Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (19)


Recommended Posts

Stefulici sar'na de cafea! Buuuna!

 

Dupa multe zile si nopti planse si nedormite, a aparut si al 4 lea dintisor! Doar un coltisor din el defapt, banuiesc ca pana iese tot, mai tinem dintoteca deschisa.

 

S-o fi intamplat ceva cu Virgi, ori cu Anitta, dar Elly? [pup][pup][pup]Cate un pupic sa mai treaca si pe la noi!

 

Deea, mami [9cer] si plina de iubire pentru [bebic] Octavian Andrei (30.05.2012)!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

M-is aici,Deea ,draga[pup].felicitari pt dintzos!

Am avut niste cursuri pe weekend,m-am ales cu oboseala suplimentara si cu o durere cumplita de cap.Ma alatur celor nedormite,intinse,lungite,foite,frecate dar perseverente[:D]

O saptamana cu spor si cu bucurii va doresc!

 

Virginia ,mami de Ioana [zana] si de Lucas[copil]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza neatza

La multi ani Raffaella si George,multa sanatate si sa fiti cumintei sa ascultati de parinti [:)].

Eu sunt un pic cam varzica ca m-am petrtecut sambata noaptea [alcool] pana pe la vreo 5 dimineata si inca ma resimt (ce inseamna vasrta....cand eram studenta o duceam si 2 saptamani din chef in chef si nu aveam nik, acu dupa o noapte sunt varza vreo 3 zile).Deci sa curga rauri rauri cafeluta si trecem noi si peste asta.

Despre fiumiu: am inceput sa papam dimineata mar cu cereale cu biscuite,papa destul de bine,nu pre stiu cat ca nu ma uit.La pranz legumele sunt zile si zile.Nu ma stresez.Cred ca o sa-i bag si carnita zilele astea dar mai astept sa vad ca avea niste bubite ca o iritatie pe la gatut.Aveti idee de la ce ar putea fi?Nu i-am bagat niciun aliment nou.Voi cu ce i-ati mai dat cand aveau iritatii?

Cam asta ca a inceputul strigatul foamei si trebuie sa ma execut. [pup]

 

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neeata gagici! Hai, poftiti , va rog, la bataitaaaa!

Haideti la raport, ca va mananc!

Multumesc, Roxana ptr urari! La multi ani, Rafaela![pup]

In continuate o tinem cu treziri dese, nu le mai numar, ptr ca ma enervez... In continuare nu mancam. Cu mareeee efort reusim sa bagam ceva papa solida! [bang][q]

Virgi, o sapt usoara si tie!

Haideti la Kfea! La fel de recomfortanta ca de obicei!

Pupalai!

Mirina ce-o mai face? Mmamita, Addya?

 

Mami de Adita, 14 06.2012

2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.id="size1">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza mamici de pui mici![flo]

La multe lunite frumoase bebelusilor luniversati astazi! [pup]id="teal">

Stefulici ...ma mai doare, inteapa pe acolo, nu imi explic de ce, asa din senin ma apuca, stand in pat sau mergand prin casa si trece la fel de repede. Luna aceasta trebuie sa ma duc la control, ca asa am stabilit cu dr dupa operatie.

La noi a fost weekend plin, sambata treaba prin casa si duminica o mini petrecre acasa si apoi am fost pe la nanutii lui E. Acum am revenit la programul standard din timpul saptamanii...asa ca vb Roxanei, ma execut rapid, tre sa fac mancare lui bebsteric, si fructe(azi ii introduc avocado) si legume...

Aaa intrebare: carnita se da in fiecare zi sau de 2-3 ori pe saptamana?

Ylari mai bine faceau filmul ala mai repede, ca e grele cu cititul la mamici obosite ca noi! Si pt rolul Anastasiei la cine se gandesc?

[pup] si va urez o saptamana linistita, a mea n-o sa fie, pana nu termin cu Grey, Laters baby [:-)))]

 

Elena, mamica fericita si implinita de BebstERIC [baietel] 8 Iunie 2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao!!!

Fetelor pana cand se da mancarea "piure" ca nu mai stiu? Ok, oricum se face treptat, blenduiesti mai putin dar cand incepe operatiunea?

 

Deea nu stiu daca se dizolva dar eu mai arunc un oki su pe aici

 

Elena stii ca filmele nu pot fi asa de "la obiect" :)))) in cazul asta. Whi cares cune o sa fie aia? M-as oferi eu dar cred ca s-ar impotrivi sotul hahahaha

 

 

Nu stiu voi dar eu abia astept sa vina primavara sa mai ies din casa Gezas ma plictisesc "ingozitol" vorba Evei cand era mica.

 

Stefulici hang in there scumpa o sa fie mai bine, io nu mai zic ca am cearcanele pana la ureki. Doamne si ziua maraie continuu aproape. Zgomot de fond la mine in casa: aaaaaaaa mmmmmmmm ahhhhhhhh aaaaaaa jur ma urc pe pereti nu mai suport!!!

 

E groaznic fara tati daca ma vedeati ieri cum am spalat-o pe Eva cum le dau in gura la amandoi sa manance ca asta mare se alinta brrrrr kill me

 

 

Va pup

 

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

 

POZE

Mami de Eva scumpa si Lucas dragalas. Iti multumesc, Doamne!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Hellou si de la noi!

 

Mai rarutz cu netul de cand am invatat sa adormim singurei, fara leganat![pk][pk][pk]

Inainte cand il leganam stateam cu PC-ul deschis si navigam, acum baga si mamai cornul in perna cat doarme puiul![:D]

 

Aaa, si alte noutati...dimineata cand ne trezim facem pipi la olita![:D]

Il pun imediat cum se trezeste, si face instant, maxim 1 minut.

 

Despre Grey...wiii...eu sunt in continuare indragostita de carte...mi-a placut teribil, si abia astept filmul![olala]

Eu am citit ca pt rolul lui Christian, vor sa aleaga intre Tom Hardy si tipul care a jucat in Dinastia Tudorilor.

Amandoi sunt suuuper!!![pk]

 

Ylari, habar nu aveam ca tipul din White Collar e gay! WTF?!!! Ce au toti frumuseii astia?!!![bang]

 

Pupaceli!!! [flo]

 

Elly [mamica] de [copil] Babyboom minunat! - 23 Aprilie 2012[olala][olala]id="red">[olala]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Mai scriu si eu sa nu zica Deea ca lasam forumul gol.[:D]

 

Al meu de cateva nopti vad ca baga prima trezire pe la 3, pe urma il iau cu mine si trezirile sunt fara numar, fara numar, fara numar! Ca sa nu zic de fapt ca se tot zbate si foieste si jur ca din ce in ce mai des ma gandesc ca-l doare burtica. De ce? Habar n-am, dar daca ar fi sa ma gandesc in urma cred ca burtica asta nu s-a oprit niciodata din durut de fapt.[alcool]

Dintisorul e tot la nivelul gingiei, nu stiu cum de nu urca, gingia oricum a spart-o. De mancat vad ca mananca bine, cu tot cu dintisor. Am vazut ca majoritatea mananca mai putin cand ies dintii, chiar si san, el vad ca n-a avut problema asta si ma bucur. Azi i-am pus in piureul de legume si un pic de fenicul. Poate ajuta la burtica un pic.

 

Noi n-ajungem sa ne plictisim in casa pentru ca gasesc destule de facut dar si pentru ca iesim in fiecare zi pe afara. A fost o iarna superba pana acum si ne-am bucurat din plin de zapada. Ce bine ca avem saniuta! In weekend am profitat ca era si tati si m-am suit si eu cu piticul in sanie.[:D]

 

Acum doarme, n-am reusit sa-l scot pentru ca a adormit inainte sa-l imbrac. Era rupt de oboseala si piureul i l-am dat cu putin scandal ca deja era somnoros. Tot il scot eu azi, chiar daca mai tarzior. Maine vin parintii mei pe la noi. Abia astept![:D]

 

Pupalai tuturor![pup]

 

Andreea, mamica de Mihai (20.06.2012)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi!!!

 

Eu zilele astea m-am simtit tare in forma, desi si la noi noaptea continua cu treziri (cam 3-4 pe noapte), ziua piticul e fff activ, iar casa vraiste: nu apuc sa pun nimic la loc. Dar m-a lovit rau zenul de vre-o saptamana asa ca m-am simtit plina de viata. Si noi iesim zilnic, cred ca as innebuni doar in casa, de cel putin doua ori pe zi luam cate o gura de aer.

 

Dintre noutatile legate de pitic, am inceput in sfarsit sa mergem la bazin (ne chinuim din noiembrie sa ajungem :)) ). A fost incordat la inceput, avea o fata de "mami ce e cu balta asta mare!!!", dar incet incet s-a relaxat si a fost deosebit de incantat de toata experienta. abia asteptam sa mergem din nou.

Cu masa mergem inainte, desi zilele astea a preferat sa ne tzitzilim mai mult, si a mancat mult mai putine solide decat de obicei. Oricum kk e aproape solid in ultima vreme asa ca mare parte din mancarea pe care o primeste ajunge si pe la el prin stomacel, deci nu prea am de ce sa imi fac griji.

 

Va pup ca sa il pregatesc de plimbare

 

Fluturasul nostru de mai Emilian Augustin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...