Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 5 kg jos!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dulce, am zis si de sani: sub 90[:D]... Traiasca Victoria's Secret[bibe]

 

De burta n-am zis, am masurat azi dimineata si era 78. Imi aduc aminte ca singura data in viata cand am fost la nutritionist, acum cativa ani, m-a masurat (inaltimea), m-a cantarit si m-a masurat peste burta. Atunci mi-a zis ca la inaltimea mea de 1.67 nu am voie sa am burta mai mare de 80 cm... Si asta dpdv sanatate! Se masoara unde e burta mai larga, cam peste love handles (daca ai) si sub buric vreo 3 cm...

 

3 kg in 2 saptamani e f bine, important e sa mentii acum! Si incet-incet sa ma scazi in continuare.

 

Bianca, eu nu stiam de mucenici din aia in zeama pana sa ma marit. Cand i-am vazut prima oara (si de fapt pana in ziua de azi) m-am cutremurat de scarba, mi se pare ca au un aspect gretos. Sotul meu insa ii adora, mereu ma pune sa-i fac de 9 martie. Si eu execut, ce sa fac?![bang][:D]

 

Caro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor

nu e de la altceva, i wish, tocmai am scapat de teraba aia, iar domnul nici macar nu e acasa; nu e nici astenie, la fel, as vrea eu,

se pare ca racesc, ieri a fost durerea-n gat si de cap, azi cam la fel numai ca ma doare chiar mai tare gatul si parca ma ia cu calduri; nu stiu cum naiba am reusit sa racesc, eu care nu prea racesc; am iesit sambata la cumparaturi cu fetele, am baut un pic de vin si era rece, febra parca n-am, dar calduri/bufeuri am ceva, abia pot vorbi si inghiti, minunat ce sa spun; sper sa nu le dau si piticelor

dimineata nu mai zic cat arata cantarul,n-am nici chef de mancare, dar ceva va treb sa bag, ca ieri am ametit si am fost lesinata toata ziua si azi se pare ca va fi chiar mai bine :(

 

 

Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

3 kg in 2 saptamani mi se pare fantastic! e drept ca ai mancat f putin.

 

sa-mi dai o greutate pentru tabel saptamana asta, vad ca n-am modificat demult.

 

 

Meniu azi

 

MD: ou fiert, 2 felii branza, 2 rondele orez si jumate ardei capia

P: salata cu muschi feliat si putin cascaval cu urda

G o felie tort

C fasole verde la abur cu sos de marar,o rondea cu zacusca

 

 

si eu am gasit recomandare nutritionisti diametru burta maxim 80 la femei, am fost ingrozita de informatia asta, evident ca la 78 kg si diametrul meu era maricel desi prin conformatie nu am burta proeminenta, mai degraba ma "latesc" pe toate componentele: solduri, coapse, brate

 

asa e cu mucenicii astia, arat destul de dubios in faza finala insa nu ma impiedic de acest detaliu[:D]

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In seara asta n-am mincat la ora 19 pe motiv de lene si nu-mi era chiar foame.Acum maninc o salata verde,cu ridiche si ementhaler ,ca asta are 0.1 carbs/100g.

M-am aprovizionat cu varza alba ,varza rosie,ridichi ,salata.

Cu alta ocazie le-am aruncat,ca s-au stricat.[:D]

Am un robotel,dar le face piure.Nu am detectat inca timpul minim cit trebuie sa las ca sa iasa ca o salata.N-oi cumpara unul acum exclusiv pt varza.Tot ce nu-i munca intelectuala ma inhiba.[:D]

Va mai tin la curent cu starea verzelor. Am impresia ca nu-i voie cu ulei ,ca nu scrie nicaieri ,asa ca o dreg cu lamiie .

Acum trebuie sa ma culc peste 3 ore ,sa se faca digestias si noi avem stingerea la 10 pm ,ca sa doarma destul minunatul ,sa se trezeasca pt scoala.

Noapte buna!

 

dulcetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui carolinah
Dulce, am zis si de sani: sub 90[:D]... Traiasca Victoria's Secret[bibe] De burta n-am zis, am masurat azi dimineata si era 78. Caro
align="right" id="quote2">Nu vazusem ca lumea dotarea.[:D]Esti in grafic!Burta o las deocamdata nemasurata ,sa nu ma amarasc.Cind devin sadomasochista va anunt.dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...