Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghioraituri, bolboroseli constante intestine


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Citat:
citat din mesajul lui Laura25
Doamnele doctor, treceti la cotz!
'Cos what I feel is the only truth for me
De Xio am scapat, ca s-a carat...[:-)))] [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]Rufus, Tora si iadele[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
[:D] Exact, Lunaastro, nu cunosti termenii, de-aia mai bine nu te baga sa dai tratamente altra. Ce zici de asta? Stai linistita ca nu sunt medicul tau si nici nu reprezint medicii din Romania, Pakistan sau Coreea de Nord. Dar da, sunt medic, si cred ca de-aia ma enerveaza abordarea ta absurda si lipsita de orice temei. Habar n-ai ce inseamna antidiareic, diagnosticul de Spasmofilie de fapt nu prea exista dpdv medical, iar diagnosticul tau este cel de Colon iritabil, care nu are o cauza organica si in a carui tratament printre dieta si schimbarea stilului de viata este si psihologul. Pt Helicobacter exista tratament si se face cu succes. **Fur is for petting*** http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

cred ca intradevar se numeste colon iritabil. nu fiti prosti!!! nu schimbati nimic in alimentatie si nici in obiceiuri mai ales daca nu aveti ce (daca nu beti alcool, cafea, ceai, tigari exclus iarasi). o sa va imbolnaviti garantat daca va luati dupa ei, dar oricum isi da seama oricine ca abereaza. psihologul , sau sa vorbiti cu cineva va asigur eu ca iarasi nu o sa va ajute, caci altfel erati de mult timp vindecati avand in vedere ca aveti cu cine vorbi oricum. am mai gasit doar un singur caz pe net care a zis ca s-a vindecat cu ceva anormal pentru aceasta situatie si anume serotonina. ceilalti au luat toti ceva din medicatia de colon iritabil. adica cei suferinzi aveti totusi ce incerca. cat despre comentariul dnei doctor cred ca acelasi lucru l-ar spune oricine: daca intr-un singur caz a dat rezultat tu ce te bagi cand nu reusesti nici macar cu un pacient atat de grav. pentru cei care sunt preocupati de caz, si nu doar sa se bage ca musca in lapte din cee ce stie din carti prea invechite si neuroni asemeni,( doamne iarta-ma de ce oare atitudinea, ca altfel nu se mai descoperea nimic pe fata pamantului! bine ca s-a inventat de mult electricitatea si altele)... s-ar putea ca una din cauze sa fie nervii de la nivelul intestinal. o dereglare la acest nivel ar putea da simptomele, si de aici si medicatiile neobisnuite pentru gastroenterologie, dar doar atat. adica la alt nivel , acestea se explica, oricum nu conteaza pentru cazurile disperate asemeni mie. cred ca cazul doctorului l-ati recunoscut toti ... penal [:(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ca si cazul lui xio raspunsul doctorului era: luati apa si aer ca asa scria in carti cand inca eram studenta la medicina! pacientul: dar dna doctor, serios, de mult s-a inventat si gasit si altceva! doctorul: exclus, nu erau in cartile mele de medicina, deci trebuie aruncat la gunoi ca doar pe ecusonul meu scrie doctor (mai toata scarba de voi) si nu pe al vostru!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ba da exista, si l-am urmat, am mai scris asta.... lasati-i si pe altii sa sa vindece, in loc sa se sinucida ca nu au ce face pentru ca o faceti voi atata pe desteptele ca nu se ia medicamente dupa ureche. poate ca sunt eu noul einstein, si am descoperit un LEAC, cand inca voi puteti a "inteligenta"....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa te intreb eu: care era tratamentul pe HP?, ca eu una il stiu ca l-am luat... sa ma conving si eu ce stii ca vad ca ai omis informatia complet... da repede un search pe google (eu nu l-am dat ca sa se duca lumea sa isi faca analizele, sa nu ia medicamentele dupa ureche; dar in cazul tau fac pariu ca motivul e incompententa din moment ce ma iei cu predici de 3 lei de genul psiholog si dieta) ca oricum la modul general cum te-ai fi ocupat de orice caz...uaaaaa!!! (adica meritai huiduita, daca nu s-a inteles)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...