Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Note autiste-mai multe informatii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 72
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Caress, de multe ori se pune un diagnostic gresit sau chiar deloc considerand copilul autist sau ADHD drept copil putin redus, prea rasfatat si cu figuri. Te felicit pentru tot ce faci si pentru ca nici nu te lasi rapusa dar nici nu tratezi cu usurinta. Nu la tine se referea intrebarea nr 4. Din mesajele tale se vede clar ca esti o persoana cu capul pe umeri. ---------------------------------------------- mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997, si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007 si mama adoptiva de nepoata minunata Ada 18august1995 O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel. PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole
1) Medicatia si homeopatia nu elimina si nici macar micsoreaza autismul. 2) A-ti face reclama ascunsa la produsele de vanzare nu este egal cu a ajuta. 3) Autismul nu se vindeca. NICIODATA. Anumite simptome sunt reduse si atat. 4) Mama copiilor are aceeasi parere? M-as mira.
1) Argumenteaza concret, daca poti, astfel de afirmatii! Vad ca locuiesti in tara in care functioneaza o scoala pe care am urmat-o si o respect in cel mai inalt grad: Colegiul regal de homeopatie! Macar din respect pt. credinta englezilor in avantajele Homeopatiei si nu ar fi trebuit sa afirmi aceasta! 2) Nu vand nimic nici macar cunostintele mele si ai face bine sa justifici aceasta afirmatie inainte de a te reclama pt. ofensa! 3) Autismul nu se va vindeca NICIODATA acolo unde apar asemenea SENTINTE! NEVER SAY NEVER! 4) Uite aici si preocuparea ta, esentiala pt. tine, la acest subiect: cine sunt eu! La ce iti foloseste? "Evenimentele care vin in vietile noastre nu le putem controla, dar atitudinea noastra fata de ele categoric o putem controla !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole
1) Medicatia si homeopatia nu elimina si nici macar micsoreaza autismul. 2) A-ti face reclama ascunsa la produsele de vanzare nu este egal cu a ajuta. 3) Autismul nu se vindeca. NICIODATA. Anumite simptome sunt reduse si atat. 4) Mama copiilor are aceeasi parere? M-as mira.
1) Argumenteaza concret daca poti astfel de afirmatii! Vad ca locuiesti in tara in care functioneaza o scoala pe care am urmat-o si o respect in cel mai inalt grad: Colegiul regal de homeopatie! Macar din respect pt. credinta englezilor in avantajele Homeopatiei si nu ar fi trebuit sa afirmi aceasta! 2) Nu vand nimic nici macar cunostintele mele si ai face bine sa justifici aceasta afirmatie inainte de a te reclama pt. ofensa! 3) Autismul nu se va vindeca NICIODATA acolo unde apar asemenea SENTINTE! NEVER SAY NEVER! 4) Uite aici si preocuparea ta, esentiala pt. tine, la acest subiect: cine sunt eu! La ce iti foloseste? "Evenimentele care vin in vietile noastre nu le putem controla, dar atitudinea noastra fata de ele categoric o putem controla !"
1. Eu nu mi-am exprimat dezaprobarea fata de tot ce inseamna homeopatie si nici de colegiul respectiv ci de agresivitatea cu care tu bagi pe gat ceva ce consideri drept adevar absolut. Nu toti train in mijlocul junglei ca sa nu avem nimic de a face cu studiile de medicina. 2. Inainte de a ma reclama pentru ofensa poate ar trebui sa te reclami singura si sa iti aduci aminte cator persoane ai incercat sa le bagi pe gat pe PM. 3. Cateodata mai spui niciodata. Mai spun " you never know" si m-as bucura sa aflu intr-o zi ca se poate vindeca autismul, cancerul e eradicat si nu mai exista suferinta. Din pacate ziua aceea e inca departe. 4. Daca mama mea ar vorbi despre copiii mei asa cum vorbesti tu despre nepotii tai mai ales in situatia data, m-ar deranja extrem de mult. Ajutorul nu consta doar in a-i numi " copiii tai". Hai sa nu ne mai ascundem dupa degete mai ales ca o respect si admir foarte mult pe mama gemenilor, o femeie luptatoare. Nu ma preocupa cine esti tu dar ma deranjeaza cand cineva se pretinde a fi altcineva. Pentru adevarata persoana nu este corect ca tu sa-ti arogi premiile in timp ce toata lupta e pe umerii ei. Autismul nu se ajuta cu bombonele, floricele si ridicari din umeri ci cu sprijin moral si fizic pentru toti cei implicati. Pentru o persoana care se recomanda bonoma folosesti un limbaj mai mult decat agresiv. Poate oboseala, stresul si perfectiunea sunt prea mult. Caress, imi cer scuze. ---------------------------------------------- mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997, si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007 si mama adoptiva de nepoata minunata Ada 18august1995 O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel. PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress e nevoie de evaluare serioasa. Dupa QD se vede clar retardul. Psiholoaga respectiva a mentionat, ca si tine, stereotipii - astea pot exista si in afara autismului. Avand datele astea ti-am scris raspunsul meu. Iti inteleg insa ingrijorarea si banuielile de autism. Tu ai mult mai multe date, observatii, despre copil. [flo] Roxana, Maria (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole 2. Inainte de a ma reclama pentru ofensa poate ar trebui sa te reclami singura si sa iti aduci aminte cator persoane ai incercat sa le bagi pe gat pe PM.
Poftim? Tu esti constienta de ceea ce tocmai ai afirmat? Ca sa faci o astfel de afirmatie SE PRESUPUNE CA POTI SA-MI CITESTI PM-URILE! Ca sa te salvez de la dezastru pot sa spun ca TU nu le-ai citit pt. ca nu am " bagat pe gat" nicio granula homeopata nimanui! Ai mare sustinere aici pe Forum din moment ce nu s-a sezizat niciun moderator fata de atacul asupra mea! "Evenimentele care vin in vietile noastre nu le putem controla, dar atitudinea noastra fata de ele categoric o putem controla !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui rrox3
Caress e nevoie de evaluare serioasa. Dupa QD se vede clar retardul. Psiholoaga respectiva a mentionat, ca si tine, stereotipii - astea pot exista si in afara autismului. Avand datele astea ti-am scris raspunsul meu. Iti inteleg insa ingrijorarea si banuielile de autism. Tu ai mult mai multe date, observatii, despre copil. [flo]
Imi cer scuze user-ului rrox3 pt. ca am gresit aprecierea am vrut sa dau "Aprob", daca se poate remedia multumesc moderatorului. "Evenimentele care vin in vietile noastre nu le putem controla, dar atitudinea noastra fata de ele categoric o putem controla !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista Colegiul Regal de Homeopatie ci Centrul de Homeopatie din cadrul Royal London Hospital. ---------------------------------------------- mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997, si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007 si mama adoptiva de nepoata minunata Ada 18august1995 O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel. PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...