Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (22)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mneata! Sa ne traiasca Antonik! Laura, vai de capul tau! Incearca sa te odihnesti un pic ca sa nu cumva sa iti pierzi laptele...Asteptam vesti bune!La cine te-ai programat la Medlife? Noi am fost azi la Kineto iar. Ada dear, nu-i place lui Ana ce ii face ca asa e terapia asta. La copii nu le place ca sunt tinuti fix in niste pozitii si le face un fel de presopunctura, dar e important ca functioneaza. Plange ea un pic dar ii trece rapid. Am vorbit cu tipa de acolo si a zis ca poate eventual sa faca si acasa la tine dar poate nu chiar tot timpul. Iti trimit PM cu nr ei sa vorbesti. Astepata sa o suni. Ina, fain la Europa. Eu am facut un eveniment cu firma acolo. Am inchiriat tot hotelul. Mi-a placut mult. In rest, noi suntem fani 2 Mai la mare la o tanti care are casa ff aproape de plaja. Acolo mergem in general gasca mare si cu copii (pana mai ieri ai altora, dar de acum si cu Ana ). In rest, litoralul romanesc ma dezgusta maxim ca servicii cu exceptia celor gen Europa din Eforie Nord dar acolo e scump. In Thasos am fost si noi si am stat la Timonia. 2 vile ale aceluiasi tip si o plaja doar pentru noi! A fost f fain. Dar serviciile grecilor lasa de dorit zic io...mai ales avand comparatia cu Hvar Croatia. Roxy, tu lucrezi in banca daca imi aduc eu bine aminte? fetelor, am super oferta de job in Kazasthan, orasul Almaty si nu stiu ce sa fac...sa accept sau nu? Evident ca as merge cu sotul si cu pitica. Ca oferta e senzational. Intr-un an mi-as plati tot creditul la casa... Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2 PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fetelor -- nici noi nu suntem mai bine, din pacata Jeff a inceput sa ia antibiotic, pentru ca nu a reusit sa localizeze infectia, si s-a extins spre plamani, acum e in stadiul de bronsiolita grava, a zis doctorita ca daca mai stam probabil va face pneumonie [bang][bang] In mod normal, nu as fi inceput imediat, dar sunt terminata de oboseala, nu am mai avut energia sa merg la inca un doctor pentru o a doua larere, iar doctorita asta mereu a fost right on, asa ca asta este, suntem pe antibiotic. Sper sa reusim sa dormim in noaptea asta... Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010) si Jefferson (3 Iulie 2012) [url="http://s882.photobucket.com/albums/ac27/delia_forum"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Eu tocmai ce am luat o tranta pe scari in casa cu pitik in brate. Noroc ca era abia trezita si o tineam strans de mine sa ne alintam. M-am intins cat is de lunga, de am dat si cu capu. Am scapat ieftin cu ditamai julitura pe spate si pe cot. Ea nu a patit nimic decat o sperietura. Trebuie musai sa punem ceva mocheta. Roxy, tie ti-a intrat alocatia si pe luna nasterii copilului? Pe mine m-au avertizat de cand am depus dosarul ca pe luna aia nu intra, urmand a se compensa cand implineste copilul 2 ani. Nu i-a mai aparut Ecaterinei iritatia pentru ca nu i-am mai dat deloc lp. Laura, eu as fi mai linistita daca toata povestea nu e decat o boala a copilariei. As fi insa mai retinuta in a plimba copilul prea mult pe afara. Stiu ca in astfel de cazuri se recomanda carantina in casa pt a evita complicatiile. Sanatate multa la toate piersicutele, la mamicile si taticii lor!!! Mami de Ecaterina (06.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danett, bine ca nu s-a lovit si aia mica. Sieu ma gandesc sa pun ceva pe jos pt cand o sa inceapa sa misune asta mic. Ioana, eu am lucrat la un proiect de 3 luni in K. Almaty e singurul oras mai european de acolo, e foarte frumos, oamenii sunt ok (f misogini barbatii, dar nici prin alte parti nu e mai bine), partea proasta e distanta fata de europa, darsi faptul ca viata (civilizata) e destul de scumpa. Atentie la oferta - casa in complex rez cu paza, asig medicala complexa cu optiune externa si ia in calcul ca alimentele, in special fructele si legumele - sunt ffff scumpe. Ei spun ca esti bogat daca ai pe masa 3 tipuri de caviar: rosu, negru si rosii&ardei taiati marunt. Nu stiu cum stau cu serviciile medicale, dar, daca te interesezi si e ok, as inclina sa te incurajez sa mergi. E altceva. Daca vrei, iti pove mai multe. Roxy, la noi dovlecelul a fost mare succes. Si prazul azi a fost devorat. Pofta mare! Ana, eu mai fac supa de linte, suntem mari fani. Inmoi lintea cateva ore, apoi o fierb cu morcvi si patrunjel si un pic de ceapa, pasez si amestec cu seminte de in si chimen usor rumenite in prealabil. Delicios! Delia, sanatate micutului! Laura, ce faceti?? Mami din 10.08.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai mamici experimentate- se intampla la puii vostrii sa refuze in anumite zile piureul-adik sa n-aiba chef de el???eu ii fac pt 2 zile,si intr-o zi papa,in alta n-are chef...si ii dau lapte. _______________________________________________________________________________ fiv 1 reusit-promed,MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT. [fetita] SARA MARIA DN-30.07.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

yeey! in sf au dat astia de la BB tei drumul la site! am dat o mega comanda :)) ioana - dap, lucrez la cea mai mare bnk :) dk te ajut cu ceva sa-mi zici :* leg de oferta - dk poti lua si fam cu tine si e atat de bine la bani io zik sa nu mai stai pe ganduri! stai o vreme, scapi de credit, strangi niste bani...oricum aici stiu k nu-ti mai placea la job si erau si ceva mancatori de k.r pe akolo...dk ii zic lu' sotzulache iar ma pune sa prospectez piata pt joburi afara...ce-as mai pleca si io!!!! delia - uofff, imi pare rau k s-a agravat starea lui Jeff :(( aveti mare grija si sa se faca bine rpd! :* danett - omg! ai grija! ce naiba, nu picasi pe gheatza si pici in casa... iuli - uite k la praz nu ma gandisem...de fapt, nu prea l-am intalnit prin tabelele de diversif pe care m-am uitat. o sa-l incerc si eu mai incolo :* ana - mai am o prietena care zice k nu are efect mmp la ea...posibil sa difere de la organism la organism...eu m-am decis sa incerc si ceaiul de fenugreek sa vdm cum e. mi-au intrat 6 alocatii dp calculele mele, deci dk se dau pe o luna in urma inseamna k e si luna nasterii copilului... Roxy mami fericita de Antonia [bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxy, mie prazul mi-a fost pus pe lista dupa 5 luni. Sper sa ii priasca. De vreo sapt pun si ulei de masline. Dupa trei-patru zile, bag dovleacul si o sa mai scot morcovul, il cam constipa. Voi ati mai alternat legumele? Eu prefer sa nu ii pun mai mult de 3-4 legume odata, ca mi se pare ca nu mai intelege nimic. Voi ati maifolosit si alte uleiuri in piure? As vrea sa pun de in, dr zice sa incerc, dar nu stie mare lucru despre el. Ina, uleiul de peste de cand merge? Stiu ca recomandai un producator, scuze ca nu am salvat linkul, ni-l maidai odata, te rog? Valy, nu suntemnoi fff experimentate, dar se intampla sa refuze, mai ales dc e piure "de ieri". Niciodata nu a refuzat proaspat, asa ca gatesc zilnic [olala] Mami din 10.08.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...