Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (20)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vera cum a fost la munte cu bb la minus 19 grade?

 

Maria cu bb cum faci? Ii lasi pe amandoi cu bona?

 

Porumbita eu i-am culcat in aceeasi cam cand avea cel mic un an, si noi tot 3 cam semidec aveam.Lui v i-am luat pat de o persoana de la ikea si pe A l-am pus in patul lui V cu o aparatoare, tot ikea

Eu sunt contra paturilor suprapuse, am citit diverse pe tema asta.

Cu cam separate no chance acum ca e si irina, vor sta amandoi pana la insuratoare[:D]

 

 

Ile , mami de V[bicla] , A [cavaler] si I [zana] ,

id="green">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vera - bine ai revenit

 

Olivette - multumesc, si tu ai o papusa dulce foc

 

Referitor la tarc - acum ca a mentionat Porumbita - am zis ca la Bianca noi nu am avut, dar nu erau pericole, o lasam pus si simplu si ieseam din camera. Din bucatarie o vedeam ce face, ca am geam care da in living. Dar acum sunt mai multe pericole si capcane, jucarii de-ale Biancai.. Probabil vom instala si noi un tarc.

 

*************************

Mami [mamica] de Bianca Maria (04.08.2010) si Clara Ioana (30.07.2012)id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Porumbita

Noi dormim toti 4 in dormitor, fetele au patuturile lor de bebe, asa avem si noi pe pat. Patul nostru e in mijloc, langa mine e patutul Clarei, iar langa sot e patutul Biancai :))

Cand vor mai creste fetele o sa le lasam pe ele in dormitor si noi ne vom muta in living, probabil. Inca nu ma simt pregatita sufleteste sa ma mut in living, dar visez cum sa le amenajez camera cu roz si verde, culori pale, si mobila alba, de asta am si strans poze cu idei, ti-am trimis pe PM linkul.

 

*************************

Mami [mamica] de Bianca Maria (04.08.2010) si Clara Ioana (30.07.2012)id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MICHELLE: multumesc ptr raspuns. as fi vrut ca rotile acelui antemergator sa mearga greu, ca sa nu fuga de sub mana lor...

 

cat despre TARC, la noi nu a mers. Mihnea urla ca din gura de sarpe daca il lasam singur, el nu vroia sa se joace decat in prezenta cuiva. poate sa fi avut vreu tarc in fiecare camera, biblioteca, sufragerie, bucatarie si pe hol...

solutia la noi a fost: cand il caram dintr o camera in alta si in bucatarie, il puneam in carucior; in bucatarie il mai mutam si in scaunul de masa (cand se plictisea in carucior); in camere il lasam pe jos pe covor sa se joace.

 

PRIZELE? toate acoperite cu butoane speciale. si ce? stiti ce facea? zgaria cu degetele (ca si cum ar sapa) intre priza si perete...

asa ca noi nu l am lasat nesupravegheat.

 

pe la 2 ani si 5 luni l am lasat singur in sufragerie sa se joace si m am dus in bucatarie ca aveam cateva vase (putine) de spalat. la un moment dat mi am dat seama ca e prea liniste, nu se mai auzeau jucariile. stiti ce facea? ridicase capacul laptopului lui taica su, care era pe birou, si scotea prin racaire si ridicare, butoanele laptopului. cand l am prins eu scosese vreo 3 litere si butonul mare de space. la litere a fost OK, dar la space s-au rupt niste picioruse de fixare de dedesubt...

 

-------------------------------------

M si R

-------------------------------------

 

http://bebeinfo.webs.com/

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Panica la discoteca fetelor :(( sunt tare necajita...am cantarit-o acum pe pitik si a scazut 115 g fata de sapt trecuta :(( nu s-a mai intamplat pana acum nici macar sa stagneze dar#259;mite sa o ia inapoi :((( nu inteleg ce s-a intamplat...a mancat f bine piureul de legume zilele astea, suc de mar, de ieri si piure...a bagat si supliment de lm dupa supt...

Sotzulache zice k lui i se pare k s-a lungit asa deodata si k de-aia o fi, de la cre#351;terea in inaltime...nu stiu ce sa zic. A dormit destul de mult zilele astea, adica mai mult decat de obicei in tp zilei - v-am zis k de ob ziua baga reprize de cate o ora, dar sapt asta a dormit si cate 2-3 ore mai ales dp masa de pranz cu piure.

Voi ati patit asa, sa piarda in greutate deodata? Danett imi amintesc k tu ai avut ceva probl cu piersicutza acum cateva luni cu greutatea....ai fkt ceva in mod special? Ma gndm de maine sa ii dau cereale la masa de dimi si sa ii mai fac proba suptului de cateva ori k sa vad cat papa...

Sunt f trista si ma cam ingrijorez...o sa sun si pediatra sa vdm ce parere are.

 

Roxy

mami fericita de Antonia [bb]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxy, nu cred ca trebuie sa ai motive de ingrijorare.

Am mai auzit ca odata cu diversificarea copilul sa stagneze sau chiar sa piarda in grutate. E si logic cumva. Laptele e mai caloric decat legumele si fructele. Probabil a supt mai putin daca si-a umplut stomacelul cu piure.

Daca introduci cereale sigur se va simti diferenta.

La Ecaterina problema era ca lua fff putin in greutate doar cu lm.

Am introdus cerealele si mai nou si piure de legume si piure de mar (la mese separate).

Surprinzator a inceput sa manance cerealele mai bine. Cu legumele si marul mai avem de lucru dar suntem pe drumu cel bun.

A inceput sa se mai pufoseasca si ea, dar tot "balerina" odiseei cred ca e.

La 6 luni si aproape o saptamana are cam 6,8-7kg (cantarita pe cantar de oameni mari, cu diferenta).

 

Vezi ce spune si doctorita, dar sigur nu e nici o problema.

 

Mami de Ecaterina (06.07.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vera bine ai revenit.sa iti fie de bine ieseala.nu stiu daca suntem primii plimbareti?

Nico EU ii dau deja 3 mese pe zi plus nelipsitul laptic de n spe ori pe zi

Roxi ce bine ca Nu am cantar...eu zic sa nu te stresezi [pup]

 

Am si EU o dilema problema cu cel mare.are dintii fff cariati de la ceai .bea zilnic vreun litru cel putin de la 3 ani(nici asta nu stiu daca o fi bine).in fine de cand am vazut prima carie am fost cu el la dentist in ro care a zis ca nu are ce sa ii faca ca oricum ii schimba.am fost si la Altul cand cariile s au extins si tot asa mi a zis.acum am fost aici si s au speriat astia .au zis cum am putut sa stau atata si ca se Mira cum de nu il doare.

Trimit si revin

 

[copil]denis leon(28.06.2012)

[copil] rafael albert(25.05.2007)

sunt o mamica fericita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...