Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.........adoptie(86)


Recommended Posts

Da Valentina am ales 2 cai cea cu mama surogat in afara tarii (in Ukraina sau Grecia sau SUA) unde e legal, iar actele de adoptie le vom depune si daca va fi sa putem ajuta 1-2 sufletele o vom face cu drag. Mi-as dori o casa plina de copii[pup]

Ti-am citit povestea in timp real si ti-am inteles bine suferinta dar te-am si admirat pentru puterea de acre ai dat dovada[flo]

 

Iridessa am venit cu drag in clubul vostru si mersi de urari; Sunteti un club de toata stima[asia]

 

Fetelor eu nu imi fac multe iluzii cu schimbarea sefilor ca oricum nu le pasa de copii abandonati ci doar fac schimbari politice. As crede ca le pasa daca ar pune intr-o functie din asta pe cineva care a adoptat! Atunci as fi sigura ca lucrurile vor lua o intorsatura cu adevarat pozitiva atat pentru copii cat si pt familiile care doresc sa adopte.

Asa ca sunt pregatita de lupta dreapta[olala]

 

Va pup[pup]

 

Eu o astept cu drag [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 214
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ah si am uitat -mai e legal si in India.

 

Valentina voi sunteti tineri si mai aveti timp cel putin 10 ani pt un copil biologic (cel putin al sotului-nu mai retin daca ti-au pastrat ovarele) si poate pana atunci puteti aduna si banuti, dar poate se legalizeaza si la noi.

Intre timp faceti un lucru minunat -veti ajuta un copilas sa scape de ghearele sistemului si ii veti oferi iubire si scoala si un camin....

 

[pup]

 

Eu o astept cu drag [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sandy, la mine au ramas ovarele, dar nu stiu cat timp vor functiona.

La controlol de la 6 sapt dupa operatie au descoperit un chist maricel, dar am facut trat 2 luni si s-a retras. Acum st bine, dar...predispusa la orice. Eu mi-am dorit din totdeauna sa traiasec 80 ani. Oare am sanse?[:D]

Si mi-am dorit 3 copiii, indif pe ce cale. Poate k ii vom avea....

Cat despre partea cu surogat, poate ai dreptate...avem vreme...

Poate se legalizeaza si la noi, dar unde gasesti mama surogat?

K mie mi-ar fi frica sa caut pe net: nu sti ce mananca, cum se ingrijeste,iar k sa o iei in casa 9 luni...hm....

Prietenele nu ar vrea sa ne face bebe, k nu se pot desparti de el, iar surori, verisoare...nu am.

Fratele abia s-a casatorit si nici ei nu ai copii, deocamdata.

Cine stie ce ne mai rezerva viata. Noi sa fim sanatosi si sa avem rabdare....

 

Daca lupti, poti sa pierzi. Daca nu lupti, ai pierut deja!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valentina ma bucur ca mai ai ovarele deci nu e totul pierdut pt tine ref la biologic. (sa ma scuze fetele ca e o discutie un pic off topic)

Ovarele tale vor ramane apte atata timp cat le e dat normal adica pana pe la 40 ani. Pt a le verifica poti sa iti faci un AMH astfel iti verifici rezerva ovariana.

 

Peste o perioada puteti face 1 FIV si congelati puiutii, iar cand legea mamei surogat va fi adoptata puteti face embriotransfer...deci sunt variante (embrionii pot fi congelati ani de zile). Iar ca sa ai 3 copilasi -uite adopti acum si dupa aia cine stie mai adopti altii...

 

Ref mama surogat -mama ta ce varsta are? Amalia povestea din Grecia un caz de acest gen cu happy end[pup]

Daca se poate cu mama ta poti face deja si in RO (in RO e interzisa de fapt partea comerciala, nu cea de tip altruist)

 

Asa ca mai cugeteaza ca ai variante[flo]

Nici eu nu caut pe internet tot de frica....

 

 

Eu o astept cu drag [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of ce bine va înteleg, eu nu mai am nimic , nici ovarele nici uterul, nimic :((Gandul ca voi mai putea da nastere unui copil s-a stins in urma cu 4 ani si sunt tanara poate cea mai tanara de pe forum , am 27 de ani! Dar imi doresc din suflet sa fiu mama, si noi ne-am gândit la mama surogat... Dar oricum de la mn nu mai au ce sa ia :( dar macarr Sotul meu sa fie tata copilului lui... Nu stiu daca se poate! Oricum noi ne dorim sa adoptam, si suntem asa dezamagiti .... Imediat ne expira atestatul si nu am devenit parinti...:( eu nu mai pot spera ca in burtica mea va creste un bebe,pe care ni l-Am dorit atat:( si Adoptia ma dezamageste complet :(( ne dorim din suflet un copil, dar nu sunt copii adoptabili :( dar spitalele sunt pline :(( offff imi doresc sa fim impliniti , numai atunci sufletul meu va fi fericit si implinit.... Cand voi fi mama! Va pup dragele mele sunt f suparata sper ca toate sa ne implinim sufletele!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...