Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

hsg si alte sfaturi


Recommended Posts

  • 6 years later...
  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bună seara! As vrea sa va spun despre HSG desfundarea ( verificarea trompelor daca sunt infundate). De un an nu mai raman gravida acest lucru dupa un chiuretaj făcut  în urma unui avort spontan! Și am facut analizele; totul este bine. Dar grabindu ma să plec din țară am vrut sa apelez și la HSG deoarece traiam cu impresia că am tromoele infundate .ceea ce vreau sa spun este că am facut o de  capul meu deoarece nici un doctor nu m a verificat să mi dea acordul.am sunat la pozimed Constanța, și am intrebat dacă pot face interventia.." da sigur" întreb: trebuie sa am trimitere de la medic ginecolog? " Nuu! Se poate face fără probleme" intreb: nu exista nici un risc? " Ei: " nu ! Fără probleme! " ...am facut HSG- ul  si astazi trecand 9 zile de la "ecografie"  am fost cu analizele la medicul meu ginecolog pe infertilitate, i am zis că m am grabit și am facut și mi a spus ceva ingrozitor: " asta nu se face când vrei, se face cu anumite teste și monitorizare pentru că dacă Doamne ferește ai infecție ...se poate agrava cauza ...mi -- a spus " am avut pacienta care... după ce a facut HSG fara să stiu din cauza infecției a ajuns in 3 zile cu pungi de puroi in burtică din cauza substanței de contrast care nu este benefica cand ai o infectie.slava lui Dumnezeu că nu am avut asa ceva! Va rog sa fiti atente și să cercetați situatia ca sa nu pățiți ceva rău .interesati va ,intrebati , Înainte de a face! Nu va grabiti. Sanatate va doresc! Și speranta in Dumnezeu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...