Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (74)


Recommended Posts

Ciumpilika, avea o mamica de aici ariadna33 un carucior de vanzare,

un BABY JOGGER CITY MINI http://www.babyjogger.com/city_mini_dbl_dtl.aspx

Il dadea cu 850 ron. daca te intereseaza eu o pot suna sa vad daca mai e valabil (ne cunoastem iar gemenii nostri sunt in aceeasi grupa la gradi). Ea este destul de ocupata si nu stiu in ce masura mai intra pe forum

 

mami [cit] de gemenasi [tren]

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 409
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

auoleu gabitza, nu ma speria, adica nici la 3+ ani nu mananca ???

speram sa scap pe la 2 ani asa

la noi e si mai greu cu mancarea gatita ca noi nu mancam mancare gatita romaneasca decat f rar, asa ce ce fac fac numai pt ele

noi mancam: curry indian, chili con carne mexican, paste, peste la gratar/cuptor, salate sau nu prea mancam ca suntem la cura, mi-am pus in cap sa ma fac model ...hahahha, ei nu chiar dar vreau sa slavesc, am ajuns la 59, dar vreau cam 57, deci mai a un pic, totusi ca sa ma mentin va trebui sa continui sa nu mananc grasimi ca acum

 

Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu este super carutul, cat a costat cu tot cu transport?

Gabitza ma intereseaza si varianta propusa de tine,daca mai este valabila, am citit ca este super si acesta(este si muuuulllt mai convenabil la pret [:D] .

 

 

 

 

Merci frumos

 

 

Claudia mami de [sofer] David Alexandru 28.01.2008 si de gemenici SASHA si NATALIA 15.01.2013

 

Tratament sarcina MTHFR (A1298C) -HOMOZIGOT: clexane 0,4 si 0,6; acid folic;femibion;redoxon 1/zi;magne b6 2/ zi; aspenter 2/sapt; no spa 3/zi;scobutil 3/zi;captafer 1/zi;utrogestan 2/zi

 

 

http://community.webshots.com/album/574024412GQxPWZ

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Cine imi spune si mie cum fac sa va citesc si sa scriu pe facebook ?

Acolo avem si poze [:D]

 

 

Claudia mami de [sofer] David Alexandru 28.01.2008 si de gemenici SASHA si NATALIA 15.01.2013

 

Tratament sarcina MTHFR (A1298C) -HOMOZIGOT: clexane 0,4 si 0,6; acid folic;femibion;redoxon 1/zi;magne b6 2/ zi; aspenter 2/sapt; no spa 3/zi;scobutil 3/zi;captafer 1/zi;utrogestan 2/zi

 

 

http://community.webshots.com/album/574024412GQxPWZ

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna dragele mele [pup]

Monas asa de tare m-a emotionat mesajul tau, cred ca dupa 2 ani de stat cu piticii iti este asa de greu sa pleci la servici dimineatza si sa te intorci seara. Cred ca toate vom simti la fel cand va veni momentul. Te imbratisez cu drag si sper sa va acomodati usor cu noul program [pup]

Eu inainte sa nasc aveam o dilema in ceea ce priveste perioada pe care sa o aleg in a sta acasa. Financiar este mult mai convenabil sa stau 1 an si doar din aceast motiv as alege aceasta varianta. Acum ca am nascut si vad cit de greu se descurca o singura persoana cu doi copilasi, mi se pare imposibil sa le pot lasa dupa 1 an cu altcineva; o am pe mama aproape dar nu se descurca singura din pacate. Daca angajez bona, nu se mai merita financiar si uite asa am ajuns la concluzia ca o sa optez pt varianta de a sta acasa 2 ani. Cu banutii ne vom descurca noi cumva.

Roxy multumesc pt mailuri [pup]

Anna,Gabi [pup]

Eu de luni seara am ajutoare [:D] si recunosc ca e tare bine, azi chiar am dormit de la 8.15-11 ceea ce este nemaipomenit si ma simt f bine[:)] Cea mica inca are colici dar parca o idee mai putin, doar ca s-a obisnuit si s-a atasat f tare de san, si adoarme f greu fara. De vina sunt acele nopti grele cu colici cand a dormit cu mine in pat si singura consolare era sanul, morfaind la el toataaa noaptea. De doua nopti la nevoie a trebuit sa o duc pe cea mare sa doarma in alta camera cu soacra pentru ca se trezeau reciproc mereu.... Sa vedem cit va dura si perioada asta...

Va pup[pup]

 

Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009 id="Tahoma">id="size1">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna gemenistelor[pup]

 

Venim si noi cu vesti avem bb1 305gr si 16.41cm bb2 315gr 17.29 cm pe 8 martie avem morfofetala si ieri ne a ametit putin nenea doctorul ca sa_ ar putea sa avem 2 fetite deci pe 8 aflam rezultatul final

 

amalia tsakoniati

[gravired]20+ [copil] [copil][baietel] [fetita]

DOAMNE ITI MULTUMESC!

 

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

 

________________________________

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ciupilika, din ce imi amintesc, pe site scrie ca la comenzi peste 300 euro transportul este gratuit.

http://www.mypram.de/Infos/Versandinformationen.htm

 

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot

 

Multumesc Doamne! Multumesc Sf. Nectarie si Sf. Stelian pentru minunile daruite !

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna. Am revenit si noi in lumea gemenista. Eu am fost o saptamana la constanta pt ca sotul a fost plecat si nu am vrut sa raman singura acasa. Am fost la sora mea dar care nu m-a putut ajuta cu baietii pt ca are si ea o fetita de 1 an. eram franta de oboseala si inca sunt pt ca nu mi-am revenit. Ioana, nu stiu cum se acomodeaza ai tai in calatoriile voastre, dar ai mei acumuleaza oboseala, sunt hiperstimulati, se agita toata noaptea, mananca din 2 in 2 ore...a fost groaznic.

Am fost si la pediatra si totul este ok. Cel mare are 8 kg si 67 cm la 4 luni jumate iar cel mic are 6.5 kg si 65 de cm. Peste o luna incepem diversificarea.

 

Balata, Brigit mame curajoase va pup cu drag

 

Adi, abia astept postarile tale sa vad ce mai faci [pup]

 

Despre problema roxanei, eu nu pot comenta pt ca nu am ajuns pana acolo, dar eu voi adapta "autodiversificarea" un pic si o voi aplica in speranta ca voi evita problemele de genul asta. Nici legumele fierte nu le mesteca? Nepotica mea de un an si o luna mesteca cu cei 6 dinti ai ei orice ii dai. Ai incercat cu legumele taiate funny?

 

revin. plange cel mare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...