Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (19)


Recommended Posts

Buna dimineata si multumim de cafea nycosia. Chiar te rugam sa pui poze pe picasa.[:)] Eu citesc cu interes ce mai papa bebeii vostrii sa ma inspir pt cand va fi timpul, adica dupa 12 feb cand venim din concediu. Mie dr. mi-a zis sa o iau usor cu suc de mar si apoi morcov ca daca incep cu legume fierte cum vroiam eu ii incetinesc tranzitul care oricum e lent.Sunt cam nehotarata in privinta cerealelor care nu prea inteleg cand si cum le dau. Vad ca voi dati ba cu fructe, ba simple...Ma elucidez eu pana la urma. De ce nu cartof pana la 8 luni? Eu citisem ca se poate mai repede. Din cauza de balonare? Balanta, ai niste bebei tare cuminti la drum. [:)] Laura, bine macar ca te-ai invatat cu programul. Sunt bebei si bebei, nu cred de ex ca eu am facut ceva deosebit de doarme Aurora toata noaptea. Glumeam cu sotul ca poate fiecare parinte primeste copilul pe care il "poate" creste. Eu nu stiu daca ma descurcam cu un bebe mai "needy" decat Aurora sau cu gemenni. Fleur, din ce zici tu de cresa, daca cea noua are doar avantajul noutatii, e mai ok cea veche. Nu e nici traficul si poluarea si mai e si subventionata. 10$ pe ora pt bone? Wow.....Nu cred ca povestile cu angoasa de separare sunt doar pt linistirea mamelor. [:)] Opinia mea personala e ca cu cat duci bebele in comunitate mai repede cu atat mai bine pt dezvoltarea lui sociala(stiu ca multe mamici ma pot contrazice...). Din pacate cu sistemul nostru romanesc opinia mea nu se poate pune in practica si eu voi recurge la bona pana la varsta gradinitei. Plus ca pe mine m-ar omori bunicile Aurorei daca as misca ceva inainte de 2 ani....[:D]In fine, nu vreau sa se inteleaga de aici ca nu imi iubesc copilul si nu vreau sa stau cu ea, dar cred ca am eu opinii mai ciudatele. Iar m-am intins cat o zi de post si m-am bagat ca musca in lapte.Sper ca nu te-a suparat opinia mea, Fleur.[pup] Va pup pe toate si sunt prin zona.... Mamica Aurorei - 20.08.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

muraturica si eu am stresul apei in urechi..eu am facut multe otite copil fiind si se explica ieri cand am facut pireul de mere era prea apos si de aceea i-am pus cereale ( bio milupa) si cum cereale mancase, nu era ceva nou noi am inceput cu cereale de orez apoi piure de morcov.. radacina de patrunjel dar dupa 8 zile de legume cam se saturase si atunci am bagat mar ca sa difersific gusturile ca urma pastarnacul care e asemanator la gust despre cartof am pus eu si fleur parca un link...balanta citise ca se introduce dupa 8 luni..sa vad daca il gasesc..uite: http://diversificare.ro/alimente/2011/09/cartoful-sursa-de-energie-cu-gust-bun/ si eu o sa-l aman dar e tare greu acum iarna cu difersificarea si legumele/fructele de calitate si eu am obs ca D nu mai saliveaza asa mult de cand mananca la lingurita..probabil ca a invatat sa inghita[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, pfiu,s-a scris ceva de aseara .am citit un pic dar nu mai am timp.dau si eu o cafea si o felie de tort ca ma mai chiama si Ionela[:D] La multi ani tuturor sarbatoritilor de azi in special piersicutelor noastre dragi! Sper sa gasesc niscai internet pe la munte,macar sa va citesc de pe tel.. Va pup pe toate,fara exceptie![pup] mami de Mattia(27.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.S-o fi dat cafea?Dau si eu una ca am facut cantitati industriale.La cat de putin dorm [q].Iar s-a trezit fff des. Daca m-am plans cand se trezea de 3-4 ori/noapte acuma imi pare raaaau [q],vreau iara!Oare dupa ce trec durerile de dinti isi revine cu somnul sau sa-mi iau gandul? Mi-e groaznic de somn! Fleur [pup] nici eu nu am inteles ca trebuie scos de tot morcovul,ziceam doar ca mancam mult si nu o sa ma stresez nici de acuma...asta e.Oricum Emma o sa primeasca fiert la abur,ca nu ma tem cu ea de constipatie,asa ca zeama nu primeste. Carmen,am notat si ceaiul asta,azi ma duc putin la plimbare daca tot a inceput in sfarsit gradi,si o sa caut in plafar,sau prin CRF.Deja mi-e si frica de cancerul de colon,ca tot citesc minunatii,mai ales ca pe mine ma doare in dreapta de vreo luna aproape zilnic.Sper sa vina mama la mine saptamana asta sa ma duc sa-mi fac eco [alcool]. Daca ati vedea ce manc v-ati cruci...si tot nu-mi merge burta!Cu toata frica ca o sa-i dea dureri de burta la Emma...ca numai asta-i mai lipseste [alcool] ___________________________________ Mamica mandra de Timea(28.06.2008) si Emma(25.07.2012) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130907"]Povestea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura,nu stiu de ce sta asa serioasa la pozat [:D],ca e tare tare zambareata.Nu reusesc s-o prind nicicum. Si eu am scapat-o o data in cadita,dar nu a apucat sa inghita apa.Acuma sunt mult mai atenta cu ea,ca se tot rasuceste. Mi-au iesit tare buni biscuitii,i-as fi mancat pe toti [:D].Dupa 3 am zis frana ca sunt cat china,plus ca incerc sa evit manacrurile constipacioase. Porumbita,multumesc de ideea cu covorasul cu ventuze si facut dus la bebe.O sa incerc si eu,ar fi misto sa mearga ca nu mai incape in cadita. In scaunel cum are si Fleur ma gandeam oare cum o spal pe cap fara sa-i intre apa si sampon in ochi...asa ca renunt la idee,ca oricum nu cred ca il foloseam mult timp. Fleur,bafta cu cresa.Imi imaginez ce greu iti este,eu am plans cu lacrimi de crocodil si am dat-o la gradi la 2 ani jumate! Emma tot nu se intoarce fara putin ajutor,dar migreaza cumva,asa ca o tot proptesc cu perini pe langa.Mi-e groaza de momentul in care o sa trebuiasca s-o mut pe jos...Iarna asta nu am vecini sub mine si e cam rece [bang],adica mie-mi ingheata picioarele,desi stau in tricou toata ziua.Si cand o pun in leagan mi se pare racoare acolo jos. Muraturica,eu cu Timi nu am fost tare stresata cu urechile.Bine,nici nu am bagat-o cu capul sub apa,dar nici nu am ferit-o de orice strop.Nu a facut nici o otita sau alte bazaconii cu urechile. ___________________________________ Mamica mandra de Timea(28.06.2008) si Emma(25.07.2012) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130907"]Povestea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata La multi ani tuturor ce poarta numele Ion/ Ioana! Muraturica - de filmuletul [url="http://www.facebook.com/photo.php?v=168588536619026"]asta[/url] ce zici? :) Viairo - eu am luat saculet de hranire de pe framaciatei cu 8 lei, dar cred ca gasesti si in farmacii sau magazinele de cartier. Eu am fost cu fetele numai la privat la control (pediatru, ORL), la stat am ajuns o singura data cand si-a bagat Bianca niste seminte in nas. Daca vrei detalii iti dau pe PM/ Eu spal la masina de vase si vasele lor, si biberoanele :) Ina - extractul de alun contine si alcool, da. Trebuie sa ia 5 picaturi de 3 x zi, 3 zile. Porumbita, la ce retete te referi? Fug cu Clara sa ii fac un exudat, apoi la control. O zi frumoasa! ************************* Mami [mamica] de [url="http://www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png"]Bianca Maria[/url] (04.08.2010) si [url="http://www.pregnancy-duedate.com/tickers/82hpv757d0kzi4t9.png"]Clara Ioana[/url] (30.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor. Multumim de urarile pentru 5 luni. Azi dam o felie mare de tort fiindca suntem Ionut[papica]. La Multi Ani Vera![flo] La multi Ani Eric Ioan si Sara Ioana![flo][flo][flo] La multi ani Ioana, mami de Ana Ecaterina! [flo] La Multi Ani celor care isi sarbatoresc azi ziua. Mami de doi leuti - Ana si Silviu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...