Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (10)


Recommended Posts

Andreea, deci inteleg ca tigaia DELIMANO e nasoala Caut si eu o tigaie buna care sa ma tina. Aveti idei? EU sunt de principiu mai bine una buna si scumpa decat 5 proaste si ieftine.

 

 

carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) & Paul (24.09.2012)

Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Carmen ,am si delimano si dry cooker...ori nu stiu eu sa gatesc la ele ori au reclama multa si degeaba.Oricum fara ulei nu ai nici o sansa sa gatesti.Am o prietena care e ff multumita de tigaie.Eu nu.Eu le-am achizitionat in ideea de a gati fara ulei ,la abur si sa iasa si bun,gustos si crocant,ca in reclama...dar asta e doar in reclama.

 

Alocatia mi-a intrat si mie.In decembrie 400 roni si acum in ianuarie 200.

Ceilalti inca nu,ca am depus dosarul tarziu,cred ca in decembrie a depus dosarul contabila.

 

ANDREEA,mami fericita de [bb] Andrei (22.09.2012)

 

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

A dormit si pitica mea 4h45 [pk] dar de jumatate de ora eram eu treaza, vorba Kytanei cu sanii pietroi, si o pazeam sa se trezeasca. La primul scancet am si sarit sa o iau din patut [:D]

 

Carmen, si mie mi-e cam frica sa o mai scot din casa ca am auzit ca nu stiu ce viroza nenorocita circula. Cum sunt fetele?

 

Andreea, ce harnicutza ai fost! [pup]

 

Kytanutz, deci avea dreptate Mirabela ca daca depuneam mai repede, intrau si banii mai repede! [bang] Sau tie tie ti se terminase postnatalul cand ai depus? Ca eu am asteptat intai sa mi se termine postnatalul si apoi am depus si mi-au zis ca de-abia la sfarsitul lui martie intra banii. Foarte repede ti-au intrat, mai ales ca tu ai nascut la o luna si ceva dupa mine.

 

Stelutz, pup brotacelul [pup]

 

Nu mai stiu ce s-a mai scris ca am tot citit in reprize si la ora asta nici nu compilez bine.

Noi am fost in vizita pe seara, pana in ora de baita, de la 4-9. S-a comportat bine piticuta. A avut si 2 reprize de somn, una de 50 min in pat si una de 30 min pe mine.

 

De adormit si ea adoarme mai nou din nou la san, ca atunci cand era mititica. Ziua o ametesc putin pe picioare, dar se miorlaie si cum o pun la san asa ametita, imediat pica [:D]

 

Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea (nu_mai_stiu), Emmei de Daniela Bejan i-au dat dintisorii si mai repede.

Cum ziceam, mie nu mi se pare asa de bine sa le dea asa repede, dar oricum nu am ce sa fac. Acum se pregateste sa iasa si fratele dintisorului - ca astia vin perechi [:D].O sa am iepuras cu doi dinti jos.

 

Carmen, eu stiu ca nu e ok sa se dea tratament preventiv cu antibiotic, dar sa stii ca de aia i-au dat si lui David. Pentru ca era foarte mic si pentru ca sa astepte rezultatul de la analize 3 zile putea sa insemne si moarte atunci.Ei sunt mici, se deshidrateaza extrem de repede (ai vazut si tu) si daca il lasau fara tratament si chiar se dovedea ca era de antibiotic si intra in colaps sau Doamne fereste...eu zic sa lasi patania asta departe si sa nu te mai gandesti la ea si in nici un caz sa nu te gandesti ca ai facut rau ca i-ai dat antibiotic.

Repet: nu incurajez ca practica, nu sunt de acord cu antibiotic pentru rosu in gat (noi facem macar analize sa vedem daca e ceva) - dar mai incolo se pot astepta si rezultate 3 zile. Acum sunt prea mici si medicii nu risca uneori mai ales in situatii ca asta.

 

Kytana, eu stiu ca citisem legea aia cu a 12a luna si spune clar ca tatal nu e obligat, dar daca nu isi ia tatal atunci indemnizatia aia oricum se pierde. Deci ori ia a 12a luna cealalata persoana (care nu a luat indemnizatia in primele 11 luni) ori nu ia nimeni. Mama poate sta acasa dar fara bani.

Noi vorbim oricum generic de 'a 12a luna', ca practic se poate lua oricand acea luna.Dar evident ca din cauza birocratiei si a altor cauze, cei care ar sta acasa ar alege ultima luna, nu alta pana intr-un an.

 

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)id="size2">id="navy">

 

 

 

Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre tigai...stiu ca astia de la tv zic mereu ca numai eu au adevaratele tigai Delimano si Dry cooker si altele...deci daca sunt luate de la topshop teoretic ar trebui sa fie cum zic ei..practic nu stiu.

Au tot fost oferte si pe net de tigai genul astora, dar nu ca astea si de aia se poate sa nu fi fost lumea asa multumita....zic si eu..

Voi le-ati luat de la topshop?

 

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)id="size2">id="navy">

 

 

 

Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Art. 11

 

Dreptul la concediul pentru cresterea copilului stabilit potrivit prevederilor art. 2 alin. (1) se acorda pe baza netransferabila persoanelor ai caror copii se nasc incepand cu data de 1 martie 2012, precum si celor aflate in situatiile prevazute la art. 8 alin. (2), incepand cu aceasta data, in situatia in care ambele persoane din familia respectiva indeplinesc conditiile de acordare a acestuia, dupa cum urmeaza:

 

a) cel putin o luna din perioada totala a concediului de crestere a copilului este alocata uneia dintre persoanele care nu a solicitat acest drept;

 

b) in situatia in care persoana prevazuta la lit. a) nu solicita dreptul la concediul care ii revine, celalalt parinte nu poate beneficia de dreptul la concediu in locul acesteia."

 

 

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)id="size2">id="navy">

 

 

 

Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor e f important sa cumparati produsele de la magazinul careface reclama la tv si nu alte site-uri fantoma (nu vreau sa fac reclama); eu am f multe de la ei si sunt f multumita; in tigaia Dry cooker iese mancarea ffff gustoasa dar eu pun o lingurita de ulei. Am si mopul H2O, am si aparat de masaj, si saltea, perne, papuci Walkmax...Dar am facut o gresala odata din dorinta de a economisi bani si am comandat mopul H2O pe un alt site. Pozele erau identice, pretul la jumate; cand a sosit coletul era un plastic ordinar care lasa apa pe tot parchetul; dupa o luna de telefoane si scandaluri mi-am primit banii inapoi si am luat mopul de la cei care ii vad zilnic la tv(nu dau nume sa nu fiu acuzata de reclama). Sunt f multumita si linistita pe cand va merge Andrei in patru labe ca voi avea podelele dezinfectate fara chimicale, doar cu aburi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-a luat soacra din piata din Galati o asa-zisa Dry Cooker si normal ca e o porcarie! Am luat o super oala dintr-un material bun de la firma Berghof, cred ca si tigaile lor sunt ok. O doamna care imi aduce lapte de vaca spunea ca are Dry Cooker si e super, micii ies excelenti in ea... Noi avem tot felul de tigai si momentan am zis pas. Dar iauin calcul achizitia doar de la producator, nu vreau sa risc sa iau vreun fake. [bang] Norma36, pernele cum sunt, isi mentin forma, pot fi spalate? Pe mine ma enerveaza toate pernele din comert ca melana aia din interior se aduna, se face guguloaie si numai a perna nu mai arata... Am zis ca ma duc la tarani sa comand perne veritabile din fulgi de pasari. Am si de-astea, mostenite :) Dar ma gandesc ca ar avea si ele nevoia unei spalari, ca nu ajunge sa schimb doar fata de perna. Stiu ca se recomanda sa schimbi perna la 2 ani, hai, nici asa, dar nici sa se adune microbii si acarienii la infinit... Orice alta sugestie de firma e binevenita [pup]

 

Vigantolul si eu i-l dau dimineata, ca asa nu uit. Prima grija asta e, ca nu risc sa il dea afara o data cu o posibila regurgitatie. Daca i-l dau in timpul zilei, de oboseala, ajung sa nu mai stiu daca i l-am dat sau nu in ziua respectiva si ma intreb, cand i l-am dat o fi fost azi sau ieri [alcool] Seara risc sa adoarma fara sa i-l dau si atunci formula magica e dimineata, imediat dupa trezire. Cu Ca procedez la fel.

 

Carmen, fetele sunt bine? Sper sa nu o iei de la capat cu voma si alte simptome neplacute... Cum a fost la mall-ul din apropiere? Doar mai schimbi aerul si o vorba-doua sau gasesti si chestii ok?

 

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

 

si de Simona-Ioana, nascuta pe 18.10.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Ne primiti si pe noi in grup? Eu sunt Delia, am 27 de ani. Iustin s-a nascut in 26 oct, este un puisor vesel, zambeste la toata lumea. Mai are un fratior, David de 4 ani. Tati e tare mandru ca are 2 baieti, eu as fi vrut si o fetita, dar nu mai incerc, ca poate iese tot baiat si ajung soacra cu 3 nurori ;) Sa aveti o zi frumoasa, bebelusi sanatosi si papaciosi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...