Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de septembrie-octombrie 2012(9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 223
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

E trecut in caiet si in fisa de externare a lui Andrei. Eu din cate stiu daca nu coace sau daca la 6 luni e sub 3 mm cicatricea trebuie mers la pneumologie si facut ceva test sa se vada daca a rectionat corespunzator si daca nu, trebuie refacut. Mi se pare crunt sa mergi cu un bebel de 3-4 luni la clinica de pneumologie unde sunti toti bolnavii cu probleme respiratorii sa ii faci testul sau vaccinul. Vii cu multe alte boli de acolo........
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-a trezit pitica. Mai bagam o repriza de supt, sa vedem daca mai doarme!

 

Am ajuns la concluzia ca nu mai mananc usturoi cat alaptez! Prima data acum cateva sapt am zis ca a pus sotul mult prea mult in pastele carbonara si d-asta s-a partzait si frichinit pitica toata noaptea.

Dar in astea 2 zile cat a facut figuri la nani eu am mancat ficatei de pui cu sos cu usturoi si paste care aveau usturoi. Cantitatile erau normale, nici nu le-am simtit in mancare, dar cred ca au deranjat-o. Si pe mine ma baloneaza de obicei usturoiul.

Cum am schimbat meniul, si-a revenit!

Coincidenta sau nu, de 2 zile am inceput sa-i dau si Bonnisan.

 

Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Norma, lui David nu i-a copt deloc vaccinul.E drept ca era acum 4 ani si era vaccinul de la Cantacuzino, dar nu a avut nici urma de semn pe manuta. Pe la cateva luni i-am dus sa ii faca testul IDR (subcutanat se injecteaza o substanta si peste 48 de ore - parca- trebuia sa mergem sa masoare semnul rezultat). La noi la primul test IDR a iesit ca ar avea niste anticorpi TBC,dar nu suficienti cat sa fie chiar ferit, asa ca a zis sa repetam testul peste cateva luni.L-am repetat si tot asa a iesit ca ar fi niste anticorpi, mai putini ca prima data, dar tot asa sa nu necesite re-vaccinarea atunci si sa revenim iar peste un timp.Nu am revenit.A ramas cu doua teste IDR la limita si asta a fost tot.

 

 

Ela, mi se pare cam nasol ce spui tu acolo [:(].Eu am depus actele de CIC pe 4 ianuarie si mi-a spus doamna clar ca pentru a beneficia de simulentul de insertie trebuie sa depun cererea cu doua saptamani maxim inainte sa ma intorc la munca si sa ma intorc pe 19 iulie la serviciu. Inteleg ca legea asta deja era in vigoare....atunci de ce nu o fi zis nimic?Mai ales ca parea foarte bine intentionata si amabila.

 

 

 

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)id="size2">id="navy">

 

 

 

Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia, noi suntem bine. Eu mai am 2 sedinte de radioterapie (din 25) si saptamana viitoare termin (din fericire, ca mi s-a luat sa tot fiu pe drumuri pana la Otopeni si inapoi).

Sophia e bine, creste. E cuminte si vesela.

David inapoi la gradi, dupa vacanta de doua saptamani.Tocmai a strans globurile/beteala din brad si acum da cu matura sa stranga acele de brad [:D]

Mie imi place mult rutina asta de familie, asa ca ma bucur cand mai avem parte si de momente de liniste [:)]

 

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)id="size2">id="navy">

 

 

 

Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, ma bucur ca sunteti bine [pup]

Ce baietel harnic ai tu acolo!

 

Si mie imi place la nebunie rutina de familie cum ii zici tu. Cand ma gandesc ca peste 7 luni ma intorc la munca m-apuca plansul. Simt ca as vrea sa stau toata viata acasa cu Maya! Momentan mi se pare de neconceput sa plec si sa nu stau cu ea toata ziua.

 

Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Planul este sa o las cu mama. Am zis ca daca nu o sa pot sa ma desprind de ea si mai ales daca ea nu poate sa se desprinda de mine, o sa-mi mai iau o perioada fara plata.

 

De preferat ar fi sa vina mama dimineata si sa stea cu ea aici, sa nu trebuiasca sa o trezesc in fiecare dimi la 7 ca sa o duc la mama. Mai nasol o sa fie ca asta inseamna ca toata ziua nu va mai putea face nimic altceva. Vedem atunci cum va fi.

 

Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...