Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (10)


Recommended Posts

Buna fetelor...n-am apucat sa citesc tot ..in ultimul timp uite n-am reusit deloc sa scriu...:(

Eu inca ma lupt cu alaptatul...bb nu sta la san...rar sta adormit...adica din 7 mese sa zicem sta la una...de 2 ori bag pompa dimi cand ne trezim si seara...si asa mai adunam de la 80-120ml...adica la un muls ies vreo 50 din ambii sani...azi dimi am zis sa bag si pe la 6 dimi ca era un san plin umflat iar cu canale blocate dar n-am scos...doar vreo 10ml in 15 min......zilnic trec prin toate fazele cand sta si suge simt ca o sa lupt in continuare cand urla zic ca nu mai rezist...

Si la mine in brate plimbat/leganat adoarme...si maraie/plange e cele mai multe ori inainte de adormit...si-l plimb cate juma de ora...de multe ori doarme iepureste...cum il las in cosulet cum deschide ochii..si il linistesc des cu hota...ier am avut o zi de "vis" plans mult...nedormit.uff seara l-am culcat cu mine ...nu mai rezistam...si si asa il tot leganam..se tot trezea....

l-am adormit un pic acum...vreo juma de ora sper sa doarma...

Aaaa si avem asa niste roseti pe corp piept/spate...l-am sunat pe doctor zice ca nu-i alergie ca-i de la temperatura...l-am intrebat ii e frig...zice nu...n-am prea priceput...mi-a zis sa schimb sapun/crema corp...sper sa-i treaca..

Cam atat de la noi...fug sa mananc...va pup pe toate si mi-e dor sa intru sa va citesc si sa scriu mai mult!

 

Giorgos 25.10.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Brotacul meu cel dulce doarme, azi e la fel de linistit ca si ieri, doar ca nu prea vrea sa pape stand jos. Mi se pare ca si-a rarit un pic mesele si sta mai mult treaz. Adica azi a stat treaz in reprize de cate 3 ore, dupa care a dormit cam 45 min. Sa vedem acum cat doarme.

 

Corina,id="purple"> e atat de dulcel David in avatar[olala] Daca tot mergi marti la cantarit, cred ca atunci te vei lamuri daca e o problema sau nu ca a luat doar 100g. Dar daca ai scos 50 ml dupa supt pai e foarte bine, cred ca ai mari sanse sa-l alaptezi exclusiv. In general, dupa supt la san e linistit sau se agita, ii dai lp si ii trece?

 

Norma,id="purple"> si mama mea zice la fel, ca eu eram cea mai cuminte, adormeam singura in patutul meu. Ceream la 3 ore de papa. Se mira cand vede cat de mult ma solicita Matei ca ziua cere la san cam la o ora jumate, 2h daca doarme. Plus ca adoarme numai in picioare, leganat si cu sanul in gura[bang] Ca daca asa ii dau acuma s apape, brotacul vrea tot asa sa adorma. Tre sa-l dezvat cumva. Ideea e ca inainte imi adormea pe umar leganat.Acm imi molfaie umarul si se enerveaza. Nu-l mai ia somnul decat daca il pun la orizontala si ii dau sanul.

 

Moroid="purple">, imi pare tare rau ca ai atatea dificultati cu sanii, si te admir, pt ca eu in locul tau nu stiu daca faceam fata. [pup]Iti inteleg starile oscilante. Si eu simt noaptea ca disper uneori cand pic de somn, ca [bibe] se trezeste des, dar ziua sunt destul de energica si rar se intampla sa dorm si eu cu Matei, desi am observat ca daca dorm la pranz cu dl senzor doarme si cate 1.5h, deci dublu. Giorgos cum mai doarme noaptea?

 

Elficaid="purple">, acum la controlul de 4 luni i-am zis medicului ca lui Matei ii transpira ceafa cand papa si mi-a zis ca la o sapt de la vaccin sa incep sa-i dau timp de 10 zile Ca, o lingurita, restul din fiola sa-l beau eu. Si mi-a zis sa fac pauza 6 sapt dupa care sa-i dau din nou 10 zile. In rest, ramanem la doza de 4 pic de vigantol. Lui Matei ii place vigantolul, cand vede sticla deschide gura si asa ii torn 4 pic...

 

Mami fericita de brotacel Matei (14.09.2012)

 

Intimitate de cuplu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

 

Olisor sa dea DD sa treaca picioriusul.

Kytana,alaptatul se face la cerere.Eu ii dau lui Andrei tot timpul.Daca vrea trage din san,daca e satul ia o dusca si il impinge cu limba [:D]

Am si eu o prietena care daca nu se fac 3 ore nu ii da sanul.Sa nu uitam ca le tine si de foame si de sete si de alint si de alinare si de toate.

Carmen,dragul de el puisor,mi s-au umezit ochii cand ai descris cum plange micutul la injenctie.Dumnezeule.Ce e in sufletul tau.Eu la vaccinul de la 2 luni am zis ca mor langa Andrei ca a plans...ce mila mi-era de el.Ma ingrozesc cand stiu ca se apropie cel de 4 luni.

Tzitziri,felicitari pentru dintisor.Primul dintisor al odiseei.

 

Eu ii dau 4 picaturi de vigantol pe zi.Ii dadeam 2 ,dar dupa controlul fontanelei mi-a marit doza. 10 zile ianuarie,10 zile in februarie calciu cate 5 ml.In ianuarie i-am dat doar 7 zile.Imi era prea mila de el cum se stramba.

Si acum dupa raceala asta a lui mi-a zis dr sa ii dau cate un tubulet de oscilococcinum pe saptamana timp de 6 saptamani pentru imunitate.

 

Andrei cand e treaz vrea doar joaca si toata atentia mea pe care i-o si acord.De adormit adoarme doar la san si nici nu ma strofoc sa il fac sa adoarma singur.E prea mic,iar perioada asta trece foarte repede.Incerc sa savurez orice minut cu el.O sa aiba timp toata viata sa bage cornul in perna sa adoarma singur.

 

Nu mai stiu ce s-a mai scris...mai trag cu ochiul si revin.

 

Azi am facut mancarica multa.Off ... cata harnicie :)) Nu-mi vine sa cred ca Andrei in 4 zile implineste 4 luni.Ce a zburat timpul [olala]

 

 

 

ANDREEA,mami fericita de [bb] Andrei (22.09.2012)

 

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat asistenta si-a mi-a spus ca nu a iesit nimic infectios in scaunul lui Paul. Cel mai probabil a fost viral. Ma voi intalni cumva cu ea sa iau o copie. Ma gandeam ca in cazul asta nu stiu daca era neaparat nevoie de antibiotic, nu stiu, nu vreau sa o fac pe desteapta dar acum o saptamana cand m-am dus cu el nu eram in situatia de a refuza tratamentul, era prea groasa treaba. Speram sa ne ocoleasca de acum virozele. Nu eram deloc super protectoare dar acum imi vine sa nu il mai scot din casa si nici sa nu mai primesc pe nimeni la noi [bang]. Am o sapt de cand nu am iesti din casa. Am langa mine un mag second hand si astazi m-am dus pana acolo ca sa am si eu unde sa ies, i-am spus sotului ca ma duc la Mall-ul din apropiere [:D].

Andreea ce ai gatit? Ma epuizeaza subiectul asta, nu atat facutul mancarii cat ganditul la asta.

 

 

carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) & Paul (24.09.2012)

Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen , mi-a trimis mama pui de tara si din piept am facut cateva fasii de snitele,din pulpite si restul oaselor mai mult pentru gust am facut ciorbita si din alte 4 pulpite am facut o prifturica la tigaia de kkt[asia] delimano.

 

ANDREEA,mami fericita de [bb] Andrei (22.09.2012)

 

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragi surate! [flo][flo]

 

Mirabela, multumesc ca ai intrebat. Eu am intrebat cand am depus actele la sectorul 6 si mi-au spus ca e obligatoriu pentru sotz sa stea 1 luna, daca nu, primesc bani doar 11 luni. Ma bucur ca noul pediatru e okay si ca si dl Calin este bine [pup]

 

Andreiuta, la cerere e alaptatul [:)] Asa a fost mereu, chiar daca trage doar 2 minute, imi place sa il simt langa mine. Chiar ma uitam la el si ma gandeam cat dor imi va fi de el cum este acum, un guguloi de dragoste care se infige in tzitzi si stie ca in mine gaseste alinarea [q]

 

Carmen, cum mai sunteti?

 

Oli, cum mai e galmuta?

 

Stelutz, Luca adoarma in patut, in 90% din cazuri. Cand ne-a venit patutul in Anglia, intr-o zi l-am lasat sa miorlaie putin, cam 5 min, nu puteam ajunge imediat la el (nu plangea, era miorlait ca de pisicuta) si cand am ajuns la el, era adormit. De obicei adoarme cu suzi cand nu adoarme singur si cu white noise pe fundal si melodia de la carusel. Noaptea nu adoarme la san, asa ca il pun in patut ii tin 2 min suzeta, adoarme, ii da drumul si continua sa doarma.

 

Ah, sa il laud si eu pe baiat... Azi noapte a dormit prima data 4h10 min. [pk] Dar ma dureau sanii de numai puteam...

 

Astazi am avut o zi plina, am rupt si masa din bucatarie, am spart ouale, (mi-au cazut din mana), am gatit ceva, cum o fi iesit nush, sunt intr-o pasa aiurea, nush de ce...

 

Va pup si va urez o noapte cat mai buna! [flo]

 


Pinga [mamica] cu [bebic]Pingu mic Lucaid="orange"> - 12.10.2012id="size2">

-= Love life, live love =-id="teal">

 

id="left">id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uitam sa va spun. Mi-a intrat alocatia si indemnizatia. Pentru alocatie am depus undeva la mij lui nov, iar pentru indemnizatie in jurul datei de 23 nov. [:)]

 

Destul de repede zic eu...

 

Carmen, ma bucur ca totul este bine acum!

 

Moro, ce rau imi pare ca treci prin atatea cu alaptatul [flo] Te pup cu drag si curaj! Sigur lucrurile vor fi mai bine si cum imi spuneau si mie fetele, momentele acestea trec. [pup]

 


Pinga [mamica] cu [bebic]Pingu mic Lucaid="orange"> - 12.10.2012id="size2">

-= Love life, live love =-id="teal">

 

id="left">id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...