Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

*Cozonacei iubiti de noiembrie-decembrie2008( 1 )*


Recommended Posts

  • Răspunsuri 332
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ohh, normal ca tot timida ca doar nu se schimba peste noapte. A fost un fiasco serbarea dar ne cam asteptam. Inghetata nu au primit, ea oricum zicea ca nu le dau. Nici eu nici tatal nu am adus carnati cu noi si era bosumflata ca ea nu are ce manca, sa ceara de la cineva nu se pricepe asa ca dupa ce s-au dat dosarele celor care termina gradinita a plecat sotul cu ea  acasa si pe drum au cumparat carnati dar ea a adormit in masina si a mancat tarziu de tot cand s-a trezit. Pe noi ne enerveaza ce fac ei si nu imi place sa ma aduc acolo cu carnatii si salata, sucul in traista. Ca nici nu se terminase bine timpul de masa ca incepusera sa mature curtea gradinitei si iaca praf peste tot.Ei vor sa imbine placutul cu utilul dar nu le merge cu toti parintii. Cel putin mie nu-mi place deloc. Daca tot e sfarsit de an scolar apai sa fie serbare. Ar putea sa programeze in alta zi sa vina parintii sa repare jucarii in curtea gradinitei si sa mature. Asa copii sunt toti murdari, plini de praf si mancare. Cand vorbeste educatorul ei sunt cu ochii sa vada daca's carnatii gata. Dar nah, asa e traditia pe aici sa faca parintii munca patriotica daca ii prind prin curtea gradinitei ca vin la serbarea copilului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am crezut ca inaintarea in varsta ar mai schimba-o in acest sens. Citind postarea ta Mamica draga.. am inteles cum se procedeaza la o serbare. Da, interesant.

Ce mai faceti voi.

Si noi vom avea serbare saptamana viitoare si va fi scufita rosie si tare incantata este de rolul primit la serbare. Mi-a spus ca pana la serbarea sa o strig scufita rosie. Este haioasa cand isi ia rolul in primire cand se face ca este scufita rosie. Te topesti. Lucreaza la gradinita cum face scufita rosie prin padure, cum vine cu cosuletul in manuta si cum trebuie spusa poezia.

Abia astept serbarea.. sa o vad in "actiune".

 

Va pup  mamici dragi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi gata cu serbarea. A fost ceva mirific.. m-a emotionat cum s-a desfsurat serbarea... a fost in elementul ei.. a spus totul cu voce tare ca sa auda si bebitzu,,, tot ce recita ea,,,,, amuzanta,

Noi mergem si pe perioada verii... sa vedem cum se va desfasura.. ca il asteptam cu nerabdare pe voinic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...