Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

zvon interesant hiv


Recommended Posts

Te anunt ca Xio are pe forum doar prieteni. N-ai stiut in ce te-ai bagat. Ce te faci acum[:)]? Mai bine ia si citeste, omul cat traieste invata: Virusul imunodeficientei umane (HIV) poate trece de la mama la copil in timpul sarcinii, al travaliului sau al alaptarii. Daca nu sunt administrate medicamente antivirale, un bebelus al unei femei HIV pozitive are sanse intre 15 si 30 la suta de a fi infectat in timpul sarcinii sau al nasterii. Alte 20 de procente din bebelusi se infecteaza ca rezultat al alaptarii. Transmiterea infectiei de la mama la copil poate fi prevenita cu ajutorul medicamentelor antiretrovirale obisnuite, prin operatia cezariana (cand poate fi facuta in siguranta) si prin educarea femeilor sa-si hraneasca copiii in siguranta (folosind lapte formula in loc de a alapta). http://www.desprecopii.com/info-id-1651-nm-Infectiile-transmise-de-la-mama-la-bebelus.htm[V]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Citat:
citat din mesajul lui luna_astro
infricosator raspunsul dnei doctor!! nu am asa ceva, dar poate de asta imi este si atat de frica de acest virus. cred ca despre incompetenta doamnei doctor deja nu se mai poate comenta. gasiti totul pe net. am ramas traznita. apropo cautati si o sa vedeti ca se trasmite de la mama la fat, nu credeti aberatiile ei ca sa se scoata printr-o minciuna. aveti grija ce faceti!!!! ca doar nu credeti ca ii infesteaza doctorul prin transfuzi de sange si doar se nasc copii bolnavi, cat despre copii sanatosi ai celor cu HIV nu s-a raportat inca nicaieri in lume. de pe net: "Virusul HIV poate infecta copilul prin placent#259;, în timpul na#351;terii, dar #351;i prin laptele matern" cam slabe sansele avand in vedere ca laptele praf nu s-a inventat de mult, apropo de zvon. aparent nu se prea poate. oricum e doar un zvon. credeti orice versiune.
Nu mai este cazul de avertisment. luna_astro - cont suspendat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...