Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viata in Germania si Elvetia - cap. 84


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui zuzi.simona
si tot de curand am aflat ca anmeldung-ul e valabil doar 3 luni


align="right" id="quote2">

cum adika? dupa cele trei luni ce se intampla?

cristoiu, ce fac copilasii, sunt mai bine?

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!id="Verdana">id="red">id="size3">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

De azi trebuie sa imi fac topic separat ca sunt nemtoaica cu acte si nu mai vorbesc cu imigrantii [:D]

 

Henrik a zis ca ce mare lucru ca el e deja neammt...iar Miruna i-a raspuns ca e Volltrottel.

Maine mergem sa ne facem Ausweis si pasapoarte si imi bag picioarele in ele de pasapoarte romanesti ca mi-am scos peri albi.

 

Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta
De azi trebuie sa imi fac topic separat ca sunt nemtoaica cu acte si nu mai vorbesc cu imigrantii [:D]Henrik a zis ca ce mare lucru ca el e deja neammt...iar Miruna i-a raspuns ca e Volltrottel.Maine mergem sa ne facem Ausweis si pasapoarte si imi bag picioarele in ele de pasapoarte romanesti ca mi-am scos peri albi.Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
align="right" id="quote2">felicitari! [flo]
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!id="Verdana">id="red">id="size3">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miriluta, felicitari.

 

Kariguld, merci de intrebare, sunt ceva mai bine. Adica asta mica e bine, am dus-o la gradinita ca a vrut. Asta mic e mai rau, adica nashpa rau, ieri am avut doua momente cind m-a busit plinsul, nu mai puteam. L-am schimbat cam la 10 minute, maxim 20 toata ziua, de cele mai multe ori nu doar pampersul ci complet ca dadea pe afara. Plus voma. Am spalat mai bine de 20 de masini in 48 de ore, am spalat podeaua de nenumarate ori, efectiv nu am stat jos. Azi noapte a fost mai bine ca i-a ramas laptele in stomac si nu m-am mai trezit decit de 3 ori si am dormit un pic mai mult, dar oricum, nu suficient. Sunt stravezie de oboseala si cam la limita puterilor si nervilor. Vine al meu sot azi la 2 si il astept ca pe painea calda, ca nu mai fac fata. Am chemat babysitter sa stea cu robin azi cit ma duc eu sa imi scoata o chestie de pe fata cu laserul. Voiam sa o amin dar mi-am dat seama ca am nevoie sa ies un pic din casa, chiar si pentru o operatie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Alina
Miriluta, felicitari! [flo]Cristoiu,la Magen-Darm-Grippe laptele nu e indicat decat cel fara lactoza.Sanatate multa!Alina,mami de 2 copii minunati
align="right" id="quote2">Alina, adica sa ii schimb laptele? Mi-e ca nu il mai vrea nici pe ala. Suntem la Aptamil 2, nu lapte de vaca. Dar uite acum a dormit 2 ore si a baut o sticla, inca n-a dat pe afara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah,vad ca e mai multa copilarime bolnava,imi pare rau,sanatate multa va doresc!AQm tras-o si eu cu Lara de duminica pana ieri,la fiecare 6-7 ore facea 40 de grade,am crezut ca innebunesc...tot am fost la medic,avea putin in ureche,pana la urma am primit antibiotic ieri si deja azi-noapte a dormit toata noaptea.fara sa faca febra,slava Domnului...Era moale ca o carpa si voia doar in brate sa doarma,tare greu a mai fost....Astazi vad ca e munter,sper ca a trecuit nebunia,ca m-a secat de puteri si pe mine....

 

Va doresc si voua sanatate multa!

 

Lara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Wooowww, imi pare rau sa aud de copilasi bolnavi , mamici ingrijorate si obosite , dar mereu pe barricade ....Va doresc din toata minima multa sanatate, putere de recuperare , si sa vina primavara!

Poate soarele, verdele, primavara Mai anihileaza din virusi si griji.

Am citit pe nerasuflate to ate postarile , si culmea ironiei acum doua saptamini am cumparat masina de spalat vase,:)))), so I'm am happy. Am avut socrii in vizita, fiica mea a fost in al noualea cer ca de ziua ei a venit Oma. Soacra mea are cancer si este sfisietor ca nu se Mai poate face ceva. E tare aiurea cind tot ce poti face este sa inghiti in sec ca nu ai putere de a schimba cursul vietii.... In fine, revin pe pamint, doua saptamini am rasfatat socrii, printesa mea , si acum ma bucur ca am un respiro .

Multumesc frumos pt incurajari, ma voi straduii cu germana .

Va doresc un weekend far a gripe, far a febre, ci cu soare in inima si caldura in casa.

Miriluta, felicitari pt cetatenie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, am deschis cap. nou:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=177356&nm=Viata-in-Germania-si-Elvetia-cap-85

 

Inca nu stiu daca fiica-mea e sanatoasa au ba, insa ultimele zile, de joi incoace, au fost cumplite. Mama bolnava plus copil bolnav, punctul culminant ieri dupa amiaza cand a avut 39,7 grade.

 

Christa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...