Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 5 kg jos!


Recommended Posts

Neata, asadar toate am avut perioada de glorie cu putine kg[8D], sa ne luptam deci sa ne apropiem de target. Ieri am mancat tot 3 mese si o gustare iaurt dimineata, cina la 7, urmata de cativa biscuiti cu miere [:I] apoi am fost plecata pana la 10 seara cand mi se facuse din nou foame, dar am reusit sa rezist pana la culcare. Azi dimineata a aratat si cantarul meu un -200 g insa stiu ca in weekend recuperez. MD: ou fiert+jumate felie branza,5 masline+o felie paine si putina salata de spanac G mar P: salata de spanac, rucola si ton+1/3 lipie C o ceasca medie piure, masline apoi musli cu 1/2 banana si lapte uitasem, ma bag la o iesire, ceva apa plata cu lamaie[:D] Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

vad ca ma tin bine inca, chiar dupa pastele de aseara, dar am mancat putne totusi si au fost light, azi 58.5 bianca ce meniu ai tu acolo, salate and stuff, pai stai sa pregatesti frate; eu zic ca mai bine planuiesti mai atent meniul de seara la mine programul e cam asa - MD nu iau decat o cafea, eu lucrand de acasa, ma trezesc pe la 8, spal detele and stuff, pe la 9 ma apuc de munca, pana rezolv chestiile urgente se face 11 si nici nu stiu cand a trecut timpul si nici n-am timp sa-mi fie foame - pe la 11-12 mi se face foame si mananc ceva repede, fie un sandwich, fie o rosie/salata ceva cu un pic de branza, fie o ciorba ca tot le fac fetelor, iar eu, mai ales iarna, as manca cald - apoi mai mananc pe la 15-17-19 depinde cum am timp si ce am de mancare, daca am ceva sau daca stau sa-l astept pe bucatar sa faca ceva si cam asta e daca-mi mai aduc aminet mai mananc un mar, mai dau de 2-3 biscuiti sau mai grav cand sau de punga cu convrigi de buzau, ca de multe ori nu ma pot opri la 2-3 mai am si zile in care sunt f ocupata si mananca avia pe la 15-17 si apoi nu mai mananc ca nu mi se mai face foame, mai ales dc mananc un pic mai mult si greu ce am observat e ca de 2 zile ma doare burta dimineata, asta dupa ce alaltaieri am manct shaorma aia si ieri pastele alea aseara, de ce oare? oare stomacul deja nu-mi mai tolereaza prostiile? desi pastele au fost ok, paste cu ou, sos de rosii, un pic de usturoi si un pic de bacon/muschi de port, in rest apa, paie si bataie Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haha, crede.ma ca doar suna complicat. Salata asta e cosmopolitan de la Megaimage, totul gata taiat, spalat, mixat. Doar adaug ulei ( si asta mixat deja cu ierburi, are gust bun). Iau vasul, pun salata, uleiul, lamaie, 2 ingrediente din ce am in frigider si plec. Pana o mananc la birou se asezoneaza mai ceva ca o salata de restaurant. La noi nu exista ciorba, mancam f rar. Mai apelez si eu la varianta ta, mai ales in weekend, cand ma trezesc mai tarziu, la birou nu vreau caci recad in capcana de a manca prea mult seara, sunt pe drum la ora cinei. Plus ca ar fi exact contrariul a ce explica toti nutritionistii, cu orele fixe de masa si obligatoriu MD, asa am inceput sa slabesc, asa merg inainte. Ai dreptate cu cina, ce si ora la care mananc seara fac diferenta si la mine. Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut,fetelor! Daca ati tine o zi de proteine ,fie ele si light ,ar mai compensa din abateri . Nu zic sau recomand ca ar fi sanatos ,ci doar eficient. -azi - MD-2 oua fierte -prinz -o conserva ton gustare- felii pastrama piept curcan afumat -cina-niste cirnati de curcan Luni termin cu proteine exclusiv si incep cu salate. Lyada,luam si eu salate de astea ,dar la un moment dat, parca erau fade.Cica daca rupi/tai legumele in vreo 30 min oxideaza.Din aceasta cauza am incercat sa cumpar si sa o fac acasa ,dar invariabil nu mai apucam si se stricau prin frigider.[:D] La restaurant se poate minca un peste la gratar ,u piept de pui ,o salata,apa cu lamiie ,ceai ,cafea decofeinizata.Asta daca toata lumea e pe regim ,ca daca toti comanda aiurea si viata e scurta......[:D] [pup] [pup] dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

duci or fi ele proteine, dar mie mi se par cam multe; si eu zic ca ar fi trebuit sa inversezi carnatii (or fi ei de curcan dar ceva grasimi tot au) cu conserva de ton bianca, ai dreptate, ar trebui mancat si MD, dar daca-l mai mancam si pe ala nu mai slabeam, am facut probe, sunt zile in care ma ia sotul la MD si atunci parca nu dau nimic jos, mai ales dc e consistent, gen omleta si salata Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anna, m-ai prins[:D]. Intr-adevar suntem cam pe acolo cu cm/kg, dar cred ca avem alta conformatie. In plus, eu n-am facut tratamente hormonale si n-am avut gemeni in burta... La masuratoare sunt cam asa: sani-sub 90[:I], talie-67, burta -79, solduri-94. Dar am brate si picioare mai solide, am facut sport de performanta ca si copil/adolescent (atletism-viteza si saritura in lungime) si sanie si mare greseala am facut, pt ca am muschii f mari! Fetele mele fac balet si inot, sa aiba muschi alungiti, nu grosi ca mine[q]. Si la "abdomen extra-plat" nu pot sa nu particip ca eu am initiat subiectul acum multa vreme, e de suflet cum s-ar zice[olala]. Cat nu prea am facut sport nu m-am bagat prea mult, acum insa e mult prea interesant cu sport si hrana f sanatoasa ca sa nu ma bag! Si jos palaria ca ti-ai lasat sotul sa plece la schi! Dupa parerea mea asta e baza pt o casnicie solida si pe viata: respectarea reciproca a "nebuniilor" si libertatea individului! Dulcetica, tie nu ti-e frica sa te imbolnavesti? E mai important sa slabesti decat sa fii sanatoasa? Nu te supara pe mine, te rog, dar mie mi-e groaza cand vad ce mananci acolo la hiperproteic. Atatea proteine fac rau organismului, incarca rinichii etc etc. Bianca, sa inteleg ca esti inapoi pe baricade? Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu MD maricel nici eu nu am rezultate, de-asta in weekend stagnez sau adaug- pe langa alte abateri desigur[:I] Ziua de proteine o pastrez doar ca rezerva, eu sper ca o sa am ceva minus cu salatele caci: 1. am suficient surplus 2. vin dupa o perioada lunga de mancat mult. Un ex: toata iarna MD am avut 2 felii lungi de Painea Brutarului[pofta] de la Lidl la cuptor cu unt si de multe ori branza. Cot la cot cu copilul[8D]. Pranz: mereu cartofi sau orez cu ceva, pizza, etc iar cina mai light dar nu tot timpul. In perioada Craciunului am atins si 70 kg dupa unele mese[bang]- chiar m-am gandit ce predictie buna ai dat Caro, apoi m-am reglat partial si probabil am ajuns la un punct de echilibru. Pe care as vrea sa il mut mai jos. Dulcetica, exact asa am gandit si eu cu salatele, ce sanatoase o sa fie alea facute de mine acasa si mi se stricau in sau langa frigider. Am lasat deci stacheta mai jos si accept cu gratie oferta Mega[:D] Stai ca am recitit, ce subtirica esti in talie Caro! ma masor si eu in weekend la prima ora, pana incep sa ma hidratez, sa prind minimul zilei[:D] Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...