Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (22)


Recommended Posts

Delia, sanatate multa tuturor!

 

apropos de TV, a mea are program zilnic de 10-15 min de uitat la Duck TV desi am constatat ca e fan filme romantice :))). Daca merge TV-ul in casa, e cu ochii numai dupa el. Mare cinefila!

 

Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2

 

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor,

 

LMA Antonia de ziua numelui!

 

Laura, nici nu stiu ce sa-ti mai spun, zic si eu bine ca aveti un tratament...desi diagnosticul nu e clar inca. Oricum Roseola asta e tare raspandita, am auzit aici de multe cazuri (chiar, nu e vaccin?). Andreiutu, of, cat a tras mititelul. Sper ca medicamentele sa ii calmeze macar mancarimea si usturimea.

 

Delia, multa sanatate lui Jeff.

 

ALi, cum se mai simte Denis azi?

 

Of, sa se termine mai repede sezonul asta pacatos de viroze, gripe, raceli.

 

De noi ce sa mai zic, mi-e si jena sa ma mai vaicaresc dupa ce am citit ce trag alti bebei. Eric tot mai are mucisori, azi noapte l-au trezit la 11:30, si dimineata la trezirea lui obisnuita de la 4-5 era tot infundat. Ii vin si in gat si se ineaca. Ma lupt cu el sa-l aspir ca nu mai suporta. Cam asta. Nimic grav, dar sacaitor. Eu aseara am baut cidru rece de la frigider si m-a reapucat tusea, asa imi trebuie.

N-am gasit nici un Pivalone aici in farmacii, pt bebei, de pus in nas aici exista doar apa salina picaturi sau spray.

Azi as iesi afara cu el ca e palidut, dar mi-e frica sa nu inceapa mai rau cu raceala.

 

Ioana, go for it, va fi o experienta noua si, probabil, interesanta. Din cate spui si jobul in sine e atractiv.

 

De azi reluam solidele mai cu spor, ca i-am redus in ultimele zile, a papat doar la masa de dimineata. Cred ca ii introduc branzica, oscilez inca intre cea facuta in casa din lp si cea din comert (am o branzica quark f buna si cremoasa, dar e prea dietetica, tre sa iau mai grasa).

 

Va pup, pupici speciali piersicutelor bolnavioare!

ps M-ati inebunit cu concediile, m-ati facut sa-mi fie dor de litoralul romanesc. Eu mai mult la Mamaia si Costinesti am fost...in anii tineretii. La greci am fost in 2010 in Creta in iulie si calduri mai mari ca acolo nu am indurat nicaieri. Nici de servicii nu am fost incantata.

Noi am vrea sa mergem in prima saptamana din martie in Caraibe, poate Mexic anul asta, studiem ofertele. Si in Ro la vara. Deocamdata Ro la stadiul de planuri, ca nu stiu cand si cat concediu voi avea.

 

**************************

Mama lui Eric Ioan (21 iunie 2012)

 

Cine-ti saruta genele-n somn,

Si cine-i acolo cand ingerii dorm?

Toate zanele bune sa te ocroteasca,

Toate florile campului sa te infloreasca!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele,

 

Offf, ce de vesti neplacute pe ziua de azi.

 

Ali, sper ca sunteti mai bine.

 

Eu sunt mare amatoare de plaje cu nisip, asa ca din acest punct de vedere Croatia nu prea ma incanta. Cu toate ca as vrea sa vizitez parcul acela vestit al lor.

 

Laura, din cate citesc in linkul cu Rosalia, ar fi trecut momentul critic. De acum ar trebui sa nu mai faca febra si sa astepti sa treaca bubitele. Eu nu i-as da totusi Debridat ca stiu ca e cam controversat. Pupam Andreiutul [pup]

 

Kimmy, sanatate Emmei! Faci ceva special de ai inceput sa slabesti? Eu de 4 luni de cand am venit din spital n-am mai dat nimic jos. Am dat 10 kg in 3 zile si apoi stop! Si mai am de unde [q]

 

Roxy, la multi ani Antonikai![majoreta] Hihi, de cand n-ati mai vazut voi majorete, nu? [:D]

 

Delia, imi pare rau ca i-a ajuns infectia la plamani. Sper sa se faca bine repede!

 

Aoleu, Danett ce=ai patit si tu! Bine ca pitica e ok si nu s-a lovit. Mai nasol de tine! [pup]

Eu nu am primit alocatia din luna nasterii Mayei. Mi s-a spus ca o primesc la 2 ani.

 

Ioana, amuzanta fata ta cu filmele romantice. :)) Si eu as profita de ocazie sa plec.

 

Fleur, daca noi ti-am facut dor de litoralul romanesc, tu mi-ai facut de Mexic [beach]

 

Am gasit ceva pt Grecia, hotel Possidi Paradise 4*, demipensiune, noi doi, bebe si nepotelul de 12 ani, 14 nopti 950 euro.

 

La bulgari ati fost? Aveti ceva recomandari?

 

 

 

Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stiti vreun pampers special pt noapte?sa absoarba mai bine? a mea doarme pe burtica si dimineata e uda pe hainute si pe burtica....noaptea nu o schimb-sa nu se trezeasca.

 

_______________________________________________________________________________

fiv 1 reusit-promed,MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.

[fetita] SARA MARIA

DN-30.07.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ina, mersi de intrebare, am inceput cu cereale de orez (cu lm). Doar in prima zi a facut niste fete pe care nu le mai vazusem la el, dar apoi a fost OK.

La cateva zile dupa vaccinul de maine vom continua cu ceva fructe, sa i se mai "regleze" si lui tranzitul. Eu vreau sa i le aburesc un pic sa se inmoaie, si sa ii dau bucati.

 

Astazi a stranutat cam multisor, ca, deh, maine avem vaccin [bang].

 

Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

olivette. de ce e controversat Debridatul? eu tocmai am facut o luna de cand ii dau....[alcool]

 

care picaturi credeti voi ca sunt preferatele Anei? de fapt singurele car ii plac ca la restul face o circoteca monstu...?

vitamina C/ ar bea-o cu sticla daca i=as da=o....[:D]

 

Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2

 

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, cred ca urmez eu la balamuc.Imi vine sa-mi iau campii. Barbatu-meu mort de raceala in pat, nu se poate ridica, stranuta de era sa ma arunce.La birou, s-au imbolnavit fetele si nu au venit.Aveam acte programate. A trebuit sa alerg toata ziua, copil dus la scoala, inapoi la birou, bebelus dus la vaccin, adus celalalt copi, iar la birou, ca-mi era rusine de oamenii programati.Si, pentru ce?Bine ca deocamdata Nectarel e bine.

LAURA, nici nu mai stiu ce sa zic.Vai de capul nostru cu doctorii care au mai ramas.Nu mai am cuvinte.Ai grija de tine, ca dac pici tu, e grav.

IOANA, Doamne eu as pleca vazand cu ochii.O sa ma uit acum in mesaje.

DANNETTE, bine ca nu te-ai lovit.

DELIA, sanatate si voua.

ROXY, merci[pup]. LML ANTONICA.

Kimmy, sanatate EMMEI.

Nici nu stiu ce sa mai spun ca-s terminata de toate.

KIMMY si Bebelinei tale sanatate.

 

Ada ,mama de Nectarel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello.

Laura, mult mai trage saracul Andrei, dar si tu. Bine ca macar aveti tratament acum. Sper sa functioneze si va tin pumnii sa fie mai bine si sa va puteti odihini.

Kimmy, sanatate multa si voua.

Fleur, bine ca nu se agraveaza raceala. Sa nu iti fie dor de litoralul romanesc pt ca serviciile sunt de obicei horror. Oricum Caraibe sau Mexic suna mult mai bine.

Ioana, daca ai sustinerea familiei si cu tot cu viata scumpa de acolo reusesti sa faci economii considerabile si sa pui bani deoparte, mai stai pe ganduri? Go!

Roxy, la multi ani Antoniei. Bine ca mi-ai spus ca e sf. Anton ca aveam si eu cateva Antonici de felicitat si uitam.

Danette, bine ca nu s-a lovit micuta. Grija mare!

Ada, lasa ca trec si racelile astea si vor veni vremuri mai usoare.

Multa sanatate si lui Denis si lui Jeff.

Va pup si sper sa gasesc vesti bune dimineata la cafea.

 

 

Mamica Aurorei - 20.08.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf offff Laura si Delia credeam ca bebeii vostrii sunt mai bine.imi pare rau sa aud ca nu.[alcool]

Ioana EU as pleca daca as fi in locul tau.de fapt EU am si plecat[:D].nu cunosc Tara dar daca zici ca pleci cu familia si e si atractiv nu vad de ce ai refuza.

Ada te cred ca ti e greu dar cel mai important e ca copilasii sunt bine.tinem pumnii sa nu primeasca si ei.

Noi azi am fost mai bine.dar mi e urat iar ca vine noaptea...sper sa fie mai placuta ca noaptea trecuta.eu I am dat Nurofen si sup cu paracetamol la 5ore aprox.dupa ce ii dadeam nurofenul era mai bine ,dar dupa paracetamol nimic nici macar nu ii trecea febra.si am descoperit ca paracetamolul de aici e de 75 si cel din ro e de 125.deci din cauza asta.noroc ca am mai avut cateva buc la mine.asa ca azi daca i am dat asa nu a mai fost marait si plangacios si nu a mai avut nici febra.

Fleur Denis zilele Astea a refuzat categoric orice mancarica vroiam sa ii dau.ori il durea gatul sau dintisorul ori ii era frica ca ii dau medicament.doar tzitzi a acceptat.bine ca Eric a putut sa pape.

Balanta cum mai sunteti?

Nu stiu cui mai vroiam sa scriu.daca imi amintesc revin.

Pup toate piersicutele si sper sa nu se mai imbolnaveasca nici Una ca tare urat e.

 

aaaaa bine ca mi am amintit

La multi ani antoniaaaaaa!!!!!!!!!

 

[copil]denis leon(28.06.2012)

[copil] rafael albert(25.05.2007)

sunt o mamica fericita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...