Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piersicute de iulie august (21)


Recommended Posts

Ioana, eu am carrier de la Delia si sunt super multumita. Merci Delia inca o data [pup]

Sling n-am avut dar ma gandesc ca nu o sa fie prea comod pe un umar mai ales ca bb creste. Eu am vrut ceva pe care sa-l pot folosi si mai incolo, nu doar 1-2 luni.

 

Fleur, bine ca nu e bb mai rau. La fel si Maya, doar nas infundat si stranuta, dar nu rau, aseara chiar a dormit bine. Ieri am facut vaccinul de 4luni. Pe la pranz avea 37, dupa amiaza 37.5, seara la 12 37.8. I-am dat 4 ml de Panadol ca mi-era frica sa o las asa peste noapte, mi-era ca nu-mi dsu seama la mana cand creste mai rau (peste pragul de 38.2) si ardea mititica. La 12 a adormit, la 12.45 a supt putin, i-o fi fost sete ca ardea inca. Apoi trezire la 4, 7.45 si 9.15 final. La 7 chiar m-am trezit speriata ca ce o fi cu ea de nu s-a trezit. De obicei primul somn il are mai lung 3-4 ore, apoi maxim 2 ore urmatoarele.

 

Ali, sanatate si voua!

 

Ada, chiar ma intrebam ce e cu tine ca n-ai scris azi.

Daca imi vine si al meu diseara racit (ca se vaira aseara) il bag in carantina.

 

M-ati speriat cu epidemia asta. Nici nu o mai scot afara zilele urmatoare.

 

Cu nepotelul am mai patit-o la 10 luni. Avea diaree, vomita tot ce manca, inclusiv Smecta si credeam ca face iar convulsii ca nu mai reactiona. Avea privirea pierduta. Am fugit cu el la spital si era deshidratat -deci la fel, in cateva ore se deshidratase. L-au internat, perfuzii si a fost ok. Am plecat cu altele de acolo. O proasta de asistenta i-a pus branula aiurea si perfuzia s-a scurs in picior in loc de vena. I se umflase piciorul ca butucul. A facut infectie in locul intepaturii si dupa externare a trebuit sa venim cu el de cateva ori pt buba de la picior. A ramas cu cicatrice in locul respectiv. Eu am fost internata doar de 2 ori (cand am pierdut sarcina si cand am nascut), dar cu ai mei zici ca avem abonament la toate spitalele. Radeam odata cu sotul, ca eram cu nepotelul in masina si mergeam prin oras si facea: uite, aici am fist cand mi-am spart capul si mi-am rupt mana; uite, aici am fost cu mama cand s-a ars ... Zici ca erau obiective turistice.

 

 

 

 

 

Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetele intru scurt cat ma lasa ramitza.

 

Laura sanatate multa andreiutului. 40 mi se pare foarte mult, eu cred ca eram la spital de la primul 39. Sunt mai panicoasa de fel.

 

Fetelor iar sunt super reduceri la cora, cred ca se chinuie sa scape de stocurile de hainute. Acum sunt aceleasi hainute reduse data trecuta, doar ca mai mult... [alcool]

 

Am fost pe la pediatru azi. In greutate a luat mai putin. Are 8.150, dar iar s-a lungit, ajunse la 75 cm... De la 7 luni incepem sa introducem ou, vita, curcan, branzica si altele ca deja lista e lunga.

 

Cu tal valg-ul eu sunt si mai in ceata. Ca sa ne lamurim ne-a trimis si la ortoped. Am fost. Asta a zis sa nu mai facem kineto.. [bang], sa-i fac eu cate putin acasa, ca e ok... Pana mea.. Eu ma duc, ca rau nu-i face si oricum luni incep munca, asa ca nu prea mai ajung. Bine ca o sa ma duc doar 4 ore pana la 1 febr...

 

Revin mai pe seara dc mai apuc, sa mai raspund si eu una, alta. dc nu, va multumesc mult pt sustinere. Azi a venit un gigel sa vb de camera, sa vdm ce scor ne da.

 

Mami de [baietel] Patrick Andrei (21.06.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, mai fetelor, ma doare capul ingrozitor.Dar, parca sunt mai bine decat ieri. Eu, tot in carantina. Ma ut la NECTAREl din usa. E rau si lui barbatu-meu.Nu suport sa fiu racita.

OLIVETTE, ce m-ai distrat cu obiectivele turistice. Asemenea obiective, sa nu ai parte.

DELIA, am luat carrierul de la tatal tau. Merci frumos.

 

Ada ,mama de Nectarel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, noua ortopedul ne-a spus ca "parintele este cel mai bun kinetoterapeut". Pentru cazurile usoare, probabil asa este. Vlad are picioarele usor curbate spre interior, nici nu ne-a spus cum se numeste chestia asta, probabil chiar e o forma f usoara.

Cred ca cel mai important este sa faci si acasa ceea ce va arata la kineto.

 

Roxy, o rugaminte, sa imi spui si mie cand iti intra indemnizatia, eu am depus dosarul la vreo 2 zile dupa tine (iar decizia nu am primit-o).

 

Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...