multumesc, Doamne!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...