Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (19)


Recommended Posts

Muraturica si Nycosia -- cuapa in urechi nu cred ca e cazul sa va stresati, deoarece este foarte recomandat inotul pentru bebelusi, baby aqua gym, infant swimming, etc sunt foarte la moda si recomandate de multi doctori, terapeuti, etc asa ca nu cred ca e vreo problema apa in urechi...

 

Ioana -- dormitul mai mult dupa manatul de cereale e un mit... Bebelusii nu se trezesc noaptea de foame, ci in majoritatea cazurilor se trezesc pentru ca eu dorm in cicluri scurte si nu sti sa adoarma singuri inapoi...

 

 

Laura -- noi nu am avut alErgii, dar am citi multe mamici pe forumul de aici din Shanghai care au avut probleme cu alErgii si intr-adevar, se pare ca in primii ani sunt greu spre imposibil de testat si trebuie in primul rand urmarit de parinti, foarte strict, prin tinerea unul jurnal ZILNIC cu ce mananca, absolut tot, de asemenea fiecare schimbare de produse de curatat, cosmetice, etc. Acest jurnal este startul cand mergi la alergolog. E complicat cu alergiile, insa intr-adevar, majoritatea trec pana la un an...

 

Fleur -- vezi cum le aranjeaza Dumnezeu pe toate!! Ma bucur ca ati gasit o cresa buna!

 

am pus un link pe FB despre scaunele de masina si hainele groase de iarna nu stiu cum sa il pun aici, poate ma ajuta cineva. Este foarte important de citit!!!

 

Cat despre sensul de mers sau invers, eu am tinut-o pe Jane invers pana la 2 ani, si as mai fi tinut-o daca nu venea Jeff in cateva luni, si am vrut sa se obisnuiasca cu scaunul cel nou din timp... Este extrem de mare diferenta dintre cele doua pozitii in termeni de safety...

 

Postez si mai revin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010) si Jefferson (3 Iulie 2012)

 

POZE

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata!

Nu stiu daca s-a dat cafeaua( am citit tot din urma dar am uitat complet) asa ca va las si eu cativa litri sa ajunga pentru fiecare.

 

Am o stare proasta. Informatiile contradictorii in privinta diversificarii si unele nemultumiri personale imi dau o stare usor depresiva.

 

Pitica mea a refuzat pana acum piureul de mere, morcov si morcov+pastarnac. Daca ar refuza nu ar fi nimic rau dar isi face si sila. Nici cereale nu prea le inghite dar cel putin nu isi face sila. In rest e un copil cuminte doarme toata noaptea, prima trezire e la 6 si apoi mai doarme cam 2-3 ore. Ziua are cam 2 reprize de somn, cateodata 3. Niciuna mai mare de 1.30. Cred ca ziua doarme cam 2 maxim 3 ore.

Desi balim la greu ( de vreo 2 luni) inca nu ne-au dat dintii. In continuare nu suntem interesati de rostogoliri ( doar noaptea in somn dar nu reuseste ca tine o mana in lateral ), in schimb roadem tot: jucarii, degete, maini, cearceaf, perna, tot ce prinde. Bine ca motanul o ocoleste ca ar roade si coada sau urechile motanului.

 

Mami de Emma Mihaela

DN 13.08.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

 

Multu de cafea[cit]

 

De ce nu i-l dai cu bibe

Este unul special de ex la primii pasi, dozator de medicamente ii zice si ii picuri tu in gurita cate putin

Eu am calciu in fiole de plastic si ii dau direct cu fiola cate o pic in gura

 

Am o tona de spalat

 

 

Ile , mami de V[bicla] , A [cavaler] si I [zana] ,

id="green">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...