Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa facem haz de necaz


Recommended Posts

Buna ziua dragelor si dragilor. Va citesc de multa vreme,dar acum m-am hotarat sa va spun si eu o poveste. Eram mai tanara(18-19 ani).Abia ma angajasem la centrul de calcul al unei filaturi de bumbac.Femei multe,dar si barbati destui.Tatal meu lucrase acolo multi ani,deci ma cunosteau aproape toti.Aveam o fusta clos de culoare rosie (asa se purta atunci).Merg la buda,care era in capatul unui culuar foarte lung.Ies tantosa de acolo si trec printr-e multi barbati iesiti de la o sedinta.Cand ajung in birou o colega ma intreaba de ce am fusta ridicata? Eu amutesc,fusta mea era frinsa de ciorapi,sus de tot.Instantaneu m-am inrosit si-am inceput sa plang.Toate colegele radeau de mine,dar eu plangeam de ciuda. De atunci sunt foarte atenta . Pupici [pup] [cit] Ionela si[8**]Dora Varsta Dorei http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10708;116/st/20050413/e/DORA/dt/7/k/2b8c/event.png [b]POZE CU PITICA LAMARE[b] http://s189.photobucket.com/albums/z166/ionela_r/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 113
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sa va mai zic si eu una... Eram in liceu .. eu nu prea obisnuiesc sa ma imbrac elegant , ma mai apuca cateodata ... si ma apuca pe mine intr-o zi sa ma imbrac frumos.. aveam intalnire cu iubitul meu de atunci .. tocmai ce-mi cumparasem niste sandalutze cu toc inalt si subtire ...si m-am dus la intalnire ..am fost in oras, am mancat , am baut si hai sa ma duca acasa .. ajunsi la mine in cartier mergeam pe un trotuar de vai mama lui , numai gropitze.. eu abia mergeam de frica sa nu-mi stric sandalutzele..si la un moment dat nimeresc intr-o gropitza si hop se rupe tocu` ... a inceput sa rada toata lumea care trecea pe langa noi si cei care erau adunati pe la scari ... am zis ca inebunesc , nu mai puteam ... si mai aveam ceva de mers pana la mine.. cum sa merg pana acasa asa , cu tocul rupt... si ma ia si ma pune pe umarul lui cu fatza in jos si m-a dus asa pana acasa, atarnata , toata lumea se uita la noi si radea cum ma cara pana acasa ... cred ca daca ma mai tinea putin asa ,imi iesea sangele prin firele de par .. eu m-am simtit de tot cc`tu ca radea lumea de mine si mai aveam si nervi ca mi s-a rupt tocul de la sandalutele mele noi..[:D] belutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by wonderful
Morala?Pe trotuarele din Ro se merge descult ca sa nu-ti rupi tocurile sau,Doamne feri-ma,sa-ti luxezi vreun oscior.[pup]
Ei, ba nu. Mie mi s-a intamplat intr-un an sa rup tocurile de la vreo 5 perechi de cizme. In acelasi an. Culmea, se intampla EXACT in zilele cand aveam sedintele la birou. Cred ca ma blestemau colegii ca le frecam ridichea la sedinta sau ma injurau pentru targete, ca altfel nu-mi explic. Dupa ce mi-am schimbat jobul, nu s-a mai rupt nici un toc. [:D] Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin... cred ca ar trebui sa deschid o serie cu titlul D-ale emigrarii! episodul 1 abia ajunsi pe taramuri canadiene, trebuia sa ne facem SIN-ul, un act ceva asemanator cu CNP. ne duce cumnata mea la poarta institutiei dimineata, pe la 8, inainte de a merge si ea la servici. Deschidea la 9. Ianuarie. Zapada. Hai sa mergem la Tim Horton, o cafenea f iubita aici, pentru gogosile delicioase pe care le face. Indiferent in ce directie ai lua-o dupa cateva sute de metri dai de un Tim Horton, indiferent cum... ajungem, eu, aia care stia engleza in familie, ne asezam la rand, civilizat, ajungem la tejghea: cu ce sa va servesc azi? eu (tare): 3 ciocolate calde tipa nimic eu, si mai tare: 3 ciocolate calde tipa calma, imi raspunde: nu mai tipati ca aici nu dam ciocolata pe gratis[bang][bang][bang] neneorocirea asta de accent imi facuse figura: free si three sunt in mintea mea f asemanatoarea, dar in mintea lor nu, caci trebuie sa iti bagi limba printre dinti sa rostesti cum trebuie 3 mi_am cerut scuze, am aratat cu mana ca vreau 3 ciocolate , ne-a servit[alcool] bineinteles ca baietii mei radeau cu lacrimi bineinteles ca luni de zile am exersat in fata oglinzii nenorocitul asta de th dar tot mai am tendinta de a arata 3 degete cand spun 3, ca sa fiu pe deplin inteleasa Doamne'ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...