Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (10)


Recommended Posts

Stela, iti dai seama ca "exercitiile" nu erau recomandate de vreun dr sau ceva, le facea el asa: fata intinsa pe spate, ii punea piciorul drept peste stangul, o ajuta si cu trunchiul si cu manuta la fel si ajungea pe burta. Apoi scotea stanga de sub ea. Faza e ca asa se intoarce fata acum: se pune pe-o parte cu trunchiul, pune piciorul peste si ajunge pe burta! [pk] Carmen, si noi am fost la medicul de familie pt vaccin si m-a intrebat daca ii dau ceai. Nu??? Dar apa ii dai, da? Nuuu??? Pai cum sa nu-i dai apa?? Am incercat eu sa-i explic ca lm tine si de sete, dar ea imi zicea ca nu e adevarat, sa-i dau fetii apa, sa n-o mai tin asa! Dupa vreo 3 contraziceri cu ba da, ba nu, i-am zis ca o sa intreb pediatra sa vad ce-mi zice. Nu de alta, dar nu aveam chef sa ma cert cu ea, ca mai am nevoie pt fata. Va dati seama ca nu intreb pediatra, da? [:D] Si medicul de fam chiar imi spusese la inceput ca Maya e singura pacienta bb si sa caut o pediatra ca ea nu se pricepe. Acum o fi considerat ca se pricepe la sfaturi. Daca stai 2 ani, poate intra in ultima luna din cei 2 ani, sa nu te complici tu cu dusul la servici si intors iar in CIC. Eu stau 1 an si de aceea vb de luna 11. Eu zic si vomita si varsa. Din punctul meu de vedere sunt sinonime. Mira, ti-a zis bine Kytana. E posibil sa fie greva suptului. Incearca sa schimbi pozitia: culcata, in brate, plimbat la orizontala... Kytana, merci de linkuri. Pentru Mirabela si cine mai era interesat de autodiversificare (BLW): http://www.babyledweaning.com./ Cochetez si eu cu ideea. Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu dorm si stiti de ce? pentru ca in salon suiera vantul ca in gara si stau si il pazesc pe Paul sa fie protejat de curent. Am mutat noptiera ca sa lipesc 2 paturi sa nu mai stau langa geam si am si schimbat patul cu cineva. Maine daca nu imi da drumul acasa fug, pe bune. Olivette, pai dr care m-a intrebat daca nu ii dau ceai lui Paul cumva a insinuat ca si de asta a fost el deshidratat. M-a intrebat, pai dvs nu beti apa????????? carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) & Paul (24.09.2012) Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, Carmen! [bang] Hai ca a mea e dr de familie si a recunoscut ca nu se pricepe la copii, dar tu in spital ...[bang] Bine ca e puiutul mai bine si il iei acasa! [pup] Cu greutatea, lasa ca are mami laptic bun si recupereaza el! Maya a adormit la 12. Avea 37.8 si i-am dat 4ml de Panadol. Mi -era sa nu creasca mai mult si noapte fiind, sa nu-mi dau seama la mana. Peste 45 min s-a trezit, a supt putin (i-o fi fost sete?), era inca fierbinte. Apoi a dormit pana acum, nu se mai simte deloc fierbinte la mana [pk] Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata si dau o cafea cu lapte Carmen - incearca sa ii dai san prin somn si poate nu mai vomita Mira - Natalia mea nu mai vrea de cel putin 2 sapt., am adoptat tot felul de tehnici care au functionat o perioada, singura care a ramas in picioare este alaptatul in timp de doarme. O adorm flamanda sau ce suge ea un minut , cand e semi-adormita ii dau san. Ieri i-am dat 90 ml.LP, a supt cat era treaza (poate isi revine si ii place sanul si cand e treaza) , datorita faptului ca s-a tot agitat in sezlong, s-a chinuit sa isi ridice capul, picioarele aruncate in sus a vomitat sanul si i-am dat suplimentae LP inainte de somn. Olivette - sper ca printzesa nu a facut febra si ai dormit linistista pana dimineata [pup] Am uitat sa dau datele Nataliei: Nastere 3500/ 52 o luna : 4100/57 2 luni: 4900 / 61 3 luni: 6100/64 Ma bag la un episod din serialul "Homeland" pana se trezeste Nataly Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009 mami de Natalia - 1 octombrie 2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off Carmen imi pare rau!Sper sa scapati cat mai repede [pup]!E cumplit sa ai bebe bolnavior si sa mai ajungi si in spitalele noastre... Olivette sper ca nu mai aveti februta[:)]E atat de frumoasa Maya;)).Inca nu am reusit sa intru si eu pe contul comun si sa pot posta/vedea poze cu boboceii nostri. Stela uite aici un exercitiu pt bebelusi pentru ai ajuta sa se rostogoleasca http://www.youtube.com/watch?v=fAQpdlidKbw Bebele tau e grasut si cred ca din acest motiv nu poate inca.Eu nu ma stresez cu rostogolitul ca fetita s-a rostogolit de la 5l si 3 s(limita fiind 6).Cand il pun pe burta si al meu se enerveaza se chinuie si se intoarce pe spate...insa de pe spate pe burta, cred ca mai am de asteptat ca nu se pune nici pe laterala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma [pk] Mira, nu stiu ce sa-ti zic. La noi functioneaza sa suga plimbata. Ai incercat sa-i dai cand bb e semi-adormit? La mine ziua suge mai bine daca o pun atunci cand da semne de trezire. Daca e treaza e distrasa de tot, lasa tzatza sa se uite pe pereti, la lustra, la ceas... Anda [pup], multu! Daca ai cont pe Fb putem sa ne vedem acolo pozele. Da-mi pm cu numele tau. Edit: nu mai are febra. A avut doar aseara putin. Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimiiiii!! Dau si eu o feliuta de torta cu un paharel de lapte rece pentru soti meu care astazi implineste 22 de anisori [:D][flo] Norma, super! Noi suntem lenesi la capitolul asta [bibe] Ce ma bucur ca nu a facut febra Maya, Oli! Azi noapte l-am testat pe pingu mic. S-a trezit la 2h dupa ce papase deja (la 02.40 adica) si am zis sa incerc sa il adorm fara sa ii dau san si culmea a adormit pana la 04.45, deci nu se trezise de foame. Iar la 4.45 a golit si el in sfarsit sanul, caci mai mult se juca altfel. [olala] Carmen, ce mai faceti? Cum a fost noaptea? Ati reusit sa va externati? Pup si sper ca sunteti bine! Sincer nu ma mai mira nimic la doctorii nostri, numai cand imi aduc aminte cat Para-sinus am luat din cauza dr de familie (care e si pediatrul lu' peste!) [bang] M-am hotarat, oricat imi place parul meu lung, trebuie sa il tund. Astazi inainte de baie m-am pieptanat (cu peria) mi-a cazut par. In dus, parca nici nu ma pieptanasem. Dupa dus, m-am pieptanat, la fel. Si acum daca bag mana in par, scot fire [alcool][alcool] Deci maine, la ora 13.00 am programare la tuns. [q] Va doresc o zi cat mai frumoasa [pup]
Pinga [mamica] cu [bebic][url="http://lb1f.lilypie.com/JSegp2.png"]Pingu mic Luca[/url] - 12.10.2012
-= Love life, live love =-
[url="http://gasculita.wordpress.com"]Blog de neuron insarcinat[/url]
[url="http://iulia-elena.blogspot.ro/"]Iulia va invinge cancerul![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...