Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de septembrie-octombrie 2012(9)


Recommended Posts

Offff, Carmen draga, acum am citit! [q] Ce-o fi fost in sufletul vostru cand l-ati vazut asa pot numai sa-mi inchipui. Sanatate multa si sa se faca bine repede-repede! Ma bucur ca acum suge si se simte bine la san, apropo de ce ziceam mai devreme cu confortul la san!

 

Pupam dulce bobocelul bolnavior! [pup]

Sa ne mai tii la curent cand poti sa mai intri!

 

Sunt sigura ca o sa fie totul bine si o sa reveniti acasa repede! [pup][pup][pup]

 

Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 223
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor, noi azi suntem bine: ieri seara papat la 9.30, culcat la 22, o singura trezire la 4.30, papat rapid si somic pana la 8.30 cand s-a trezit vioi. Papa la 9, la 9.30 kk si apoi jucat si cantat prin casa (stat pe burta, ridicat putin in fundic si in picioruse); acum doarme in patut. Nu reusesc sa il adorm decat in brate dar il pun apoi in patut.

 

Carmen, sanatate multa, nu pot sa imi imaginez prin ce treceti; trebuie sa fii tare si optimista pt bebel; si pe mine m-au ajutat More milk plus, mai poti incerca si Galafor forte, mie mi s-a recomandat si Motilium de catre o consiliera in alaptare dar sincer nu am luat dupa ce am citit prospectul desi pe multe site-uri am citit ca se recomanda.

 

Consilierii in alaptare sustin ca din studiile facute rezulta ca cele mai multe mamici renunta la alaptat in prima luna si in a patra. Te sustinem aici toate sa nu renunti; pune-l la san de cate ori cere, de cate ori e necajit, tine-l acolo cat de mult sa isi gaseasca alinarea si tot va suge cate putin. Eram la un pas de depresie ca nu mai am lapte si m-au ajutat enorm sustinerea si incurajarile celor din jur. Incearca sa fii optimista si sa te gandesti ca totul va fi bine. SANATATE MULTA SI SUNTEM ALATURI DE TINE.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...