Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (22)


Recommended Posts

Fetelor sunt rupta de oboseala dar am zis sa intru sa va salut..

 

Roxy La multi ani Antoniei! Am si eu o prietena pe care o cheama asa si stiu ca sunt vreo 4 Sf Anton deci tot ai de sarbatorit!

 

Laura: bietul puiut prin ce trece el, dar si tu pe langa el! Multa sanatate si timp de odihna!

 

Delia: sanatate lui Jeff!

 

Ioana: eu zic sa mergi, daca sotul are cum sa isi paraseasca jobul pt o perioada e ideal

 

Ada: biata de tine ce alergata! Si eu sunt ff prinsa zilele astea, imi vine sa mor de oboseala dar ce sa facem

 

IUli: buna ideea cu prazul ca am bio de la matusa din solar dar nu il luasem in calcul pana acum. Eu am ajuns la 5 legume dar maine tot asa scot morcovul si bag cartof dulce. I-am dat azi mar cu biscuit Plasmon dar s-a strambat mai rau ca la legume, culmea.

 

Fetelor: cum sa fac sa bea lichide? ii tot fac ceai dar il refuza, apa refuza, suc de morcov la fel... cred ca refuza biberonul cu totul, iar eu maine tre sa merg la birou sa imi fac contabilitatea pe 2012 si va trebui sa manance la bibe, sper ca de foame va renunta la mofturi. E prima data cand face de-astea... Ii bag apa cu lingurita dar o scuipa [bang]

 

Mami de Ana Grace (23iul2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumim de urari fetelor [flo] va ma dau niste tortk eu sunt in a treia zi fara dulciuri :))) ei bine da, am declarat razboi dulciurilor k nu se mai poate! Imi e taaareee greu dar sper sa rezist!

Am prim o veste proast#259; acum pe seara :(( bunica lui sotzulache e pe duca :(( banuim k a fkt un accid vascular cerebral k a gasit-o socrella dimi in pat inconstienta si paralizata....au dus-o la spit dar a trimis-o inapoi aks k nu au ce sa-i faca...nici mkr nu le-a zis ce s-a intamplat...doar k "e batrana" :((( si colac peste pupaza mi-a zis mama k si bunicul meu se simte rau de 2 zile...uof, si noi tocmai ce pregateam o petrecere pt tata k face 60 de ani luni...nashpa :((

Laura - cum mai e Andreiu? S-a mai strans la burtik? Pup bolnaviorul :*

Delia - se vede efectul antibiotk la Jeff? Ceilalti ce fac? Pup gashk de pici!

Kimmy - voi cum sunteti? :*

Ioana - incerc sa aflu si iti dau de veste.

 

Roxy

mami fericita de Antonia [bb]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxy, imi pare rau de vestile proaste. Multa putere sa aveti!

 

Laura, cum sunteti? Ii e mai bine lui bb?

 

Aruba, lm il bea din bibe? Daca da, incearca sa diluezi un pic de lm cu un ceai aromat, fenicul, chimen, ceva de genul asta, sa o obisnuiesti cu gustul, asa a sfatuit-o pediatra mea pe o pietena care inca alapteaza la 1,2 ani si copilul nu bea niciun alt lichid. Dc nu vrei, incearca sa ii indulcesti ceaiul cu o jum lingurita de glucoza, gasesti la farmacie (nu dati cu rosii!, ca functioneaza) si pe parcurs il des-dulcesti. In perioada cand bb nu manca nimic si nici ceai/apa nu voia, eu ii dadeam baby drink, o toxina oribila [bang], pe care am diluat-o cate un pic, iar de cateva sapt bea ceiut simplu de plante sau apa.

 

Ioana, ti-am dat pm.

 

Ma gandeam acum, ca a zis Aruba de praz bio, de unde oare sa incerc si eu sa iau legume cat de cat bio. Ma duc eu la piata si incerc sa iau ce mi se pare mai natural,mai caut cate o batranica, dar nici asa nu mai am incredere. Toate sunt umflate si in cantitati industriale, imposibil sa fie fara pesticide. Luam cand eram gravida sfecla rosie de la o batranica amarata din obor si tot luam eu de la ea cate 5-6 kg in fiecare sapt si la un moment dat am intrebat-o cata sfecla a plantat. Credeti-ma ca m-am simtit cea mai proasta fiinta din lume cnd mi-a zis, in soapta, ca e angajata de niste tigani....[bang].

 

Pe scurt, nu mai am incredere in piete. Voi de unde luati legume bio? Stiti pe cineva? Poate are cineva rude care se ocupa cu agric undeva langa bc si ne adunam mai ulte si platim o recolta cat de cat curata"... Hai ca imi trec prin cap tot felul de minuni, ma duc la culcare[:)]

 

Va pup, noapte huna

 

Mami din 10.08.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

Oricat as tine laptopul deschis ziua, tot nu reusesc sa citesc nimic. In schimb, ii pun Onutei muzica pt copii.

La noi nu sunt doua zile la fel sau doua nopti, in schimb si ieri si alaltaieri a dormit la pranz cate 4 ore din care 2 si eu. Vai, ce boierie! Si azi noapte a bagat somn de la 23 la 8dimineata, nu am mai dormit atat de cand eram gravida.

O mai monitorizez cateva zile cu tusea si ne apucam si noi de cereale!

 

Ada, noi nu am mai iesit din casa de 2 sapt. Ce mai face prietena ta cu amiocenteza? Cred ca o sa faca amio si cumnata mea, i-a iesit rau triplu test.

 

Fleur, noua pediatra ne-a zis sa stam in casa pana ne trece tusea. Eu nu l-as scoate pe Eric pana nu respita bine pe nasuc. Sanatate multa!

 

Delia, multa sanatate lui Jeff si intregii familii!

 

Vai cate piersicute racite!

 

Ana, succes cu diversificarea.

 

Iluli, multumim pt reteta de supa de linte!

 

Ioana, pup Anuta cinefila! Iar cu jobul, dute, oricum vroiai o schimbare!

 

Oli, pt mine marea si Grecia, in special, inseamna apa si scufundari si multi creveti!

 

Dannett, bine ca nu a patit nimic copilul.

 

Carmen, incet incet iti revi, bravo! Ce face un coafor!

 

Kimmy, si eu sunt constipata, nu am fost toata sarcina, dar acum ... o avea leg cu alaptarea?

 

La multi ani, Anto!

 

Va pup, noapte buna si sanatate piersicutelor bolnave!

 

Mamica Oanei Maria (27 iulie 2012)

FIV1 - Budapesta Peter Kovacs

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, clar. sunt paranoia.Am impresia a se plimba virusii la mine prin toata casa. Nu mai poate omul nici sa stranute, nici nimic. Acum sunt cu ochii ca pe butelie pe Tudor, sa nu faca ceva si sa-i dea lui NECTAREL.Clar, nu am fost nebuna asa, niciodata.

ARUBA, odihneste-te si tu, ca la cate ai de facut...

ROXY, imi pare rau.

LAURA, cum mai sunteti?

IIULI, ai fost tare simpatica cu batranica dar si cu tarlaua.Eu ma inscriu daca gasim. Cred ca ne inscriem toate.

 

Ada ,mama de Nectarel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LORE,am scris in acelasi timp.Prietena mea a facut luni, la MEDLIFE la doctorul Radulescu Botica. A fost tare incantata de el.Am vorbit cu ea luni, dupa intervenie. Probabil a primit rezultatul de la testul fish, dar, nu am indraznit sa o sun.Astept sa ma sune ea.

 

Ada ,mama de Nectarel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxy - la multi ani Antoniei!

Imi pare rau pt vestile rele

 

ioana - unde ati stat la 2 mai? Eu caut apartament aproape de plaja, iar plaja sa fie cu nisip fin.

Nu stiu nimic de kazahstan, veti fi in siguranta acolo? De ce tocmai acolo, nu se poate in alta parte? :))

Daca pleci, presupun ca nu e definitiv, ci doar temporar

 

Laura, Delia, Ali, Fleur - sanatate puiutilor

 

Fleur - daca se ineaca cu muci, tine-i capul mai ridicat cumva, pune-i o perna sau inalta capatul patutului cu un prosop rulat sum saltea sau niste carti sub picioarele patului

 

 

Danett - vai de mine, bine ca nu ati patit ceva mai grav!!

 

Ana - eu am facut cel mai des reteta asta

http://www.cristelageorgescu.ro/retete-din-vacanta-ii-super-mancare-de-linte/07/2011/

 

 

valy - pai avocado e gras, se mananca cu lamaie si usturoi :))

 

Ada - sanatate multa, si sa nu ia si copiii gripa

 

 

*************************

Mami [mamica] de Bianca Maria (04.08.2010) si Clara Ioana (30.07.2012)id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, stiu ca in perioada colicilor la topicul nostru venise vorba de Debridat si au fost cateva mamici care au zis ca e f nasol pt bebei acest medicament. Sincer nu m-a interesat prea mult atunci, dar am zis ca nu iese fum fara foc si eu nu l-am folosit. Recent mai zicea o mamica ca i-ar fi spus o prietena doctor sa nu dea la bb Debridat ca poate provoca nu stiu ce probleme hepatice. Am cautat si eu acum putin si n-am gasit decat asta http://puppa.wordpress.com/2008/05/21/debridat-o-porcarie/

 

Acum nu stiu ce sa-ti zic, dar din toate remediile pt colici asta a fost singurul la care mai multr mamici au zis ca nu e ok pt bebei.

 

Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la noi ,

 

Voi sunteti niste dragute la maxim cu toatele [flo][flo][flo]

 

Andrei este mult mai bine , au trecut mancarimile , aseara l-am spalat numai cu ceai , i-am dat un pic pe la ceafa pe unde-l manca cu un putina mixtura . S-a mai linistit , a dormit de la 10 pana la 1 jumate , a mancat 60 ml de lp , hihihi [:D] acum am vazut si eu cat papa , faina chestie , asta imi place la faza de lp [:D] , bineinteles ca eu am pregatit niste biberoane mari , sa papa baiatul , dar cred ca a fost prea abosit , acum m-am trezit sa bag pompa [alcool] ( habar nu aveam cum este ) , am spalat biberonul , am pregatit pe aici sa fiu pe faza cand scartie , ca la prima masa nu am fost si a urlat de la speriat pe tac-su ( aici cam nasol) buna tzatza la faza asta [:D] Eu nici nu vedeam pe unde merg la 1 , sa nu va spun ca am adormit cu bibe in mana si mi-a cazut , m-am si speriat am crezut ca am scapat copilul [:D] Cred ca am trecut de faza grea , acum astept sa treaca si petele de pe el si sa intram si noi in normal, daca nu o avea parte si de vre-o raceala pe parcurs , ca eu sunt cam racita [bang]

Mergem cu tratament pt kk , sa vedem cum il intarim si pe asta [:D] La mine este farmacie , fetele de la BellaDona ne cunosc ca un cal breaz . Radea sotul cu ele , ca daca se termina ceva in farm , sa trimita lumea la noi sa cumpere ca noi avem de toate in casa [:D][:D][:D]

Trebuie sa duc proba la spital si la Matei Bals si la Victor Babes .

 

Sincer sunt ft dezamagita de sistemul sanitar de la noi . Efectiv ma uimeste ca nu mai sunt medici , toti au plecat . Deci cand am vazut-o pe duduia de la Marie Curie ca da din umeri si nu stie ce are copilul , m-am gandit ca este mai bine ca sotul a ramas afara , ca sigur ii zice vre-o doua [bang] Oricum el este disperat , pana la copil . Eu mai inghit in sec , dar el NU . S-a uitat asa de urat la asist care i-a luat sange lui Andrei de am crezut ca intra aia sub pat , in halul in care la chinuit . A zis ca-i grasun si ca nu-i gaseste vena . Doamne cum facea cu acul in mana lui fereasca D-zeu si asta urla , cred ca putin zis urla ...zbiera de se invinetise , la un momentat dat i se inclestase gura de la tipat . A zis ca-i normal sa planga [bang] , cred si eu ca-i normal DAR nu asa [bang]

Poti sa mori linistit in fata usei la doctor , de fapt se vede de la stiri ca se moare "lejer" in fata usii la dr in ziua de azi . Habar nu au sa-ti ia sange , sa-ti puna o branula , ce sa mai zic de o injectie , ca te umple de galme [bang]. Pacat ca am avut super doctori [q] [q] [q]

 

Vada ca baiatul meu nu da semne de trezire , mai ma bag langa el . Va [pup]

 

 

 

Mami de [copil] Andrei ( 3 Iulie 2012)

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...