Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Schimbare permis auto


Recommended Posts

Eu am rezolvat-o ieri cu permisul: taxa de 68 de lei (platita la CEC sau BCR, exista cec si in incinta politiei, poate fi platit acolo, chiar daca e coada, ca oricum ai de stat, lasi rand la coada de permise si platesti taxa la cec intre timp); un formular care se completeaza cu pixul, si pe care-l gasesti gratis pe-acolo; copie dupa buletin + permis si buletin in original. Toata distractia a durat 2 ore la mine, desi cand am vazut cozile am zis ca stau toata ziua [:D], dar culmea, politia a fost incredibil de bine organizata! Cred ca azi e ultima zi cand se pot scoate fara analize, de pe 19 incolo e nevoie de ele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Numai ce am schimbat permisul, in ianuarie, ca acum trebuie sa il schimb din nou :))

 

Am cautat pe net si am vazut ca in august s-a dat o ordonanta care permite eliberarea unui duplicat (necesar in cazul meu pentru ca mi-am schimbat numele) si daca trimiti actele prin posta sau email.

Stie cineva ceva de aceasta lege? E functionala? A incercat cineva pana acum sa schimbe permisul prin mail/posta?!

 

Asta am gasit pe net la cautare: http://m.avocatnet.ro/mobile/m|articol?a=34110

 

Nu mi-e clar daca trebuie sa fac sau nu examen medical. Eu am inteles ca se elibereaza un duplicat cu aceeasi valabilitate ca permisul initial, fara sa fie nevoie de analize.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyy si eu mi-am schimbat recent permisul. Vizita medicala e obligatorie doar daca a expirat perioada de valabilitate a lui.  Daca schimbi doar numele nu e obligatorie, dar permisul nou va avea ac termen de valabilitate cu cel vechi, preschimbat. Daca vrei termen de valabilitate de 10 ani de la eliberare treb sa faci vizita medicala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noroc ca am vazut subiectul asta. Asa mi-am amintit ca pur si simplu am uitat sa-mi schimb permisul care a expirat de mai bine de 1 an.

 

E adevarat ca in ultimul an am condus doar o data deci nu prea m-a interesat aspectul.

 

Oare ce o fi de facut in cazul asta?

 

Am impresia ca e contraventie. Ar trebui sa te interesezi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...