Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (19)


Recommended Posts

Hello fetelor!

Albinuta tare m-am bucurat cand am vazut ca cineva se pe form a intrebat de mine!!! Noi suntem bine, Ne-a iesit un dintisor sus (deci Ellyshor nu sunteti singurii) si de cateva zile spunem mama. Si noi stam la olita dupa fiecare somnic dar nu constientizeaza el prea bine. Adica uneori face alteori nu. Noua ne-a adus Mosu o olita de la Fisher Price din accea 3 in 1 care are si reductor. Sta singur in fundulet, se intoarce pe burta si invers si doarme la fel de bine adica 2 somnuri de aprox 2 ore pe zi iar noaptea la 8.30 papa si pana la 6-6.30 somnic, apoi papa si iar somnic pana in jur de 8 tocmai bine cand pleaca Bia la scoala si am timp sa o pregatesc.

Nu am mai intret de mult pentru ca scumpul meu sot s-a apucat de renovari si constructii in interior si binenteles ca computerele au fost acoperite cu folie. Imi va lua ceva sa va citesc dar promit solemn ca o voi face.

Cineva intreba de branzica de casa. eu de 1 luna de zile iau de 2 ori/saptamana lapte de la o ferma de vaci si fac branzica si iaurt. Pentru branza pun laptele la clocotit si cand fierbe adaug la 1 l lapte cam trei sferturi din zeama de la o lamaie. Papa Bubu la greu, de fapt el mananca orice ii dai!!! Nu stiu fetele care merg pe autodiversificare cum reusesc ca eu cand ii mai dau cate un biscuite special de bebe de bebe si se ineaca ma iau toate caldurile!

 

DENISA mami de Bianca (21.12.2006) si de Paul Filip (18.05.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ia Kfeauuuua, neeeamuuule!

Ylary, eu am vrut sa-i dau ceai lui bb, insa nu bea... asa ca nu-i buna pista asta! Ms ptr sfat.

Eu nu am manduca, am MeiTai si se prinde super usor, nu provoaca dureri de spate ptr ca greutatea e repartizata uniform. Ti-l recomand dint tot sufletul. E si mult mai ieftin ca manduca! Nu stiu pana la ce varsta il pot folosi.

Noi am avut o noapte mai buna cu doar 3 treziri... soft!

Miha, felicitari ptr 'mama'!

Pupalai!

 

Mami de Adita, 14 06.2012

2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.id="size1">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

Sa curga cafeaua ca ma doare capul rau rau.Nu stiu de unde da m-am pricopsit cu o raceala [bang].Sper din tot sufletul sa nu ia si pitix.

Ylari si eu il port in wrap.Noi asa dormim ziua.Daca il tin in wrap doarme 2 ore chiar si 3 uneori.Daca il adorm si il pun in pat doarme max 40 minute.Garantat.Asa ca prefer sa stau cu el in wrap,ma asez frumos in balansoar dupa ce adoarme si ne leganam asa si ma uit la tv,mai stau pe net.

I-am comandat piticului girafa sophie si azi trebuie sa-i ajunga.Abia astept.Cica e foarte apreciata de foarte multi copii ca e din cauciuc natural si e foarte buna pt dinti si mai are si nu stiu ce miros de o recunosc ei.Mi-au recomandat-o si mie alte mamici care au zis ca piticii lor le-au iubit mult.

O sa vedem.

Pup

 

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare lumeee[pk]

Ce de cafea se da azi[:D]

Felicitari pt dintoc Stefulici..si al meu e foarte agitat de vreo cateva zile.dar inca nimic.

Scriu cu stanga, bb e in brate, mancarea pe foc, hainele la spalat.

 

Am gasit manduca[pk] sh, azi imi ajunge, abia astept[pk].

 

Anitta chiar ma gandeam ce e cu tine de nu mai scrii, ca erai activa[pup]

Ce bine e de cele care stati la casa, imediat iesiti in curte, tare mai ies greu cu amandoi[alcool]

pupici[pup]

revin mai cusica, mergem afara

 

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si Matei (18.05.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Albinuta [pup] Multumesc de intrebare.Ce sa mai zic,ocupata pe linga bb,nu stiu cind zboara zilele. Ai baiat mare tu acolo si umblacios.Al meu nu vrea sa mearga de-abusilea,sta in 4 labe si nu stie ce sa faca cu miinile si cade in cap sau pe burta.In schimb se impinge inapoi pina la marginea canapelei si incet-incet coboara si ramine pe picioare si e tare fericit.El nu se ridica in fund singur inca dar vrea sa mearga in picioare.[:D] Desi apuca chestii grele cu miinile,picioarele sint mai puternice parca. Dinti nu are inca, zice ta-ta,ba-ba,da-da uneori si la-la, numai ma-ma nu ii iese cu toate ca e antrenat zilnic in sensul asta de vreo 3 luni de catre altii [:D]Zicem si noi prezent la mai multe treziri pe noapte.

Virgi [pup]

Elena,cum mai e ochisorul?La al meu nu i mai curge dar nu stiu daca e de moment sau s a rezolvat de la sine definitiv.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of mai fetelor au tare greu ma urnesc sa ies afara cu pitix.Nu prea imi vine ca e si tare frig si stau cu stres sa nu raceasca plus ca nici nu prea am pe unde ma plimba.Nu am niciun parc pe aproape si printre blocuri si masini tare mi-e urat.Astept sa se mai incalzeasca afara sa mai iesim si noi ca sincer o cam iau raznuta sa ies asa doar in weekend din casa.

 

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ylari[:D] zau daca mi-a pasat de intriga din Grey...eram prea ocupata cu scenele hooot! [:-)))][pk]

 

No, acum serios! Am mai spus, povestea nu e plina de suspans, dar ar un fin strat psihologic, si asta mi-a placut. Evolutia protagonistului, de la 1 la 180 grade. E o diferenta uriasa intre personajul de la inceputul cartii si cel de la sfarsit. Si mi-a placut ca toata schimbarea asta s-a datorat celui mai inaltator sentiment...iubirea.

Eh, eu sunt o romantica prin definitie, si imi place sa cred ca oamenii au puterea asta de a se schimba, de a se corecta daca sunt iubiti si pretuiti la adevarata valoare.

ASta mi-a placut. [asia]

 

Revin, vreau sa pun si ceva pozici pe picasa, dar sunt solicitata....la datorie!

Reviiiiiiiiiiiiiiiiiiin

 

Elly [mamica] de [copil] Babyboom minunat! - 23 Aprilie 2012[olala][olala]id="red">[olala]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

I'm back! [:D]

 

Anitta, la noi inca nu a nins...abia astept sa-l scot pe pitic la sanius!

Asa am de gand sa fac cu pishulica! Il dibui eu, mama lui! [:D][pk]

 

Ylari, tot uit sa-i iau iaurtel Olympus, parca e un facut![bang]

Dar ii fac zilnic aproape branzica.

Eu o fac asa: fierb 200-300ml lapte de vaca, atunci cand se ridica spuma pun 5-10 picaturi de lamaie. Mai las sa fiarba un pic la foc mic, mestecand incontinuu si cand incepe sa se aleaga o iau de pe foc. O mai las un pic si gata...iese ca o urda asa...ff buna.

Eu am Mei Tai ca al lui Stef...se prinde mai usor ca wrap-ul...si e ff comod.

Eu la vara vreau sa-mi iau sling, se pune ff usor.[pk]

 

Eva eu am preferat intai olita, e mai mica si mai usor de folosit. Oricum, prima data cand l-am pus in ea, se uita bietul taaare ciudat...si ii aluneca un pic cureciul pe gaura :))))...s-a speriat un pic de asta...apoi s-a obisnuit, dar trebuie sa-l tin de manutze cand face.[:D]

 

Miha felicitari pt dintzoc!!![pk] E incisiv central?

 

Ma duc sa-l culc un pic ca la 7 avem programare la pediatru. Incerc sa intru pe seara sa va spun rezultatele!

 

Pupiceeeei![flo][flo][flo]

 

Elly [mamica] de [copil] Babyboom minunat! - 23 Aprilie 2012[olala][olala]id="red">[olala]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...