Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei de sept-oct 2009 **23**


Recommended Posts

  • Răspunsuri 191
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare!

Laura, multumesc pentru urari :) 

Ce mai faceti? Cum cresc dovleceii? 

Noi l-am sarbatorit pe Loris cu vreo 20 de copii, a fost frumos. La gradi e totul bine, cu sanatatea asa si asa. Posibil sa fie alergic la ceva, praf sau altceva. Tuseste non stop. In plus trebuie sa il operez de hidrocel, pe 15 noiembrie. Sper sa trecem repede si fara complicatii peste asta. 

Voi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Mattia! Sa cresti mare, sanatos si sa ia parte de tot ce este mai bun!

 

Kemsy ma bucur ca ai dat un semn de viata. Tin pumnii pentru operatia din 15 noiembrie. [grup]

Noi am ales anul acesta varianta numai cu familia pentru ziua lui Mihai. Si nu au fost decat verisorii lui 3 si cu Ramona. La anul sigur va fi altceva.

SI noi suntem bine cu scoala si cu gradinita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

La multi ani Mattia. Sa cresti mare, sanatos si sa ii faci fericiti pe parintii tai.

 

Laura multumim pentru urari.

 

Kem, bafta multa cu operatia. Sa treaca repede si sa nu mai aveti probleme.

 

Noi tocmai am reluat gradinita astazi dupa o saptamana de stat acasa. Evident ca a racit dar sunt multumita ca nu a facut febra.

 

Despre noi ce sa va mai zic, sunt un pic dezamagita de gradinita la care merge Rares. Nu vor educatoarele sa ma ajute deloc cu Rares in ceea ce priveste olita. Acasa daca il intreb destul de des, merge la baie sau se aseaza pe olita dar acolo, nu le intereseaza, si spun ca daca copilul nu cere ele nu sunt obligate sa il intrebe.

 

In rest.... de saptamana asta o sa incepem psihoterapia cu Rares pentru ca nu comunica prea grozav cu copiii.

 

Nu prea am reusit sa mai intru pe aici. Acum e mult mai simplu cu facebook-ul :).

 

Va pup si pe curand. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica din ce stiu eu, la noi daca copilul spune ca vrea la baie ii lasa singur sau cu ingrijitoare. Bine, la noi sunt doar trei grupe: mica, mijlocie si mare.

Nici Mihai nu-si tine putza. El sta ca fetitele si am mai avut si noi mici surprize.

 Mult succces cu terapia. Sa ne tii la curent.

Pupici !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Monica, cine si de ce ti-a recomandat psihoterapeut? Nu era mai indicat un psiholog?Sau logoped, daca limbajul e problematic?

Apropo de racit, mi se pare ciudat sa nu lase copilul la gradi daca tuseste. Asa Loris ar trebui sa stea toata iarna acasa la cat tuseste. Aici daca nu are febra sau vreo boala transmisibila copilul merge la gradi.

Laura, noi am facut cu copiii de la gradi pentru ca Loris deja si-a facut prieteni. La anul nu mai fac asa. Invit doar apropiati.

 

[s] La multi ani Mattia!!Sa fii sanatos! [s]

 

Seara placuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Kem noi inversam rolurile in ce priveste serbarile. [:)] Noi am luat deciazia asta pentru ca asa am facut si cu Ramona. Asa ca la anul mai mult ca sigur vom fi la Mc. Si Mihai are prieteni la gradi, dar mai mult prientene si la noi anul acesta s-au mutat la alte gradinite foarte multi din colegii initiali. Asa ca inca sondam terenul pentru prietenii.

 

Monica eu l-am dus pe Mihai la gradi daca doar tusea. Adica fara febra si fara muci...si nimeni nu mi-a spus nimic. Pai cine stie de ce tusea, ca nu parea rosu in gat.

 

Cam atat despre noi.

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

La multi ani sarbatoritilor zilei! Sa fiti sanatosi dragilor!

 

Kem de fapt e psiholog cel la care mergem. Ni s-a recomandat sa facem psihoterapie si asa am asociat eu termenii.

 

Mergem la psihiatru din cand in cand, cam o data pe luna si la psiholog constant pentru ca e deficitar la capitolul comunicare, limbaj. Am incercat la logoped doar ca rares nu coopereaza cu el. Nu vrea sa spuna ce ii zice logopedul sa zica.

 

Oricum, imbunatatiri se vad de cand lucram noi mai mult cu el dar tot e bine sa ne coordoneze cineva.

 

De asemenea, are o problema cu tipatul si tavalitul pe jos atunci cand nu i se face pe plac sau cand i se refuza ceva, sau cand nu reuseste sa fac ceva singurel.

 

Partea buna e ca se va rezolva. Desi diagnosticul pus initial m-a cam daramat pt ca era ceva legat de prezenta unor note/ trasaturi autiste, se pare ca urmatorii medici la care am fost nu sunt de acord cu diagnosticul pus initial. Si adevarul e ca in ultimele 3 luni si-a dat drumul mai tare la vorbit si te intelegi mult mai bine cu el.

 

Va pup fetelor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.

Daca va intereseaza, aici gasiti incaltaminte si haine pt pitici mai mari si mai mici.Sunt de foarte buna calitate si au preturi foarte mici. Ce nu este pe stoc in principiu se poate aduce la comanda.

https://www.facebook.com/pages/Haine-Pentru-Copii-Si-Parinti/170496303145610

 

O zi buna va doresc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...