Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Note autiste-mai multe informatii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 72
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Caress, ar trebui sa-ti activezi PM ca sa poti primi si mesaje personale. "Evenimentele care vin in vietile noastre nu le putem controla, dar atitudinea noastra fata de ele categoric o putem controla !"
Caress si restul, grija foarte mare pentru ca autismul este si o tinta comerciala pentru anumite categorii de profesionisti. Homeopatia, florile lu' pesteBach, regimul fara gluten si cazeina, Reiky, descântecele etc: toate astea nu trebuie luate în calcul fara o terapie comportamentala serioasa si intensiva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, nu stiu ce va face in continuare,asta este problema,si asta este motivul pentru care am deschis acest topic.Parintii sunt derutati, neincrezatori,pentru ca de 3 ani de cand ne cunoastem ma chinui sa ii conving ca lucrurile sunt serioase si grave,mult mai grave decat le prezinta medicul care se ocupa de copil.Ce argumente sa aduc in conditiile in care un psiholog,dupa evaluare si diagnosticul pe care l-am reprodus mot a mot, are ac singura recomandare sa vina mama sa o invete cum sa lucreze cu copilul acasa?? B_nica,poti sa imi trimiti mesaj privat,functioneaza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Chuny Caress si restul, grija foarte mare pentru ca autismul este si o tinta comerciala pentru anumite categorii de profesionisti. Homeopatia, florile lu' pesteBach, regimul fara gluten si cazeina, Reiky, descântecele etc: toate astea nu trebuie luate în calcul fara o terapie comportamentala serioasa si intensiva.
Chuny,sunt sceptica in ceea ce priveste homeopatia, chiar daca o consider doar o ramura alternativa a medicinei, iar despre restul cel mult accept ca nu strica...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La ATCA sunt profesionisti cu experienta. Chuny are mare dreptate, nu va puneti sperantele, banii, si mai ales, timpul copilului, in tot soiul de pseudo-terapii. Caress QD-ul ala 52 care il incadreaza inca la grad usor de deficienta, daca ar fi 49 - gradul ar deveni brusc sever. Nu m-as baza pe o singura evaluare a cuiva, despre care nu stiu cata experienta si cata formare are in domeniul asta. Poate merge totusi mama la ATCA. Roxana, Maria (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui rrox3 Caress QD-ul ala 52 care il incadreaza inca la grad usor de deficienta, daca ar fi 49 - gradul ar deveni brusc sever. Nu m-as baza pe o singura evaluare a cuiva, despre care nu stiu cata experienta si cata formare are in domeniul asta. Poate merge totusi mama la ATCA. Roxana, Maria (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)
Poti dezvolta putin, te rog?Calculul asa cum l-am facut eu,este corect?Are dezvoltarea si nivelul unui copil de 2 ani si 8 luni?Fratele lui are QD 88, sa inteleg ca nici el nu este dezvoltat conform varstei?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...