Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

*Cozonacei iubiti de noiembrie-decembrie2008( 1 )*


Recommended Posts

Neata!

 

Pe aici e pastele asa ca am fost in vacanta. Si ce bine a picat.

A fost si frumos afara asa ca ne-am scos. Elisa invata sa mearga pe bicicleta fara roti ajutatoare. Ana nu-si mai pusese rolele de mult asa ca avem ce face.

 

Ma roade ceva. Domnisoara E nu plange la povestile triste Ii citeam aseara Bambi si cand si-a pierdut mama ea nu a aratat pic de empatie. La acele pagini copila cea mare isi lua batista. E devine in schimb foarte curioasa si intreaba ce a patit mama, de ce a luat-o omul. Tot felul de intrebari. Nu ca as vrea sa boceasca asa ca A dar nu pot sa nu ma mir cat de putin i-a pasat de personaj. Asa ca-s cam debusolata.

 

 

Mami de A, E si Iid="size1">

 

"Multe bunuri are omul,

Dar virtutea cea mai mare

E sa nu se stie mandru

Cu virtutile ce are"

G.Cosbuc – Puntea lui Rumi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 332
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ma, nici ale mele fete nu au plans la Bambi, sau la Alba ca Zapada, sau la alte personaje care mor.

Nici eu nu le-am prezentat moartea ca pe ceva ingrozitor, de speriat, le-am prezentat-o ca pe ceva ce se intampla la un moment dat, in general la batranete. Asa sigur ca le pare rau, dar nu plang...

 

Ti-am zis, n-am vrut sa le sperii, le-am mai spus ca X nu mai traieste, a murit ca era in vartsa (de ex bunicul meu, sau alte persoane de le mai vad prin poze, in special si intreaba cine sunt)

Ba chiar faceau socoteala ca la batranete Andreea va muri cu 1 an si ceva inaintea Anei Maria (ca e mai mare cu 1 an si 4 luni)[alcool], ele au luat-o mot-a mot ca se moare in ordinea varstei[alcool], cand el le-am explicat asa, ca generatii bunici, parinti (cand imbatranesc), apoi ei cand la fel imbatranesc, copii lor, nepotii etc...

 

Monica, mami de 2 [zana]: Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

 

 

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

 

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici Cristi nu a plans vreodata la povesti. Si nici eu nu-mi amintesc sa fi fost afectata de disparitia vre-unui personaj in copilarie.

 

Cum sunteti in sapt altfel?

La noi e ok ca toate evenimentele au loc in gradi, dar mi-ar fi placut totusi sa viziteze diverse locuri.

 

Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana

 

Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011

 

Poze

 

---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!

 

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna saptamana altfel? Se organizeaza ceva special? Nici fimea nu plange cand moare un personal din poveste. Este tacuta doar, dar nu imi spune de ce. Da, fiecare copil are manifestarilor lui.
Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra
Nici Cristi nu a plans vreodata la povesti. Si nici eu nu-mi amintesc sa fi fost afectata de disparitia vre-unui personaj in copilarie. Cum sunteti in sapt altfel?La noi e ok ca toate evenimentele au loc in gradi, dar mi-ar fi placut totusi sa viziteze diverse locuri.
align="right" id="quote2">Monica, mamica fericita de id="purple">id="size2"> Ana id="red"> (15.12.2008)[bis][gravi] 21+ [fetita]Printesa dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi la "saptamana altfel" se umbla, merg prin diverse locuri, sa speram ca va tine vremea buna!

Ieri au fost la o pizzerie si au modelat pizza, dupa aceea au iesit in parc, azi se duceau in gradina botanica, maine prin herastrau/muzeul satului, joi la olarit, si vineri in gradinita, modeleaza prajituri.

 

E bine sa mai fie si "altfel" , e o mica evadare de la activitatilor lor specifice de gradi.

 

Monica, mami de 2 [zana]: Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

 

 

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

 

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monicus , draga mea , te pupam dulce[olala] FELICITARI [olala]pentru bebita, sarcina usoara si la termen.Esti o mamica minunata, va veti descurca de minune, mai ales cu un ajutor de nadejde ca Ana.

Tati ce zice,o sa fie singurel intre 3 fete [:D][olala]

Va pupam si ne bucuram mult de vestile minunate.In vara sper sa primesc si eu ok pentru bebe 2 ca se face un an de la operatie.

 

"Invatatura din constrangere nu este facuta sa ramana, dar cea care patrunde in suflet prin dragoste si bunavointa, aceea ramane acolo pentru totdeauna" Sfantul Ioan Gura de Aur

 

 

Raluca mami de gargarita Andra-Bianca

DN 26.12.2008

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Superb, o sa le placa la nebunie, atunci fetelor. Le va prinde bine tot ce vor invata prin diversele locuri pe care le vor vizita.Idee buna pentru toti. Tinem pumnii sa fie vremea buna pana la capat.
Citat:
citat din mesajul lui monicabo
La noi la "saptamana altfel" se umbla, merg prin diverse locuri, sa speram ca va tine vremea buna!Ieri au fost la o pizzerie si au modelat pizza, dupa aceea au iesit in parc, azi se duceau in gradina botanica, maine prin herastrau/muzeul satului, joi la olarit, si vineri in gradinita, modeleaza prajituri.E bine sa mai fie si "altfel" , e o mica evadare de la activitatilor lor specifice de gradi.
align="right" id="quote2">Monica, mamica fericita de id="purple">id="size2"> Ana id="red"> (15.12.2008)[bis][gravi] 21+ [fetita]Printesa dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamica draga Ralukutzzaid="red">. Multumesc frumos pentru gandurile frumoase. Doamne ajuta ! sa fie bine. Tati nu mai spuen nimic este constient ca numai fete are pe lnaga el. Se bucura ca va fi si mai multa culoare.

Ma rog sa fie bine si sa poti sa ai permisiunea pentru BB2. Bafta multa si sa fie cu vesti bune la vara. Abia astept sa vii cu vesti extraordinare. Tinem pumnisorii sa fie asa cum iti doresti.

Va pupam dulce.

 

Monica, mamica fericita de id="purple">id="size2"> Ana id="red"> (15.12.2008)[bis]

[gravi] 21+ [fetita]

 

Printesa dulce

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, venim cu vesti noi si frumoase. Noi crestem frumos si chiar f bine, dar am venit cu o surpriza frumoasa. Vom avea un fratior si nu surioara cum am spus. Deci schimbam culoarea. Acum sunt in cautare de nume.. dupa e stabilisem cateva pentru fata... asa ca lucram la asta acum Suntem bine si ne "jucam" pe toate partile la mami. Este tare jucaus si nu are stare deloc. Ceea ce pe mine ma incanta extrem de mult. Va urez o seara frumoas.

 

Monica, mamica fericita de id="purple">id="size2"> Ana id="red"> (15.12.2008)[bis]

[gravi] 23+ [baietel]

 

Fratior dulce

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monicus,felicitari pt sarcina. Sa dea DD sa ai parte de o sarcina usoara si in continurea si de un bebe sanatos.

 

otiliav, ce frumuseti ai tu acolo. Frumoase sunt toate. pupici

 

noi suntem cu varicela. Asta este ziua a treia. Se pare ca i s-a suprainfectat unua dintre bubite si nu stiu sa fac :(. In rest are o stare f buna, e vesel, mananca, are chef de joaca. Nu a facut febra si are bube putine. Statul in casa insa ne omoara :(.

 

_____________________

David (10 noiembrie 2008) de Alina.

Poze cu comoara mea

 

Povestea povestilor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...