Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (19)


Recommended Posts

Multumim frumos.Acum urmeaza next level [8D]. Maine cred ca ne vom duce la vaccinul de 6 luni,tre sa o sun pe dr dimineata sa vad daca e.Am ceva emotii cu maraiala de dupa. Fetelor nu va mai stresati cu mancatul ca ei va simt nervoase si suparate si le transmiteti si lor starea si mai rau nu mananca.Acum e drept ca eu vorbesc din coltul meu linistit si fericit cu un grasi de 8,5 kg care mananca de cele mai multe ori tot ce ii dau,dar va zic si din experienta verisoarei sotului care s-a stresat rau tare ca la fel copilul nu manca si acum pe la 2 ani a renuntat si nu se mai streseaza.Copilul e foarte bine,mai slabut dar bine.Asa ca la ce folos 2 ani de stres si de dat cu capul de pereti? Hai va pupacesc sa aveti o noapte linistita. Roxana, mami fericita de Robert Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Shosho m-am mai linistit ca a papat bine zilele astea , o sa încerc sa nu m#259; mai stresez pe tema asta. Elly se poate sa fie trompa un pic infundata sau cu permeabilitate mai scazuta, ciudat ca si la mine tot pe dreapta doare, pe stanga rar simt ceva. Nb, pupici! Elena, mamica fericita si implinita de BebstERIC [baietel] 8 Iunie 2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari! De cateva zile nici al meu nu mai mananca bine. Au fost zile cand am ajuns la 120g la o masa, dar acum maxim 50g. O iau incet si vedem ce iasa. Nu-i prea plac cerealele, i-am luat Organix cu banana si le-am facut cu lm, am adaugat si banana pasata dar degeaba. Din pacate ieri mi-a racit, a venit cineva cu bebe de 10 luni cu mucisori si a luat si el. Ieri i-au curs toata ziua mucisori aposi, bine ca sunt transparenti. Maine mergeam oricum la pediatru, ii dau Colargol picaturi de 3 ori pe zi la recomandarea medicului si pare ca azi e mai bine. Sper sa ii treaca de tot ca nu-mi place sa-l tot chinui cu batista bebelusului. Am senzatia ca scade lactatia, asa ca iar iau Nutrinatal. O sa fac si ceai de lactatie. La noi cu alptatatul e o poveste lunga dar deocamndata cu final fericit. Sper sa o tinem tot asa. Multumesc doamnei doctor consultant in lactatie care m-a ajutat enorm prima luna si pompei de san! [flo] Apropo de cat papa solid, azi nu a papat deloc solid probabil de la raceala, dar gandim pozitiv. [pk] Legat de reflux si al meu a avut pe la 4,5 luni dar s-a rezolvat cu Protectis. Regurgita tot, il ridicam sa ragaie si el dadea tot afara de trebuia sa ma schimb de bluza si de pantaloni si sa curat covorul. Dupa 2-3 zile de picaturi cu Protectis si-a revenit. Mai dadea afara, dar cate o gurita maxim.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza mamici si pitici, La Multi Ani Joanna, la multi ani Asparagus( parca tot Ioana esti nu? [:D]) ,Ionelu( chiat daca stiu ca nu mai intri aici sa citesti), La multi ani tuturor celor care isi sarbatoresc astazi numele!! [s][s][s][s] La multe Lunite Bianca de Asparagus si Lucas de Ylari !! Sa cresteti mari si frumosi, dragilor! [pup] Roxana, sa stapaniti cu drag dintzocii [:D] Si noi avem de ieri, al treilea dintisor.. centralul dreapta sus [:D] Miha [pup] sa se faca puiul bine si sa scapati de muci ! Ellyshor, ai gasit iaurt? Si pe mine m-a durut burta rau de tot aseara de am crezut ca am facut vreo indigestie dar sunt mai mult ca sigura ca a fost ovulatia .. eram in momentul propice [:D] Deci, am fost oripilata de-a dreptul ieri cand am vazut la stiri o romanca din Italia care nascuse in toaleta unui fast-food in doar 20 minute , a aruncat copilul in toaleta si a iesit bine mersi ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat![bang][bang] Din fericire, copilul traieste [flo] ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Mamica fericita si norocoasa de Dorian Andrei [copil] ~ 19.05.2012 ~ [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Cafeluta [cafea] si prajituri pt toata lumea! Fac cinste de Sf Ion! [pahar][papica] La multi ani Elly,Joanna si Asparagus pt ziua numelui! LML pt Lucas de Ylari si Bianca de Asparagus! Citesc din urma si revin! [pup] LE: Ellyshor, asa am patzit cu durearea si eu..si era de la colon :D referitor la cazaturi, ieri l-am gasit cocotat in varful patutului, in picioare, se tinea de gratii si radea. ca sa prevenim orice tentativa de "evadare" ieri i-am luat un tarc. Virgii...parca povestesti de la noi din casa faza cu adormitul.[pk] Azi-noapte l-am luat la noi in pat pe la 2. La el problema cu patutul este ca nu are loc- se foieste mult in somn si daca da cu capul sau cu picioarele in gratii se trezeste instant si plange. [biz] mami implinita de [baietel] Samburel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI ,IONI,IOANE....vad ca suntem vreo cativa[:D]! Las si eu tort si sampanie din partea dragei mele Ionik! ALBINUTZA,JOANNA,ASPARAGUS,ce petrecere facem aziiiii[alcool]Si ELLY?Si tu esti Ioana?Ca eu is cam ZEN la ora asta...Sa traiti fetelor,sa fiti sanatoase si la punga groase![:D][pup] La multe lunite puilor,BIANCA si LUCAS ! O zi frumoasa tuturor! Eu dau o fuga sa fac incalzirea la servici ,asa vreo doua ceasuri de program administrativ[:D]Gat cu statul acasa ,ca putrezesc....si atata sooomn,nu stiu ce sa ma mai fac,am dormit doua nopti la rand[8D] Virginia ,mami de Ioana [zana] si de Lucas[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza mamici de pui mici![flo] La multi ani sarbatoritelor zilei Ioana, Asparagus, Elly si Ioana mica a lui Virgi! La multe lunite frumoase bebelusilor luniversati zilele acestea! Ca sa nu fie Elly singura ce se plange ca o doare pe ici pe colo, incep si eu... iar ma doare cervixul, colul sau ce-o fi pe acolo, si jur ca am fost cuminte, ca nu am avut timp de prostii, aaa si am citit abia 20 pag din 50 Shades of Grey [alcool]. Grele si n-am nici un chef de doctori, desi e imperios necesar ca se cam ingroasa gluma de acum. De la nastere tot am dureri pe acolo. Asa si trebi frumoase: puiul a inceput ieri sa se rostogoleasca si spre stanga, misuna in scaunel in jurul masutei de activitati. Si ce m-a mirat puterea lui de absorbtie: i-a aratat taica-su' aseara cum se trage de o broscuta si se invarte libelula si in cateva minute a prins smecheria si a inceput si el sa traga. Prevad ca o sa am de treaba serios de acum, sa fiu numai cu ochii pe el, ca pe butelie. Va [pup] si va doresc o zi minunata! Elena, mamica fericita si implinita de BebstERIC [baietel] 8 Iunie 2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, scumpelor![pup][pup][pup][pup][pup] Sanatate, fericire si implinire tuturor sarbatoritelor zilei! Un pupic mare pt Ioana lui Virgi, ca ea e cea mai micuta sarbatorita! Avem si vreun pui Ioan?[:-@] Eva[pup] n-am mai ajuns ieri in Auchan, poate azi.[:D] Fuuug ca e plangacios tare azi![bang] Elly [mamica] de [copil] Babyboom minunat! - 23 Aprilie 2012[olala][olala][olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...