Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre operatia de hernie inghinala


Recommended Posts

Ma numesc Carmen Manchen. Am doi copii. Fetita are 11 ani si are hernie inghinala bilaterala de la nastere. In sfarsit am programat-o la operatie. Am tot amanat de frica si stiu ca nu am procedat corect. Stie cineva sa-mi spuna in ce consta operatia, daca e grea si ce riscuri poate avea la varsta asta? Va rog multde tot. Cu stima Carmen Manchen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Am avut hernie inghinala dupa nastere (de la urlat). Am fost operata la varsta de 12 ani. Operatia a fost rapida, fara complicatii. Am stat cred 3 zile in spital. Recuperarea completa a durat destul de putin, am revenit la spital pentru scos fire pentru ca pe vremea mea nu erau sau poate nu se gaseau, nu stiu, din astea care se resorb si m-au cusut cu catgut din ala. Pentru mine a fost o operatie simpla si benefica avand in vedere ca imediat ce faceam mai mult efort hernia se umfla , etc. Am avut un dosconfort fizic minim, intensitatea maxima fiind de fapt mancarimile de vindecare. Multa sanatate fetitei tale! ------------------------------------- De cate ori deschid fereastra...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si baiatul meu a fost operat, de doua ori, din pacate. Prima oara cand avea 6 ani, in partea dreapta. A doua oara cand avea 7 ani, in partea stanga. La noi procedura a durat jumatate de zi ... ajuns la spital la 7:00 A.M, plecat de la spital in jur de 14:00. Stat acasa 3 zile, fara efort ...copiii se refac repede. Succes !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exista in medicina un dicton si anume ca exista bolnavi si nu boli. Ce vrea sa spuna ? - nu toti bolnavii/copiii reactioneaza la fel. Pt a va lamuri va trebui sa adresati intrebarea medicului chirurg si anestezist care va vor spune atat despre tehnica chirurgicala /metoda, pe care o vor folosi cat si despre eventualele riscuri pe care trebuie sa le cunoasteti. La modul general riscurile sunt minore si mult mai mici decat posibilele complicatii ce pot aparea fara interventie Mult succes ! dr. Mariana Stefan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...